Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technikum Obsługi Turystycznej. Turystyka Turystyka – zjawisko przestrzennej ruchliwości ludzi, które związane jest z dobrowolną zmianą miejsca pobytu,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technikum Obsługi Turystycznej. Turystyka Turystyka – zjawisko przestrzennej ruchliwości ludzi, które związane jest z dobrowolną zmianą miejsca pobytu,"— Zapis prezentacji:

1 Technikum Obsługi Turystycznej

2 Turystyka Turystyka – zjawisko przestrzennej ruchliwości ludzi, które związane jest z dobrowolną zmianą miejsca pobytu, środowiska i rytmu życia. Obejmuje całokształt stosunków i zjawisk związanych z ruchem turystycznym. Słowo turystyka pochodzi od francuskiego pojęcia tour, które oznacza wycieczkę, podróż kończącą się powrotem do miejsca skąd nastąpił wyjazd. W XVII wieku mianem tourist określano uczestników podróży po kontynencie europejskim (tzw. grand tour) podejmowanych przez arystokratyczną młodzież angielską, która po ukończeniu szkoły średniej wyjeżdżała m.in. do Francji i Włoch w celu kontynuacji nauki.

3 Podstawa programowa technikum obsługi turystycznej W wyniku kształcenia w zawodzie absolwent obsługi turystycznej powinien umieć: 1. Przestrzegać przepisów prawa obowiązujących w turystyce; 2. Stosować zasady organizacyjne i ekonomiczno-finasowe obowiązujące w turystyce 3. Organizować działalność biura podróży zgodnie z zasadami gospodarki rynkowej; 4. Współpracować z podmiotami gospodarczymi prowadzącymi działalność w różnych formach organizacyjno-prawnych; 5. Posługiwać się instrumentami marketingu w działalności turystycznej; 6. Obsługiwać klienta biura podróży; 7. Posługiwać się rozkładami komunikacji różnych przewoźników w ruchu krajowym i zagranicznym; 8. Organizować pracę różnych działów przedsiębiorstwa turystycznego; 9. Organizować imprezy turystyczne krajowe i zagraniczne, grupowe i indywidualne, katalogowe i na życzenie klienta; 10. Organizować i obsługiwać kongresy, targi, giełdy turystyczne oraz imprezy okolicznościowe; 11. Prowadzić ewidencję księgową zgodnie z zasadami rachunkowości; 12. Kalkulować, zamawiać usługi i rozliczać imprezy turystyczne; 13. Udzielać informacji turystycznej oraz gromadzić informacje na rzecz planowania, organizowania i rozwoju turystyki; 14. Analizować krajowy i zagraniczny ruch turystyczny;

4 15. Współpracować z przewodnikami turystycznymi i pilotami wycieczek oraz kierowcami autokarów turystycznych; 16. Wybierać najkorzystniejszy sposób ubezpieczenia uczestników ruchu turystycznego; 17. Czytać i posługiwać się mapami geograficznymi i turystycznymi; 18. Charakteryzować regiony turystyczne Polski i a regiony turystyczne świata; 19. Korzystać z wiedzy etnograficznej i historii sztuki w planowaniu i organizowaniu wycieczek turystycznych; 20. Stosować zasady racjonalnego żywienia; 21. Prowadzić korespondencję i obsługiwać sprzęt biurowy; 22. Postępować zgodnie z zasadami etyki i kultury zawodu; 23. Porozumiewać się w języku obcym w zakresie niezbędnym do wykonania zadań zawodowych; 24. Przestrzegać przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony środowiska; 25. Stosować przepisy prawa dotyczące działalności gospodarczej; 26. Stosować przepisy prawa dotyczące wykonywanych zadań zawodowych; 27. Udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach przy pracy; 28. Kierować zespołem pracowników 29. Korzystać z różnych źródeł informacji oraz doradztwa specjalistycznego; 30. Prowadzić działalność gospodarczą.

5 Czym jest dla nas Turystyka? Jest to okno na świat dzięki któremu możemy poznać wiele ciekawych miejsc nie tylko za pomocą Internetu ale również wielu wycieczek plenerowych, imprez turystycznych oraz praktycznej nauki zawodu np. pilotaż grupy turystycznej.

6 Lekcje na kierunku turystycznym W planie zajęć znajdziecie kierunki zawodowe takie jak : Geografia Turystyczna Obsługa Ruchu Turystycznego Podstawy Turystyki Marketing Ekonomia Język Zawodowy Obsługa Informatyczna

7 Uczniowie Profil składa się z trzech klas I Technikum Obsługi Turystycznej łączonej z Technikum Handlowym. II Technikum Obsługi Turystycznej. III Technikum Obsługi Turystycznej.

8 Jesteśmy częścią szkoły Nasz profil również ingeruję w życie naszej szkoły. Została przydzielona nam tablica gdzie umieszczamy nasze pracę związane z turystyką, jak również ciekawostki turystyczne np. nasze regionu podkarpackiego, czy powiatu tarnobrzeskiego.

9 Galeria Klasa 2 TT Baranów Sandomierski

10 Światowe Targi Turystyczne Berlin 2010

11

12 Klasa I THT- ognisko integracyjne Tarnobrzeg

13 Klasa I THT Dębica- lodowisko

14 Plany kierunku Obsługi Turystycznej 1. 25-26 marca Impreza Turystyczna (pilotażowa) uczniów Kraków-Katowice - Targi Turystyczne GLOB. 2. Impreza trekkingowa po górach świętokrzyskich. 3. Organizacja szlaku tematycznego powiatu tarnobrzeskiego - szlakiem „Jędrusiów”, - szlakiem „Leliwitów”, - szlakiem „Znanych i Nieznanych” ludzi Tarnobrzega. 4. Światowe Targi Turystyczne, Berlin 2012 (ITB 2012). 5. Góry stołowe- Kotlina Kłodzka- Wrocław (turystyka objazdowa). 6. Hotele Tarnobrzega i Sandomierza (lekcja tematyczna kategoryzacja i standaryzacja obiektów hotelarskich. 7. Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Techniki w Warszawie.


Pobierz ppt "Technikum Obsługi Turystycznej. Turystyka Turystyka – zjawisko przestrzennej ruchliwości ludzi, które związane jest z dobrowolną zmianą miejsca pobytu,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google