Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak rozmawiać z nastolatkiem?. SŁUCHANIE SŁUCHANIE Cierpliwie słuchaj – nie krytykuj, nie przerywaj dziecku w trakcie, nie komentuj każdego zdania, nie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak rozmawiać z nastolatkiem?. SŁUCHANIE SŁUCHANIE Cierpliwie słuchaj – nie krytykuj, nie przerywaj dziecku w trakcie, nie komentuj każdego zdania, nie."— Zapis prezentacji:

1 Jak rozmawiać z nastolatkiem?

2 SŁUCHANIE SŁUCHANIE Cierpliwie słuchaj – nie krytykuj, nie przerywaj dziecku w trakcie, nie komentuj każdego zdania, nie zajmuj się w tym czasie innymi sprawami. Młodzi ludzie często nie chcą nic usłyszeć, chcą się tylko wypowiedzieć. Jeśli zobaczą, że są słuchani, to chętnie będą mówić.

3 ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI DZIECKA Zainteresuj się sprawami dziecka, zapytaj o jego znajomości internetowe, jakiej muzyki słucha, jak działa Facebook itp.

4 POCHWAŁY POCHWAŁY Chwal swoje dziecko nawet za drobne sukcesy, pochwały powodują, że dziecko zaczyna powtarzać zachowania pozytywne, czuje się akceptowane i doceniane.

5 SZACUNEK SZACUNEK Traktuj swoje dziecko poważnie, nastolatek ma prawo do wyrażania własnych poglądów. W tym wieku kształtują się opinie, zainteresowania dziecka. Pozwalając mu na swobodne wyrażanie swoich myśli, konstruktywną dyskusją umacniamy w nim poczucie własnej wartości. Dziecko wówczas czuje, że liczymy się z jego zdaniem.

6 WSPARCIE WSPARCIE Dziecko często miewa dni, kiedy to my chcemy porozmawiać, a ono nie. Taka sytuacja jest normalna. Upewnij się, że dziecko wie, że może z tobą porozmawiać, kiedy będzie gotowe – to dla niego wielkie wsparcie, mimo że może sobie z tego nie zdawać sprawy.


Pobierz ppt "Jak rozmawiać z nastolatkiem?. SŁUCHANIE SŁUCHANIE Cierpliwie słuchaj – nie krytykuj, nie przerywaj dziecku w trakcie, nie komentuj każdego zdania, nie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google