Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 149 z klasami integracyjnymi im. Obrońców Westerplatte 93-219 Łódź, Tatrzańska 69 A Dyrektor szkoły: Małgorzata Staciwa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 149 z klasami integracyjnymi im. Obrońców Westerplatte 93-219 Łódź, Tatrzańska 69 A Dyrektor szkoły: Małgorzata Staciwa"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 149 z klasami integracyjnymi im. Obrońców Westerplatte 93-219 Łódź, Tatrzańska 69 A Dyrektor szkoły: Małgorzata Staciwa www.sp149.lodz.pl sp149@toya.net.pl

2 WITAMY W NASZEJ SZKOLE W holu głównym, zawsze witamy gości stosowną do pory roku lub okazji dekoracją.

3 Szkoła jest placówką, gdzie nauczanie i wychowanie integracyjne jest formą łączenia edukacji dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z edukacją dzieci pełnosprawnych. Nasza szkoła jest typowym przykładem tego, że marzenia się spełniają. Wszystkie klasy mają swoje odrębne sale lekcyjne, wyremontowane (nowe okna, odświeżone ściany, ozdobione malowidłami wykonanymi przez nauczycielkę plastyki, stanowiące odrębny klimat każdej klasy) i ciekawie oraz bogato wyposażone w meble dostosowane do wzrostu uczniów oraz różnorodne pomoce dydaktyczne. Dodatkowe pomieszczenia zostały zaadoptowane na pracownię plastyczną, sale języków, izbę pamięci, salę teatralną, świetlicę.

4 SALE LEKCYJNE Każda z naszych sal lekcyjnych ma swój własny, niepowtarzalny charakter i klimat. Przyczyniają się do tego niewątpliwie charakterystyczne kąciki widokowe.

5 POMYSŁ NA PRZERWĘ Na korytarzach pojawiły się altanki, kąciki gier i estetyczne, przepiękne pejzaże, które często służą młodym aktorom jako scenografia do przedstawień i inscenizacji teatralnych.

6 CHATKA PUCHATKA Podczas przerw, młodsi uczniowie mogą udać się w gościnę do swojego ulubionego misia. W Chatce Puchatka dzieciaki bawią się lub zjadają „małe co nieco”.

7 BIBLIOTEKA I CZYTELNIA Tu młodsi uczniowie mają swoją czytelnię, ze specjalnie przygotowaną dla nich lekturą. Wśród nich książki interaktywne zakupione w ramach programu „Radosna Szkoła”. Starsi zaś, prócz wypożyczenia książek, mogą popracować przy komputerach, na przygotowanych dla nich stanowiskach.

8 ŚWIETLICA Wygląda jakbyśmy zagościli w krainie czarów, bajek i wróżek. Trzy sale, a w nich trzy sposoby na relaks, z podziałem na zainteresowania dla dziewczynek i chłopców. Można obejrzeć super bajkę, pobawić się z kolegami lub z pomocą nauczycieli odrobić prace domowe.

9 GODZINY PRACY ŚWIETLICY: poniedziałek - piątek 7.00 - 9.00 i 11.00 - 17.00 przerwa 9.00 - 11.00

10 SALA TEATRALNA To szkoła, nie teatr, ale scena prawdziwa. Od maja 2008 roku możemy pochwalić się prawdziwą, profesjonalną salą teatralną na 120 miejsc. Tutaj odbywają się szkolne przedstawienia.

11 STOŁÓWKA Uczniowie naszej szkoły chętnie korzystają z obiadów w stołówce szkolnej. Placówka nasza stawia na estetykę spożywania posiłków, w związku z tym w szkole praktykuje się podawanie zup w wazach i korzystanie z serwetek.

12 PEDAGOG GODZINY PRACY PEDAGOGA: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 10.00 – 14.00 środa 12.00 – 16.00

13 BOGATA OFERTA ZAJĘĆ DODATKOWYCH Reedukacja w klasach I, II, III Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego matematyki Zajęcia polisensoryczne, Przygotowanie do sprawdzianu po szkole podstawowej z języka polskiego, matematyki, przyrody Zajęcia aktywności twórczej Koła zainteresowań: teatralne, informatyczne, matematyczne, matematyczne z elementami origami, historyczne, europejskie, ekologiczne, plastyczne, szkolne koło CARITAS, SKS, metalofony, flażolety, zespół wokalny Pierwsza pomoc przedmedyczna

14 PŁYWALNIA Na szkolnej pływalni wszyscy uczniowie rozpoczynają naukę pływania już w klasie I. Uczniowie sprawni fizycznie mogą dodatkowo doskonalić swoje umiejętności w Uczniowskim Klubie Sportowym.

15 BEZPIECZEŃSTWO I RATOWNICTWO MEDYCZNE Uczniowie klas I – III uczestniczą w zajęciach „Bezpieczeństwo i Ratownictwo Medyczne”. Nasza szkoła jako pierwsza wprowadziła obowiązkow o takie zajęcia. Aby utrwalić wiedzę zdobytą w czasie zajęć oraz dla ich uatrakcyjnienia uczniowie wykonują różnorodne prace plastyczne.

16 SALA DYSKOTEKOWA Uczniowie klas I-VI, chętnie urządzają tu imprezy dyskotekowe, wraz z trenerami kształcą swoje umiejętności na zajęciach w ramach koła zainteresowań tanecznych.

17 CIEKAWE ZAJĘCIA I UROCZYSTOŚCI Z UDZIAŁEM UCZNIÓW Nasi uczniowie korzystają z bogatej oferty zajęć pozaszkolnych. Biorą również czynny udział w różnorodnych akcjach.

18 INNOWACJE PEDAGOGICZNE I PROGRAMY AUTORSKIE Programy autorskie:  „Moja mała ojczyzna  „Odkrywamy Europę”.  „Z zoologią za pan brat” Innowacje pedagogiczne:  „Dbamy o nasze zdrowie”.  „Ekologia w edukacji wczesnoszkolnej”  „Podróże po Europie”  „Edukacja dziennikarska w szkole podstawowej”  „Bezpieczeństwo i Ratownictwo medyczne”.  „Pływanie dla zdrowia, bezpieczeństwa, sportu”.  „Pływanie środowiskowe”.  „Razem łatwiej”.  „Grajmy i rozwijajmy się”.

19 PRZEDSTAWIENIA Od pięciu lat, przed Bożym Narodzeniem, nauczyciele i pracownicy szkoły, w ramach świątecznego prezentu dla uczniów, wcielają się w role postaci z bajek i tym samym dają upust swoim umiejętnościom aktorskim.

20 SZKOŁA POSIADA CERTYFIKATY Nasza szkoła zgłosiła swój akces do Klubu Przodujących Szkół.

21 "Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho Wykonanie: Ewa Kmiecik, Beata Rusicka


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 149 z klasami integracyjnymi im. Obrońców Westerplatte 93-219 Łódź, Tatrzańska 69 A Dyrektor szkoły: Małgorzata Staciwa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google