Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Filozofia na lata jesieni (Absolutnie fantastyczna) JEŚLI DOTRWASZ DO KOŃCA POKAZU I UZNASZ ZA STOSOWNE, POSTĘPUJ PROSZĘ TAK JAK JA I PRZEŚLIJ TO DALEJ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Filozofia na lata jesieni (Absolutnie fantastyczna) JEŚLI DOTRWASZ DO KOŃCA POKAZU I UZNASZ ZA STOSOWNE, POSTĘPUJ PROSZĘ TAK JAK JA I PRZEŚLIJ TO DALEJ."— Zapis prezentacji:

1

2 Filozofia na lata jesieni (Absolutnie fantastyczna) JEŚLI DOTRWASZ DO KOŃCA POKAZU I UZNASZ ZA STOSOWNE, POSTĘPUJ PROSZĘ TAK JAK JA I PRZEŚLIJ TO DALEJ Muzyka: Ernesto Cortazar “Eternal Love Affair” He Yan Jan 2010 Kliknij aby rozpocząć

3 Czy jesteś świadomy, że jedynym czasem w całym naszym życiu gdy chcemy być starsi, jest nasze dzieciństwo? Gdy masz mniej niż 10 lat jesteś tak zafascynowany stawaniem się starszym, że dzielisz rok na części.

4 ‘Ile masz lat?’ ‘Mam cztery i pół’ Nigdy nie masz trzydzieści-sześć i pół. Masz cztery i pół, czyli prawie pięć. Oto jest klucz

5 Stałeś się nastolatkiem, teraz nikt Cię nie może powstrzymać. Skaczesz do następnej liczby lub nawet o kilka do przodu.

6 ‘Ile masz lat?’ ‘Niedługo będę miał 16!’ Nawet jeśli masz 13, ale ho ho, przecież kiedyś będziesz miał 16! I nagle najważniejszy dzień w T woim życiu ……. Masz 18. Nawet proste słowa brzmią jak dźwięk ceremonii. MASZ 18 LAT... SPOOXID xD!!!

7 Ale chwilę potem wybija Ci 30-tka. Ojjjjej, co się tutaj stało? Brzmi to niesmacznie! Jemu już WYBIŁ A ; czas na kogoś młodszego. Teraz żarty się skończyły. Co z tobą? Co się zmieniło?

8 MIAŁEŚ 18, WYBIŁA Ci 30-tka, zostajesz PRZEPCHNIĘTY w 40-tkę…. Łoow! Włącz hamulce, Wszystko wymyka się spod kontroli. Zanim to zauważysz, ZBLIŻASZ się do 50 i twoje marzenia odchodzą w niebyt.

9 Ale zaczekaj!!! DOCHODZISZ do 60-tki. Nigdy nie sądziłeś że Ty także!

10 A więc MIAŁEŚ 18, WYBIŁA Ci 30, PRZEPCHNIĘTY w 40, ZBLIŻYŁEŚ się do 50 i DOSZEDŁEŚ do 60.

11 Nabrałeś takiego rozpędu że DOBIŁEŚ do 70! Potem już liczysz dzień po dniu; DOBIŁEŚ do 10 czerwca 2016 !

12 Wchodzisz w wiek po 80-tce i każdy twój dzień to pełen cykl; DOBIJASZ do obiadu; WYBIJA 4:30, ZBLIŻASZ się do pory snu. I to się nie kończy gdy masz 90, bo wtedy zaczynasz odliczać wstecz; ‘Miałem wtedy 92 lata.’

13 I nagle zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Gdy masz już ponad 100, stajesz się ponownie małym dzieckiem. ‘Mam 100 i pół!’ Abyście wszyscy mięli 100 i pół w zdrowiu jak ja!!

14 JAK POZOSTAĆ MŁODYM 1.Wyrzuć nonsensowne liczby. Włącznie z wiekiem, wagą i wzrostem. Niech się o to martwią lekarze. Dlatego właśnie ‘im’ płacisz 2. Miej tylko wesołych przyjaciół Maruderzy Cię dołują.

15 3.Nieustannie się dokształcaj. Naucz się więcej o komputerze, sztukach pięknych, uprawianiu ogródka, cokolwiek … Nigdy nie pozwól aby Twój umysł był bezczynny. ‘Bezczynny umysł to warsztat diabła.’ A ten diabeł ma na imię Alzheimer. 4. Ciesz się z prostych rzeczy.

16 5. Śmiej się często, długo i głośno. Śmiej się aż do utraty tchu. 6. Łzy pomagają. Wytrzymaj, wypłacz się i do przodu. Jedyna osoba, która jest z Tobą całe Twoje życie, to Ty sam. Dopóty żyjesz bądź żywy.

17 7. Otocz się tymi i tym których kochasz, Niezależnie czy jest to rodzina, zwierzaki, pamiątki, muzyka, rośliny, hobby, cokolwiek... Twój dom to Twój azyl. 8. Pielęgnuj swoje zdrowie: Jeśli jest dobre, zachowuj je. Jeśli niestabilne, dbaj o polepszenie. Jeśli sam nie możesz czegoś polepszyć, skorzystaj z pomocy.

18 9.Nie wracaj na ścieżki poczucia winy. Wybierz się na deptak, nawet do sąsiedniej gminy; możesz za granicę ale NIE tam, gdzie jest poczucie winy. 10. Mów ludziom że ich kochasz, przy każdej okazji.

19 I ZAWSZE PAMIĘTAJ: Życie nie jest mierzone liczbą Twoich oddechów, ale liczbą chwil aż do utraty tchu.

20 A teraz jeśli nie prześlesz tego do co najmniej 8 odbiorców – kto się tym przejmie? Jednak podziel się proszę tym z kimś … Wszyscy potrzebujemy aby żyć życiem możliwie najpełniej każdego dnia!!

21 Do miłego zobaczenia !!!


Pobierz ppt "Filozofia na lata jesieni (Absolutnie fantastyczna) JEŚLI DOTRWASZ DO KOŃCA POKAZU I UZNASZ ZA STOSOWNE, POSTĘPUJ PROSZĘ TAK JAK JA I PRZEŚLIJ TO DALEJ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google