Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zawartość prezentacji DLACZEGO - Jakie są korzyści z międzynarodowych projektów? JAK- „Wychodzące naprzeciw” podejście LGD -Używanie istniejących mechanizmów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zawartość prezentacji DLACZEGO - Jakie są korzyści z międzynarodowych projektów? JAK- „Wychodzące naprzeciw” podejście LGD -Używanie istniejących mechanizmów."— Zapis prezentacji:

1

2 Zawartość prezentacji DLACZEGO - Jakie są korzyści z międzynarodowych projektów? JAK- „Wychodzące naprzeciw” podejście LGD -Używanie istniejących mechanizmów -Porozumienie o współpracy międzynarodowej -Rola Jednostki Wspierającej.

3 Korzyści dla twojego LGD Strategiczne i długoterminowe poprzez wykorzystanie współpracy międzynarodowej, aby pomóc twojemu LGD i jego kluczowym interesariuszom osiągnąć ich własne cele poprzez: –Budowanie profilu własnej organizacji, –Zyskanie dostępu do nowych pomysłów i rozwój własnych pomysłów; –Znajdowanie nowych partnerów w interesach, politycznych sojuszników lub technicznych współpracowników; –Zwiększanie we własnej organizacji i u innych kluczowych partnerów zrozumienia ważności polityki rozwoju; –Otwarcie możliwości dla przyszłej współpracy; –Nabywanie nowych umiejętności i kompetencji, szczególnie w zakresie świadczenia usług.

4 Irlandzka LGD w Portugalii na spotkaniu w sprawie opracowania międzynarodowego projektu

5 Korzyści dla osób zaangażowanych Indywidualni członkowie zarządu,personel, reprezentanci społeczności itd. mogą zyskać: –Dostęp do nowych informacji i doświadczeń, nabywanie szerszej, europejskiej perspektywy i umożliwienie im uczenia się od innych krajów; –Rozwój informacji, kontaktów i dostępu do sieci; –Ulepszanie pracy i powiązanych z nią metod oraz poprawa ich umiejętności, włączając rozwój języka i umiejętności komunikacyjne. –Mogą zachęcić do pracy społecznej w charakterze członków zarządów i komitetów.

6 Chcesz lub musisz podjąć międzynarodowe projekty i Chcesz wyjść im naprzeciw! Określ jasno dlaczego jesteś zaangażowany w Międzynarodowe Projekty

7 Prezes LGD Blackwater, Christy Roche, podpisuje umowę współpracy międzynarodowej “Wioski Tradycji”, Lipiec 2004 Wskazówka Załóż teczkę kosztów wstępnych Irlandzkie LGD zidentyfikowały całkowity międzynarodowy/międzyregionalny budżet i przeznaczyły z tego 10% na koszty wstępne, ponoszone przed rozpoczęciem projektu. Zostało to zaprezentowanie w formie wniosku o dofinansowanie projektu jak każdy inny projekt. Kiedy międzynarodowy projekt się rozwija, koszty wstępne, które były użyte do rozwoju projektu, mogą być wydzielone z teczki wstępnej i przeniesione do ostatecznej teczki z projektem LEADERA.

8

9 Wskazówka Niech twoja umowa zostanie sprawdzona przez radcę prawnego, aby mieć pewność, że twoja LGD jest chroniona na wypadek, niewywiązania się z niej innych partnerów. Wskazówka Partner wiodący projektu współpracy w programie LEADER+ ostatecznie odpowiada za wdrażanie projektu i jest kanałem komunikacji z władzami oraz odpowiada za monitoring i sprawozdania z projektu. Umowa o Współpracy Międzynarodowej

10 Rola Krajowej Jednostki Wspierającej Wskazówka Irlandzka Jednostka Wspierająca LEADER ma specjalistyczny Komitet Partnerski gotowy pomagać LGD w rozwoju idei projektu i poszukiwaniach partnerów Bezpośrednie techniczne doradztwo dla LGD Proceduralne Finansowe Zachęta Studia przypadków Pomoc w poszukiwaniu partnerów Organizowanie spotkań wstępnych Wyznaczanie projektów “do odbioru”


Pobierz ppt "Zawartość prezentacji DLACZEGO - Jakie są korzyści z międzynarodowych projektów? JAK- „Wychodzące naprzeciw” podejście LGD -Używanie istniejących mechanizmów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google