Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

, + - = 0,5 CZYTAJ DOKŁADNIE ZADANIA I POLECENIA. IM TRUDNIEJSZE ZADANIE, TYM BARDZIEJ WARTO JE PRZECZYTAĆ KILKA RAZY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ", + - = 0,5 CZYTAJ DOKŁADNIE ZADANIA I POLECENIA. IM TRUDNIEJSZE ZADANIE, TYM BARDZIEJ WARTO JE PRZECZYTAĆ KILKA RAZY."— Zapis prezentacji:

1

2 , + - = 0,5

3 CZYTAJ DOKŁADNIE ZADANIA I POLECENIA. IM TRUDNIEJSZE ZADANIE, TYM BARDZIEJ WARTO JE PRZECZYTAĆ KILKA RAZY.

4 ROZWIĄŻ TEST W PAMIĘCI, A NA KARTCE ZAPISZ TYLKO ODPOWIEDZI. POSTARAJ SIĘ TO ZROBIĆ JAK NAJSZYBCIEJ 1. Z wyrażenia w każdym podpunkcie wypisz największą liczbę. A) 200-5B) 648-8+10C) 4+999-1000D)16-24:9 2. Staś ma 12 samochodzików, Jaś 0 3 więcej a Piotrek o 17 więcej niż Staś. Ile samochodzików ma Staś?

5 SPRAWDZAJ SWOJE ROZWIĄZANIA I UCZ SIĘ NA BŁĘDACH. KAŻDY CZŁOWIEK CZASEM SIĘ MYLI, ALE PO POPEŁNIENIU BŁĘDU MOŻNA POSTĄPIĆ RÓŻNIE. CHŁOPCY ROZWIĄZYWALI TEN SAM TEST CO WY. W ZADANIU 1 WYSZSCY WYKONALI DZIAŁANIE A. OTO CO ZROBILI PO SKOŃCZENIU TESTU: Gotowe! Szkoda czasu na sprawdzenie. Lecę na podwórko! Znowu mi nie wyszło. Zawsze wiedziałem, że jestem słaby z matematyki. Dlaczego nie ma odpowiedzi do a)? Aha! Policzyłem niepotrzebnie … Trzeba dokładnie czytać polecenia. Opowiedz, co zrobił każdy z chłopców. Który z nich nie potrafi uczyć się na błędach.

6 CO ZROBIĆ, KIEDY POPEŁNISZ BŁĄD? POPRAW GO TAK ABY MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ NA CZYM POLEGAŁ. 3 + 4 x 2 = 7 x 2 = 14 = 3 + 8 = 11

7 Starannie zapisuj rozwiązania. Pozwoli ci to sprawdzić, czy zadanie jest dobrze rozwiązanie. Oto rozwiązania kilku zadań. Sprawdź, czy są poprawne. Kiedy rozwiązanie można sprawdzić, a kiedy jest to niemożliwe ? ZADANIE 5 s.33 7 lat – WIEK ALI 4 x 7 = 28 - wiek mamy 5 x 7 = 35 - wiek taty Odp. Mama ma 28 lat a tata 35.

8 ZAPISUJ NUMER ZADANIA I STRONĘ NAJPIERW PRZEPISZ CAŁE DZIAŁANIE, A DOPIERO POTEM WPISZ WYNIK ROZWIĄZUJĄC ZADANIA TEKSTOWE, ZAPISUJ WSZYSTKIE DZIAŁANIA, KTÓRE WYKONUJESZ – NAWET NAJPROSTSZE. PAMIĘTAJ O ZAPISANIU ODPOWIEDZI.

9 PODRĘCZNIK I ZESZYT MAJĄ CI POMÓC W NAUCE. KORZYSTAJ Z NICH! ZASTANÓW SIĘ: JAK PROWADZIĆ ZESZYT, ABY POMAGAŁÓ W NAUCE KIEDY I W JAKI SPOSÓB WARTO KORZYSTAĆ Z PODRĘCZNIKA

10 ROZWIĄZUJ ZADANIA SAMODZIELNIE. CZY DZIECI MAJĄ RACJĘ? DLACZEGO TAK UWAŻASZ? Oglądam dziś już 3 mecze. Jestem doskonałym piłkarzem! Cały czas słucham muzyki. Jestem doskonałym muzykiem! Przepisałem bezbłędnie wszystkie przykłady. Jestem niezły z matematyki!

11


Pobierz ppt ", + - = 0,5 CZYTAJ DOKŁADNIE ZADANIA I POLECENIA. IM TRUDNIEJSZE ZADANIE, TYM BARDZIEJ WARTO JE PRZECZYTAĆ KILKA RAZY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google