Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

INTERNET Damian chmielewski. „Międzysieć”??!!! ■Internet (skrót od ”inter-network”, dosłownie tłumacząc z ang. „między-sieć”) – ogólnoświatowa sieć komputerowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "INTERNET Damian chmielewski. „Międzysieć”??!!! ■Internet (skrót od ”inter-network”, dosłownie tłumacząc z ang. „między-sieć”) – ogólnoświatowa sieć komputerowa."— Zapis prezentacji:

1 INTERNET Damian chmielewski

2 „Międzysieć”??!!! ■Internet (skrót od ”inter-network”, dosłownie tłumacząc z ang. „między-sieć”) – ogólnoświatowa sieć komputerowa. Profesjonalnie w języku informatycznym internet to: „przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej”. Ufff…. Koniec. ■Krótko mówiąc, internet kojarząc z pająkami to wielka sieć, w którą „wplątane” są adresy specjalnych, mocnych komputerów (serwerów/hostów) do których każdy z nas może się połączyć przez wpisanie adresu tego serwera. ■Np., kiedy ktoś z nas wchodzi na stronę gry.pl, łączy się do czyjegoś serwera pod adresem http:/www.gry.pl. ■Przed adrsem stosuje się http:/ lub https:/. Drugiego używamy gdy strona ma aktywny certyfikat bezpieczeństwa ■Na serwerach każdy z nas przydzielony ma swój RAM, czyli pamięć na serwerze. Im więcej użytkownik przydzielonego ma ram’u, tym płynniej strona będzie chodziła na jego komputerze lub telefonie. ■Każdy nasz komputer również ma swój adres IP. Można go zobaczyć wpisując w wierszu poleceń komendę: „ipconfig”

3 Rozróżniajmy! ■Nie mylmy strony internetowej z internetem. ■Internet w ogólnym znaczeniu to sieć komputerowa, czyli wiele połączonych ze sobą komputerów, zwanych również hostami, natomiast WWW to usługa internetowa. Inną znaną usługą tego rodzaju jest poczta elektroniczna ■Konkret: Internet to sieć, a WWW to tylko i wyłącznie strona umieszczona w tej sieci. ■Ciekawostka! WWW to skrót od: WorldWide Webpage, czyli światowa strona sieciowa ■Moim zdaniem: w Polsce mogłoby być SSS :)

4 -Serio? Tego mogłeś/aś nie wiedzieć ■Internet uzależnia! (ciekawe…) ■W Internecie możesz poznać kogoś miłego i przyjaznego, ale wcale nie zawsze. ■Internet jako konkretną, jedną, jedyną sieć, pisze się przez wielkie „I”. Pisząc o nim jako o nośniku informacji, lub używając skrótu myślowego mówiąc o Internecie jako łączu. Np.: „znalazłem to w internecie” „kupiłem sobie internet bezprzewodowy” ■Internet ma dwie formy: kablowy i bezprzewodowy (znany raczej jako Wi-Fi) ■Dużo miast i instytucji udostępnia wszystkim darmowy internet w miejscach publicznych. W Warszawie internet znajdziemy przy urzędach, nazywa się „UM Warszawa”. Również w większości autobusów miejskich zainstalowane jest Wi-Fi. Oba z tych przypadków sponsoruje nam miasto.

5 ZNANE USŁUGI INTERNETOWE Portal społecznościowy Poczta e-mailkomunikatorforum PortfoliaDysk sieciowyPortal gier Odtwarzacz filmów

6 Jakie znamy komunikatory? ■Skype ■Teamspeak ■Snapchat ■Messenger ■gadugadu

7 Jakie znamy serwisy e-mail? ■Mail.google.com (gmail) ■Poczta WP ■Poczta Onet ■Poczta O2

8 Jakie znamy portale społecznościowe? ■Facebook ■Twitter ■Tumblr ■Flickr ■g+

9 Jakie znamy serwisy-portfolio? ■dribble ■bēhance ■Deviantart ■pinterest

10 Jakie znamy fora? ■Forum WP ■Forum o2 ■Forum onet ■Forum flmweb

11 Jakie znamy dyski sieciowe? ■Icloud ■Onedrive ■Google drive

12 Jakie znamy odtwarzacze filmów? ■Youtube ■Vimeo ■filmweb

13 Jakie znamy portale gier? ■Gry.pl ■Friv ■Wyspa gier

14 Kartkówka imię nazwisko data -Internet ……………………………....10.06….. Pyt.1 Internet i strona internetowa to: a)to samo b)Rzeczy związane ze sobą c)Nie mają ze sobą nic wspólnego Pyt.2 Wymień po jednym poznanym Ci: -Komunikatorze -Portalu społecznościowym -Serwisie e-mail Pyt.3 Internet to: a)Wielka sieć komputerowa b)Sieć pajęcza c)Kilka połączonych komputerów Pyt.4 adres internetowy każdego komputera nazywa się: …………….. Pyt.5 Po co użytkownikowi RAM na serwerze? ………………………………………………………… ……………………………………………………… Zadanie dodatkowe: a)jak brzmi pełny adres strony: damian.pl, która nie posiada certyfikatu? b)Jak brzmi komenda aby sprawdzić swoje IP i gdzie się ją wpisuje? (wybierz pomiędzy punktem „a” i „b”


Pobierz ppt "INTERNET Damian chmielewski. „Międzysieć”??!!! ■Internet (skrót od ”inter-network”, dosłownie tłumacząc z ang. „między-sieć”) – ogólnoświatowa sieć komputerowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google