Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Budżet rodzinny Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Budżet rodzinny Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Budżet rodzinny Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Skąd rodzina ma pieniądze i jak powinna nimi rządzić? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Budżet to pewien plan, według którego ludzie planują, ile pieniędzy będą mieli i jak je wykorzystają. Prowadzenie budżetu nie jest łatwą sprawą. Warto jednak to robić, aby móc dobrze gospodarować swoimi pieniędzmi. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Czy wiecie, skąd wasi rodzice mają pieniądze na codzienne wydatki? Aby je zarobić, wasi rodzice chodzą do pracy lub prowadzą swoją własną działalność, są przedsiębiorcami. Dzięki temu zdobywają pieniądze, aby zaspokajać potrzeby całej rodziny. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Musicie pamiętać, że ilość pieniędzy, jaką mają wasi rodzice jest ściśle określona. W pracy dostają pewną sumę, która musi wystarczać na wszystko, co jest potrzebne. W budżecie można określić, ile pieniędzy zostanie przeznaczone na konkretne cele. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Jedne rodziny dysponują dużym budżetem, to znaczy mają dużo pieniędzy i mogą zaspokajać wiele swoich potrzeb oraz kupować drogie rzeczy. Inne rodziny zaś nie mają dużo pieniędzy do dyspozycji i wówczas muszą dostosowywać swoje wydatki do pieniędzy, jakie posiadają. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 W budżecie niewątpliwie muszą znaleźć się pieniądze na kupno jedzenia, gdyż jest ono nam niezbędne. To podstawowa pozycja w każdym domowym budżecie. Jest ono bardzo ważne i dlatego wielu ludzi wydaje na nie sporą ilość pieniędzy. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 W każdym budżecie muszą znaleźć się również pieniądze na zapłacenie rachunków, na przykład za wodę, prąd, gaz, telewizję czy internet. Są to wydatki, bez których trudno się obyć, gdyż ciężko byłoby żyć bez światła lub dostępu do wody. Oprócz tego powinny się tam znaleźć środki na zakup ubrań, które również są nam bardzo potrzebne. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Jeśli pieniędzy jest wystarczająco dużo, a rodzina gospodaruje nimi w sposób rozsądny, wówczas może sobie pozwolić na różne przyjemności. Należą do nich wspólne wypady do kina, teatru, na lodowisko, do wesołego miasteczka, a także na wakacje. Aby móc je zrealizować, należy w sposób prawidłowy planować rodzinny budżet. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Rodzinny budżet - najlepszy sposób na panowanie nad rodzinnymi wydatkami. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Budżet rodzinny Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google