Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komunikatory Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 im. Adama Kocura w Katowicach - Janowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komunikatory Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 im. Adama Kocura w Katowicach - Janowie."— Zapis prezentacji:

1 Komunikatory Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 im. Adama Kocura w Katowicach - Janowie

2 Definicja komunikator a Komunikator intrnetow y - program komputerowy pozwalający na przesyłanie natychmiastowych komunikatów pomiędzy dwoma lub więcej komputerami poprzez sieć komputerową, zazwyczaj Internet. Od poczty elektronicznej różni się tym, że oprócz samej wiadomości, przesyłane są także informacje o obecności użytkowników, co zwiększa znacznie szansę na prowadzenie bezpośredniej konwersacji.

3 Zalety komunikatorów kontakt ze wszystkimi przyjaciółmi czy znajomymi w luźnej rozmowie ze znajomym, są lepsze od poczty elektronicznej możliwość rozmowy z kilkoma osobami jednocześnie w liście znajomych widać czy dana osoba jest dostępna możliwość przeprowadzenia rozmowy tekstowej lub nawet przełączenia na rozmowę telefoniczną.

4 Rady dla początkujących Zastanów się, czy naprawdę chcesz udostępniać swoje dane w publicznym katalogu. Wiele programów oferuje opcje pozwalające odgrodzić się od niechcianych kontaktów.

5 Ostrożnie z dziećmi! Internetowy komunikator może z równym powodzeniem, ( jak chatroomy na stronach WWW ) służyć przestępcom. Kiedy podczas instalacji program pyta, czy skończyliśmy 18 lat, potraktujmy to poważnie.

6 Dyżurujący na pasku systemowym komunikator dość znacznie uszczupla zasoby systemowe i spowalnia komputer. Warto wyłączyć funkcję automatycznego startu programu po włączeniu komputera.

7 Wysyłanie SMS-ów za pośrednictwem ICQ czy Gadu- Gadu jest wygodne, ale zawodne. Często przychodzą do adresata ze znacznym opóźnieniem lub nie dochodzą wcale. Nie umawiaj się w ten sposób na ważne spotkania!

8 Wielu adminów ostrzega, że uruchomiony komunikator może pomóc hakerom w próbach włamania.

9 Savoir - vivre a komunikatory Zwroty takie jak „Ty”, „Ciebie”, „Wy” grzecznie pisać z dużej litery, ponieważ podkreśla to szacunek. Podobnie wielkimi literami powinno się pisać imiona, nazwiska, pseudonimy.

10 Pamiętajmy, że szacunek do osoby to także dyskrecja na jej temat. Nie powinno się mówić o nieobecnych. Nie powinno się też przekazywać prywatnych rozmów z innym użytkownikiem, zwłaszcza, gdy zawierają informacje, którymi ktoś nie chce dzielić się ze wszystkimi znajomymi.

11 Gadu - gadu nie służy przekazywaniu spamu i „łańcuszków szczęścia”.

12 Niemiłe jest pisanie z błędami ortograficznymi. Jak każda korespondencja, tak i wiadomości wysłane przez komunikator, nie powinny być napisane niedbale. Błędy, zgubione litery, przerywane zdania raczej nie świadczą o poważnym traktowaniu osoby, do której kieruje się informację.

13 Oszczędzaj emotikonki. Ich nadmiar jest tak samo szkodliwy jak niedobór.

14 Unikaj pisania całego tekstu wielkimi literami, gdyż jest to powszechnie traktowane jak użycie podniesionego głosu.

15 Najczęściej używane komunikatory

16 „Alfabet” emocji

17 Bibliografia: http://mierzwa.wordpress.com/2009/12/0 7/komunikatory/ http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunikator_ internetowy damianstop.w.interia.pl/referat.doc


Pobierz ppt "Komunikatory Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 im. Adama Kocura w Katowicach - Janowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google