Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK ROZWIJAĆ TWÓRCZE MYŚLENIE U UCZNIÓW? Szkoła Podstawowa, a Gimnazjum – Twórcze myślenie na lekcjach matematyki. Moje własne przemyślenia i spostrzeżenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK ROZWIJAĆ TWÓRCZE MYŚLENIE U UCZNIÓW? Szkoła Podstawowa, a Gimnazjum – Twórcze myślenie na lekcjach matematyki. Moje własne przemyślenia i spostrzeżenia."— Zapis prezentacji:

1 JAK ROZWIJAĆ TWÓRCZE MYŚLENIE U UCZNIÓW? Szkoła Podstawowa, a Gimnazjum – Twórcze myślenie na lekcjach matematyki. Moje własne przemyślenia i spostrzeżenia. Autor: Elżbieta Rojkowska

2 1.Postrzeganie matematyki we współczesnym świecie. 2.Co ułatwia, a co utrudnia uczniom twórcze myślenie, zarówno w Szkole Podstawowej, jak i w Gimnazjum. 3.Główne kierunki działania na lekcjach matematyki. 4.Ciekawe wytwory uczniów, pokazujące, że matematyka może być fascynująca i inspirująca. 5.Matematyczne złudzenia optyczne.

3 1.Matematyka, jako twórcza dziedzina wiedzy. 2.Moda na matematykę. 3.Zrozumienie, jako źródło sukcesu.

4 1.Aby uczeń był twórczy, ja muszę być twórcza i prawdziwa w swoim działaniu. 2.Zachęcam uczniów, by nieustannie pytali o każdy, nawet (w ich mniemaniu) najbardziej „banalny” niezrozumiały szczegół zadania. 3.Zadaję często pytania „skąd? i „dlaczego?”. 4.Szukamy różnych dróg rozwiązań dla danego zadania. 5.Błąd to też droga do sukcesu. 6.Zachęcam uczniów do udziału w konkursach matematycznych.

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15


Pobierz ppt "JAK ROZWIJAĆ TWÓRCZE MYŚLENIE U UCZNIÓW? Szkoła Podstawowa, a Gimnazjum – Twórcze myślenie na lekcjach matematyki. Moje własne przemyślenia i spostrzeżenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google