Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej Wydział Informatyki Kierunek: Informatyka Specjalność: Systemy Informatyczne PRACA DYPLOMOWA INŻYNIERSKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej Wydział Informatyki Kierunek: Informatyka Specjalność: Systemy Informatyczne PRACA DYPLOMOWA INŻYNIERSKA."— Zapis prezentacji:

1 Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej Wydział Informatyki Kierunek: Informatyka Specjalność: Systemy Informatyczne PRACA DYPLOMOWA INŻYNIERSKA Temat: Internetowy wykład o zasadach technologii Bluetooth Dyplomant : Tomasz Pastuszka Promotor : Prof. dr hab. inż. Rościsław Buń Bielsko-Biała, 2011

2 Geneza pracy Internet w ostatnich latach staje się coraz częściej formą przekazu wiedzy. Popularność e-kursów, oraz wykładów jest coraz większa. Wykłady internetowe dają możliwość aktywnego nauczania.

3 Cel pracy Celem jest stworzenie wykładu internetowego który pozwoli na swobodną naukę technologii jaką jest bluetooth.

4 Teza pracy Szeroka dostępność wszelakich narzędzi informatycznych pozwala nam na stworzenie internetowego wykładu poświęconego zasadom działania i technologii bluetooth w naszym życiu codziennym.

5 Struktura pracy Rozdział pierwszy – przegląd bibliografi, oraz opis technologii bluetooth. Rozdział drugi – zawiera koncepcje budowy całego systemu, oraz szczegółowo poszczególnych modułów. Rozdział trzeci – zawiera opis narzędzi informatycznych, oraz języków programowania użytych podczas tworzenia witryny. Rozdział czwarty – jest to rozdział poświęcony testowaniu wykładu. Podsumowanie i bibliografia.

6 Sformułowanie problemu Tworzony system, powinien być prosty i intuicyjny w obsłudze, żeby nie sprawiać problemów użytkownikowi podczas przeglądania wykładu. Ponadto powinien być łatwo dostępny.

7 Narzędzia informatyczne wykorzystane w tworzeniu wykładu Język do tworzenia stron internetowych – HTML Język programowania - PHP Program do tworzenia animacji – Adobe Flash CS 3 Program do edycji obrazów – GIMP2CS3 Język programowania – Java Script Total Commander

8 Opis programu Witryna przeznaczona jest dla rozdzielczości ekranu 1280x1024 oraz mniejszych. Praca znajduje się na stronie: http/wsi.edu.pl/~wiblue Pliki niezbędne do poprawnego działania programu zostały umieszczone w katalogu "public_html". Wykład nie jest instalowany na komputerze, do poprawnego wyświetlenia konieczna jest przeglądarka internetowa oraz dostęp do internetu.

9 Tworzenie wykładu Podczas tworzenia wykładu internetowego, potrzebne jest umiejętne wykorzystanie zarówno odpowiednich narzędzi informatycznych, jak i ujęcie tematu w ciekawy i interesujący sposób.

10 Test wiedzy Po zapoznaniu się z materiałami znajdującymi się w wykładzie, użytkownik ma możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, w teście. Test składa się z 10 pytań, które losowane są z bazy danych. Jest to test jednokrotnego wyboru. Po wypełnieniu testu, otrzymujemy podsumowanie.

11 Testowanie systemu Stworzony wykład został przetestowany i wyświetla się poprawnie na wiodących przeglądarkach internetowych: Mozilla Firefox, Opera Internet Explorer

12 Podsumowanie W procesie tworzenia pracy dyplomowej inżynierskiej stworzone zostało narzędzie informatyczne w postaci wykładu internetowego o zasadach technologii Bluetooth. System dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych umożliwia w prosty sposób zapoznanie się z technologią Bluetooth, oraz na sprawdzenie zdobytej wiedzy w teście wiedzy.

13 Wnioski Praca dzięki wykorzystaniu przeglądarki internetowej: zapewnia dostęp do wiedzy, stanowi użyteczną pomoc dydaktyczną, stwarza możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, zawiera odnośniki do innych stron, jest dobrym źródłem wiedzy.

14 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej Wydział Informatyki Kierunek: Informatyka Specjalność: Systemy Informatyczne PRACA DYPLOMOWA INŻYNIERSKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google