Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MODUŁ 4 TEMAT 1 POZIOM 2 Radzenie sobie ze stresem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MODUŁ 4 TEMAT 1 POZIOM 2 Radzenie sobie ze stresem."— Zapis prezentacji:

1 MODUŁ 4 TEMAT 1 POZIOM 2 Radzenie sobie ze stresem

2 CELE SZKOLENIA: Zrozumiesz, że istnieją trzy „strefy” opisujące to, jak można się czuć w danej sytuacji: strefa komfortu, wyzwań lub paniki, Poznasz źródła stresu wewnątrz i poza obszarem Twojego wpływu, Sprawdzisz sposoby radzenia sobie ze źródłami stresu będącymi w obszarze Twojego wpływu.

3 JAK MOŻE WYGLĄDAĆ STRES? Strefa komfortu + Strefa wyzwań = Twój obszar kontroli Zadanie jest zbyt trudne Zadania będące wyzwaniem Codzienne, łatwe zadania

4 CO MOŻESZ ZROBIĆ: Określ cele i realizuj je Pamiętaj o dobrej organizacji pracy Realizuj zadania Wysypiaj się Odżywiaj się zdrowo Dbaj o kondycję fizyczną-ćwicz! Spotykaj się z ludźmi Rozmawiaj o problemach Znajdź czas na odpoczynek Pamiętaj o pozytywnych sytuacjach.

5 CO MOŻESZ ZROBIĆ JAK JESTEŚ W STREFIE PANIKI: Rozpoznaj, kiedy jesteś w strefie paniki Uświadom sobie objawy stresu Zauważ, kiedy zaczynasz zamykać się w sobie Zauważ, kiedy zaczynasz unikać ludzi Poproś o pomoc: zacznij od kolegów, szefa, przyjaciół, rodziny, nauczycieli Pielęgnuj na co dzień dobre nawyki.

6 JAK DBAĆ O SWOJĄ DOBRĄ FORMĘ Określ, co jest w strefie Twojego wpływu Ustal plan działania i realizuj go Poproś innych o zrozumienie Współpracuj Zamykanie się w sobie Unikanie problemu Unikanie ludzi Tracenie kontroli Odrobina stresu jest OK! …ale nie pozwól mu zawładnąć Tobą!

7 Co będziesz robić inaczej?


Pobierz ppt "MODUŁ 4 TEMAT 1 POZIOM 2 Radzenie sobie ze stresem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google