Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Drzwi główne wejściowe od strony zachodniej są dwuskrzydłowe, drewniane o konstrukcji płycinowej, wzmocnione stalowymi śrubami z półokrągłym łbem. Górą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Drzwi główne wejściowe od strony zachodniej są dwuskrzydłowe, drewniane o konstrukcji płycinowej, wzmocnione stalowymi śrubami z półokrągłym łbem. Górą."— Zapis prezentacji:

1

2  Drzwi główne wejściowe od strony zachodniej są dwuskrzydłowe, drewniane o konstrukcji płycinowej, wzmocnione stalowymi śrubami z półokrągłym łbem. Górą są zamknięte łukiem. Drzwi do magazynku. Drzwi i okna  Podobne drzwi znajdują się w ścianie południowej kruchty, są to drzwi jednoskrzydłowe i mają kształt prostokątny.

3 Drzwi: a) główne wejściowe b) do kruchty

4  W malanowskim kościele okna rozmieszczone są w równym rytmie, w drewnianych ramach typu ościeżnicowego. Są to okna dwuskrzydłowe, zamknięte górą ostrołukiem, z drobnym, kwadratowym podziałem powierzchni szklanych. Okna umieszczone nad drzwiami ściany północnej i południowej kruchty mają kształt owalny, natomiast okna w ścianie zewnętrznej dobudowanego pomieszczenia gospodarczego mają kształt prostokątny z podziałem powierzchni szklanych na 6 części. Okna w kościele: a) okna w ścianach nawy b) Okna w ścianach kruchty c) okna w ścianie zewnętrznej pomieszczenia gospodarczego

5

6  Więźba dachowa tego kościoła to typ konstrukcji krokwiowo – jętkowej z ramą stężającą wzdłuż osi podłużnej kościoła. Jętki umieszczone są na dwóch poziomach, dolne występują w połowie długości krokwi. Krokwie o przekroju 8x14 cm łączą się na zwidłowanie, wzmocnione kołkiem o średnicy 2,5 cm. Schemat dachu pulpitowego. Więźba dachowa  Nad kruchtą kościoła konstrukcja dachu jest dużo prostsza, składa się z krokwi, jętek i belek stropowych.  Natomiast nad zakrystią i pomieszczeniem gospodarczym dach jest jednospadowy – pulpitowy.

7 Konstrukcja dachu nad nawą i prezbiterium.

8 Przykościelna dzwonnica pochodzi prawdopodobnie z czasów istnienia poprzedniego kościoła.

9  Alicja Stefaniak  Justyna Płóciennik  Paulina Nowicka  Justyna Markiewicz Wykonały:


Pobierz ppt " Drzwi główne wejściowe od strony zachodniej są dwuskrzydłowe, drewniane o konstrukcji płycinowej, wzmocnione stalowymi śrubami z półokrągłym łbem. Górą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google