Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

● Kwartalnik istniejący w wersji elektronicznej i udostępniany bezpłatnie ● Ukazuje się od 2005 roku ● Zespół redakcyjny: Teresa Kosiarek (redaktor naczelny),

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "● Kwartalnik istniejący w wersji elektronicznej i udostępniany bezpłatnie ● Ukazuje się od 2005 roku ● Zespół redakcyjny: Teresa Kosiarek (redaktor naczelny),"— Zapis prezentacji:

1

2 ● Kwartalnik istniejący w wersji elektronicznej i udostępniany bezpłatnie ● Ukazuje się od 2005 roku ● Zespół redakcyjny: Teresa Kosiarek (redaktor naczelny), Maria Borzęcka, Maciej Maciołek, Krzysztof Wojewodzic, Katarzyna Zawadzka, Krystyna Pac- Marcinkowska, Katarzyna Kuhnke

3

4

5 ● Każde wydanie czasopisma składa się z dwóch typów materiałów. Pierwszy to część podstawowa magazynu czyli artykuły autorstwa zespołu redakcyjnego. ● Część druga to materiały pogrupowane w 6 działach:

6 Jak uczyć uczenia się? ● Dział ten składa się z artykułów oraz kompatybilnych z nimi kursów dotyczących efektywnych technik pracy umysłowej oraz wskazówek dla nauczycieli, jak dane techniki wykorzystywać w pracy z uczniami ● Cykl składa się z 4 modułów: TECHNIKI ZAPAMIĘTYWANIA, EFEKTYWNE CZYTANIE, NOTATKI, OD MARZENIA DO SUKCESU.

7 Czytelnia ● Znajdziemy tu materiały do lektury, a także oglądania (np.filmy) i surfowania. ● Pogrupowane są one w sześciu poddziałach: słowniki, e-booki, artykuły, recenzje, bibliotekę mnemotechnik i ciekawe linki- wirtualne wycieczki.

8

9 Rodzice a szkoła ● Prezentowane są tutaj materiały dotyczące roli rodziców w systemie oświaty. ● Rodzice mogą się dowiedzieć m.in.: o stowarzyszeniach rodzicielskich działających w całym kraju, prawach rodziców w oświacie, programach edukacyjnych, które mają pomóc rodzicom w ich roli wspierania dzieci w procesie uczenia się.

10 Galeria pedagogów ● Znajdziemy tu sylwetki Wielkich Pedagogów i ich koncepcje pedagogiczne, m. in.: Rudolf Steiner, Celestyn Freinet, Maria Montessori i in. Otwarte mini-kursy doskonalenia ● Oferowane są tutaj krótkie kursy doskonalenia z zakresu rozwoju osobistego i zawodowego np.: asertywność, inteligencja emocjonalna, praca w zespole.

11 Przestrzeń kreatywności ● Czy obecny system nauczania wspiera i rozwija twórczy potencjał uczniów? ● W jaki sposób myślenie twórcze jest symulowane na lekcjach poszczególnych przedmiotów? ● Czy i jak postawy kreatywne są wspierane w podręcznikach i ćwiczeniach szkolnych? ● Jakie warunki należałoby stworzyć, aby szkoła lepiej jeszcze odpowiadała na zmieniające się potrzeby edukacyjne i skuteczniej wykorzystywała potencjał twórczy nauczycieli i uczniów?

12 Współpraca z: ● nauczyciele akademiccy ● nauczyciele, konsultanci i doradcy metodyczni ● nauczyciele szkół i przedszkoli ● uczniowie i rodzice ● Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli ● Polskie Stowarzyszenie Kreatywności ● Instytut Nowoczesnej Edukacji ● Fundacja Pro Bono ● Fundacja Wspierania i Rozwoju Kreatywności

13 www.trendy.ore.edu.pl


Pobierz ppt "● Kwartalnik istniejący w wersji elektronicznej i udostępniany bezpłatnie ● Ukazuje się od 2005 roku ● Zespół redakcyjny: Teresa Kosiarek (redaktor naczelny),"

Podobne prezentacje


Reklamy Google