Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cukrzyca Wykrywanie i leczenie. Jak Rozpoznać Cukrzycę? Podstawowym objawem cukrzycy jest podwyższenie stężenia glukozy we krwi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cukrzyca Wykrywanie i leczenie. Jak Rozpoznać Cukrzycę? Podstawowym objawem cukrzycy jest podwyższenie stężenia glukozy we krwi."— Zapis prezentacji:

1 Cukrzyca Wykrywanie i leczenie

2 Jak Rozpoznać Cukrzycę? Podstawowym objawem cukrzycy jest podwyższenie stężenia glukozy we krwi.

3 Badania wykrywające cukrzycę: Oznaczanie poziomu glukozy we krwi na czczo i po posiłkach. Test na wykrycie obecności glukozy w moczu. Reakcja pacjenta na podanie insuliny.

4 Leczenie Cukrzycy! Cukrzyce można leczyć skutecznie wstrzykując do żylnie insulinę.

5 Przewlekłe Powikłania! Duże owrzodzenie stopy Dno oka w cukrzycy

6 Preparaty insuliny! Peny do insuliny: Strzykawka do podawania wstrzyknięć podskórnych insuliny:

7 Wysiłek fizyczny, dieta i tryb życia! W większości przypadków cukrzycę daje się początkowo dobrze kontrolować za pomocą odpowiedniej diety i wysiłku fizycznego, np. bieganie.

8 Cukrzyca, a alkohol? U chorego na cukrzycę zależną od insuliny spożywanie alkoholu wzmaga działanie insuliny, co może prowadzić do ostrej hipoglikemii.

9 Cukrzyca to choroba epidemiologiczna? Cukrzycą nie można się zarazić od chorego. Cukrzyca nie jest chorobą epidemiczną. Na cukrzycę możemy zachorować m.in. przez spożywanie w dużych ilościach cukru i słodyczy.

10 Dziękujemy za uwagę! Prezentację wykonał Jakub Kondraciuk, uczeń klasy 2az ZSGiH w Chełmie


Pobierz ppt "Cukrzyca Wykrywanie i leczenie. Jak Rozpoznać Cukrzycę? Podstawowym objawem cukrzycy jest podwyższenie stężenia glukozy we krwi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google