Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FORMY WYPOCZYNKU -BIERNY -CZYNNY. -BIERNY - OGLĄDANIE TELEWIZJI - GRANIE NA KOMPUTERZE - CZYTANIE KSIĄŻEK - MALOWANIE - GRANIE NA INSTRUMENTACH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FORMY WYPOCZYNKU -BIERNY -CZYNNY. -BIERNY - OGLĄDANIE TELEWIZJI - GRANIE NA KOMPUTERZE - CZYTANIE KSIĄŻEK - MALOWANIE - GRANIE NA INSTRUMENTACH."— Zapis prezentacji:

1 FORMY WYPOCZYNKU -BIERNY -CZYNNY

2 -BIERNY - OGLĄDANIE TELEWIZJI - GRANIE NA KOMPUTERZE - CZYTANIE KSIĄŻEK - MALOWANIE - GRANIE NA INSTRUMENTACH

3 -CZYNNY - GRA W PIŁKĘ - GRA W PIŁKĘ - JAZDA NA ROWERZE - JAZDA NA ROWERZE - TANIEC - TANIEC - PŁYWANIE - PŁYWANIE - BIEGANIE - BIEGANIE - TURYSTYKA PIESZA - TURYSTYKA PIESZA - SZTUKI WALKI - SZTUKI WALKI - JAZDA NA NARTACH - JAZDA NA NARTACH

4 GRA W PIŁKĘ Jest to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. W piłkę nożną grają głównie mężczyźni, ale są również drużyny kobiece.

5 JAZDA NA ROWERZE Jazda na rowerze jest formą wysiłku tlenowego (wytrzymałościowego). Konieczne jest jednak właściwe przygotowanie do wycieczki rowerowej.

6 TANIEC Głównym elementem tańca jest ruch ciałaruch wykonawcy, może on być bardziej lub mniej skoordynowany, szybszy lub wolniejszy, ale zawsze celowy. Drugim elementem tańca jest rytm. Taniec możnarytm też nazwać formą komunikacji niewerbalnej.

7 PŁYWANIE Jest to metoda poruszania się w wodzie wykorzystywana przez człowieka. Jest popularną aktywnością rekreacyjną, szczególnie w krajach o cieplejszym klimacie i naturalnych zbiornikach wodnych. Pływanie jest też dyscypliną sportową.

8 BIEGANIE Można podzielić na : sprinty, biegi średnie, biegi długie, biegi przez płotki.

9 TURYSTYKA PIESZA Jest to bardzo dobra forma aktywności ruchowej. Należy jednak szczególnie zadbać o wygodne obuwie, w którym nie obetrze się i nie odparzy sobie stóp. Należy dobierać szybkość marszu do własnych możliwości.

10 SZTUKI WALKI Uczą sposobów walki wręcz, zazwyczaj bez użycia broni. Podstawą nauki wszelkich sztuk walki jest trening, który zazwyczaj uczy umiejętności opanowania agresji, samoobrony, poprawia wydolność organizmu oraz uczy panowania nad emocjami.

11 JAZDA NA NARTACH Narciarstwo zjazdowe jest rodzajem wysiłku zawierającym elementy siłowe. Trzeba zadbać o wygodne buty i skarpety, aby nie uszkodzić stóp. Ważny jest dobry sprzęt oraz odpowiedni strój.

12 CZĘSTOŚĆ UPRAWIANIA SPORTU OGÓŁEM

13 Jedna trzecia Polaków (33%) regularnie – raz w tygodniu lub częściej - uprawia sport lub inne ćwiczenia służące sprawności fizycznej, (12%) czyni to rzadziej, ale co najmniej raz w miesiącu. Co szósty respondent (16%) sporadycznie uprawia jakiś rodzaj sportu lub rekreacji ruchowej.

14 Uprawianie jakiejś dziedziny sportu, zajęć służących sprawności fizycznej lub innych form rekreacji ruchowej jest najczęstsze wśród osób wykształconych oraz mieszkańców dużych miast.

15 Najpopularniejszą formą rekreacji fizycznej jest jazda na rowerze. Ogółem ponad dwie piąte badanych (42%) deklaruje, że czasem jeździ na rowerze na wycieczki, dla przyjemności, przy czym prawie jedna piąta (18%) czyni to raz w tygodniu lub częściej.

16 Do popularnych form aktywnego wypoczynku należą także: piesze wędrówki (30%), gra w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę lub inne ruchowe gry zespołowe (26%), pływanie (26%) oraz bieganie, jogging (21%). Jednak systematycznie, tzn. przynajmniej raz w miesiącu, te rodzaje aktywności podejmuje od 9% do 13% ankietowanych.

17 Najmniej popularne formy rekreacji to jazda konna, boks lub inne sporty walki oraz jazda na wrotkach, rolkach bądź deskorolce (3%).

18 Odpoczywaj aktywnie! Bądź aktywistą na co dzień!!! POWER PLAY 60 min. ruchu codziennie. Kręci Cię aktywna zabawa z twoja paczką... Bądź aktywny - trzymaj formę!!!

19 Rada Śmigaj pieszo gdzie się tylko da. Właśnie nogi to skuteczny myk aktywisty. Nie musisz mieć super sprzętu. Możesz nachodzić się za free. Serce będzie Ci za to wdzięczne!

20 Namów swoich kolegów, żeby dotrzymywali Ci towarzystwa. Na pewno się zgodzą :), bo ruch to zdrowie.

21 Wykonała : Zuzanna Zielińska


Pobierz ppt "FORMY WYPOCZYNKU -BIERNY -CZYNNY. -BIERNY - OGLĄDANIE TELEWIZJI - GRANIE NA KOMPUTERZE - CZYTANIE KSIĄŻEK - MALOWANIE - GRANIE NA INSTRUMENTACH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google