Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

M Ł ODZI PRZEDSI Ę BIORCZY W ZSP - GIMNAZJUM W BRZE Ź NICY Opiekun: mgr Agata Frączek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "M Ł ODZI PRZEDSI Ę BIORCZY W ZSP - GIMNAZJUM W BRZE Ź NICY Opiekun: mgr Agata Frączek."— Zapis prezentacji:

1 M Ł ODZI PRZEDSI Ę BIORCZY W ZSP - GIMNAZJUM W BRZE Ź NICY Opiekun: mgr Agata Frączek

2 Program MŁODZI PRZESIĘBIORCZY składa się z dwóch etapów, w trakcie których uczniowie, pracując w małych, 6-osobowych zespołach, realizują zadania z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania na platformie internetowej. W czasie pracy nad projektami uczniowie uczą się, jak:  planować i realizować działania zespołowe, zarządzać pracą swoją i innych;  radzić sobie z zarządzaniem własnymi finansami oraz planować wydatki swoje i rodziny;  dokonywać świadomych wyborów konsumenckich (kierować się rachunkiem ekonomicznym i własną opinią, a nie tylko informacjami pochodzącymi z reklam);  współpracować z instytucjami i mediami oraz pozyskiwać sojuszników własnych działań;  dysponować i zarządzać ograniczonymi zasobami oraz analizować ryzyko;  korzystać z technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) niezbędnych do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym;  atrakcyjnie prezentować wyniki pracy grupowej.

3  Małgorzata Józefowska  Barbara Walo  Weronika Kania  Aleksandra Ryś  Dominika Kapusta  Klaudia Balonek

4 W pierwszym etapie (październik 2011 - styczeń 2012) poznawałyśmy sposoby zarządzania własnym budżetem i innymi zasobami. Do rozwiązania miałyśmy zadania z 5 modułów:  budżet domowy,  budżet przedsięwzięcia,  korzystanie z usług bankowych,  lokata czy akcje?,  zakupy na raty i na kredyt.

5 W pierwszym semestrze wszystkie nasze zadania były związane z oszczędzaniem. Zorganizowałyśmy TYDZIEŃ OSZCZĘDZANIA:  przeprowadziliśmy wśród uczniów ankietę dotyczącą oszczędzania młodzieży,  Przeprowadziłyśmy przygotowane przez nas lekcje, których tematyką było oszczędzanie w szkole i w domu,  Wykonałyśmy gazetkę szkolną.

6

7 Wśród uczniów przeprowadziliśmy ankietę, której pytania związane były z wydatkami oraz oszczędnościami naszych gimnazjalistów. W ankiecie brało udział 50 osób. Wyniki trochę nas zaskoczyły. Oto one.

8

9

10

11

12

13 ZADANIA W pierwszym semestrze tematem naszych prac było oszczędzanie. Przyjemnie minął nam ten czas. Natomiast w drugim semestrze od marca do czerwca mieliśmy zupełnie odmienne zadanie. Musiałyśmy założyć i prowadzić swoją wirtualną firmę czyli sklepik szkolny PAPERLAND. Zajmuje się ona handlem artykułami biurowymi oraz wytwarzaniem i handlem okazjonalnymi ozdobami. Na początku zarejestrowałyśmy naszą działalność gospodarczą, przeprowadziłyśmy badanie rynku. Starałyśmy się jak najlepiej pracować, aby nasz sklepik przyniósł duże zyski. Było to dość trudne zadanie, ale uuuuuudało się z czego jesteśmy bardzo dumne.

14 Każdy etap był przez nas starannie przygotowywany. Zadania nie należały do najtrudniejszych, niemniej jednak nad każdym z nich nasza grupa pracowała w skupieniu.

15

16 Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "M Ł ODZI PRZEDSI Ę BIORCZY W ZSP - GIMNAZJUM W BRZE Ź NICY Opiekun: mgr Agata Frączek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google