Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEGLĄD PRASY 12 czerwca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEGLĄD PRASY 12 czerwca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46."— Zapis prezentacji:

1 PRZEGLĄD PRASY 12 czerwca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik prasowy tel. (41) 342-17-54 Zeskanuj kod QR i przeczytaj przegląd prasy w Serwisie Biura Prasowego

2 PORTAL „ONET.PL” Zakończyło się III Forum Polski Wschodniej Przedsiębiorczość i innowacyjność - to zdaniem uczestników III Forum Polski Wschodniej kluczowe szanse na rozwój gospodarczy tej części kraju. We wtorek w Kielcach rozmawiano o perspektywach dla pięciu województw makroregionu. Zdaniem marszałka województwa świętokrzyskiego, jego region odniósł od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej ogromny sukces. „To dowód na to, że mechanizmy wsparcia zadziałały". Przekonywał, że regiony Polski Wschodniej oferują wiele inwestorom i sprzyjają rozwojowi biznesu. Jak powiedziała PAP uczestnicząca w Forum prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak, dużym optymizmem napawa szybkie tempo wzrostu PKB w pięciu najbiedniejszych województwach. „Jest duży potencjał w tych pięciu województwach. Jest dużo ośrodków akademickich, które rok rocznie wypuszczają bardzo dużą liczbę dobrze wykształconej młodzieży - jak się teraz mówi w Unii - o inteligentnych specjalizacjach" - oceniła. Jej zdaniem ogromny potencjał rozwojowy leży w biznesowej inicjatywie młodego pokolenia, wchodzącego właśnie na rynek. „Firmy zakładane przez młodych ludzi są bardzo często innowacyjne. CD. 

3 PORTAL „ONET.PL” Zakończyło się III Forum Polski Wschodniej To są firmy technologiczne, z branży informatyki, nowoczesnych technologii - one są międzynarodowe już od samego początku" - powiedziała. Dodała, że w nowej perspektywie budżetowej należy spodziewać się większych środków na wspieranie przedsiębiorców. „Tych, którzy w szczególności realizują innowacyjne projekty". Głównym celem forum było przedstawienie makroregionu Polski Wschodniej, czyli województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego jako dobrego miejsca do inwestycji i prowadzenia biznesu. Tematami były m.in.: przedsiębiorczość i innowacyjność w Polsce Wschodniej, strategie rozwoju firm na rynkach zagranicznych i poszukiwanie nisz rynkowych. Forum współfinansowane jest z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Program operacyjny dedykowany dla pięciu wschodnich województw będzie kontynuowany w latach 2014-2020. Według ostatniej propozycji podziału funduszy europejskich w przyszłej perspektywie budżetowej, na jego realizację ma zostać przeznaczone 1 mld 713 mln euro.

4 SERWIS INTERNETOWY ZWIĄZKU WOJEWÓDZTW RP Polska Wschodnia – Makroregion Makroprzyszłość Już po raz trzeci w Kielcach odbyła się jedna z najważniejszych imprez biznesowych dotycząca Polski Wschodniej. III Forum Polski Wschodniej zgromadziło wielu polskich i zagranicznych przedsiębiorców, biznesmenów zainteresowanych nawiązaniem współpracy gospodarczej z regionem oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego z terenu Polski Wschodniej. Konferencję otworzyli: Bożena Lublińska-Kasprzak, zastępca Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, marszałek Adam Jarubas i prezydent Kielc Wojciech Lubawski. W Forum uczestniczyli także członkowie Zarządu Województwa: Jan Maćkowiak i Kazimierz Kotowski. „Europejski kryzys, polskie szanse. Czas na nowe kierunki, nowe pomysły – czas na Polskę Wschodnią” - to temat przewodni konferencji zorganizowanej przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Podczas dwóch sesji plenarnych, poruszona została tematyka związana z szansami rozwojowymi Polski Wschodniej w kontekście zmian na arenie międzynarodowej, w otoczeniu gospodarczym i biznesowym oraz nowego budżetu unijnego na lata 2014-2020. CD. 

5 SERWIS INTERNETOWY ZWIĄZKU WOJEWÓDZTW RP Polska Wschodnia – Makroregion Makroprzyszłość W czasie dyskusji podczas sesji plenarnej pt. „Europa w kryzysowym teście – wspólnota problemów i interesów pięć lat później” marszałek Adam Jarubas porównał PKB w województwie świętokrzyskim przed i po wejściu Polski do Unii Europejskiej: - Jest ogromny potencjał wśród przedsiębiorców w naszym regionie, przykładem jest choćby 33% PKB w momencie wejścia Polski do Unii Europejskiej, które teraz wynosi już około 43%. To sukces naszego regionu, który dowodzi, że mechanizmy wsparcia przedsiębiorstw zadziałały. Polska Wschodnia to region ludzi młodych i wykształconych, posiada wysoki potencjał inwestycyjny, współtworzy również pięć Specjalnych Stref Ekonomicznych, które oferują ulgi podatkowe dla inwestorów, parki przemysłowe i technologiczne - podkreślał marszałek. Konferencji towarzyszyły warsztaty adresowane do przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów. III Forum Polski Wschodniej „Eastern Poland Business Forum” zorganizowane zostało w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Jego głównym celem jest wzrost zainteresowania ofertą gospodarczą pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko- mazurskiego i świętokrzyskiego, a tym samym przyspieszenie tempa rozwoju społeczno- gospodarczego, zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do makroregionu, zainteresowanie polskich firm inwestycjami w Polsce Wschodniej oraz rozwój turystyki biznesowej w makroregionie.

6


Pobierz ppt "PRZEGLĄD PRASY 12 czerwca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46."

Podobne prezentacje


Reklamy Google