Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

C olvita – eliksir młodości Zbigniew Liss… ja ją poznałem, a teraz …..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "C olvita – eliksir młodości Zbigniew Liss… ja ją poznałem, a teraz ….."— Zapis prezentacji:

1 C olvita – eliksir młodości Zbigniew Liss… ja ją poznałem, a teraz …..

2 W skład Colvity wchodzą: Kolagen liofilizowany, Algi morskie, Witamina E,

3 Co to jest kolagen? Kolagen jest klejem naszego organizmu – jest to białko zawierające najbardziej wartościowe składniki, by organizm mógł samoistnie i szybko się zregenerować. Od 25 roku życia, nasz organizm traci stopniowo zdolność odbudowy kolagenu. Proces syntezy nie nadąża z procesem degradacji.

4 Gdzie występuje u nas Kolagen ? Wszędzie tam, gdzie występuje tkanka łączna włóknista, a więc w strukturach wszystkich ważnych narządów: skóra (skóra właściwa i tkanka podskórna), chrząstki, kości, ścięgna, więzadła, mięśnie, narząd wzroku, płuca, wątroba, nerki, ściany naczyń krwionośnych, otoczki nerwów itp.

5 Jak powstaje Kolagen liofilizowany? = Proces ten zapewnia najwyższą czystość produktu, najniższą wagę i doskonałą higroskopijność. Liofilizacja jest procesem zamrażania czystego kolagenu rybiego do minus 40ºC w warunkach próżni 1(Pa) i sublimacyjne usuwanie z niego wody (suszenie go). Uzyskujemy produkt o zawartości ok. 98% czystego białka.

6 Skład mineralny alg przypomina ludzkie płyny ustrojowe. Algi bogate są: w wapń, miedź, żelazo, mangan, magnez, potas, selen, fosfor, chrom, cynk i jod. Odnajdziemy tu również witaminy z grupy A, B, C, E i K. W Colvicie użyto odmianę tzw. alg atlantyckich.

7 Witamina E Zastosowany w Colvicie DL α – tokoferol, to droga substancja pozyskiwana z młodych pędów roślin oleistych, wykazująca 100% aktywności biologicznej i jest najlepiej przyswajalna przez ludzki organizm.

8 Z apotrzebowanie organizmu na witaminę E D zienne zapotrzebowanie to 40 - 60 mg N iektóre źródła podają 30 - 200 mg W dawkach leczniczych to nawet 600 mg J edna kapsułka Colvity zawiera 5 mg

9 Witamina C – pełni ważną rolę w procesach utleniania-redukcji, wpływa na przemianę aminokwasów, metabolizm tyroksyny i insuliny. Przy niedoborze witaminy C dochodzi do zaburzeń syntezy kolagenu, nieprawidłowego funkcjonowania tkanki łącznej i procesów kostnienia. Dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu to ok. 75-120 mg. (2000mg) Stymuluje procesy odpornościowe organizmu.

10 dzisiejsza żywność nie zaopatruje naszego organizmu w wystarczającą ilości podstawowych dla życia substancji odżywczych ! Po pierwsze: nasze przyzwyczajenia (odżywiamy się zbyt Monotonnie – nie dostarczamy naszemu organizmowi tego co potrzebuje). Po drugie: Dlaczego suplementujemy się ??? - Jesteśmy przecież zdrowy !!!

11 Fasola Witamina B 6 19852002Różnica SzpinakMagnez62 15 - 76 % Marchew Wapń37 28 - 24 % Ziemniaki Wapń 14 3 - 78 % Jabłka Witamina C 5 2 - 60 % Banany Kwas foliowy23 5 - 79 % 140 32 - 77 % Odżywianie odgrywa ważną rolę w profilaktyce i terapii chorób. Związki mineralne i witaminy, zawartość w miligramach na 100g produktu spożywczego Poniżej prezentowane są tylko niektóre z długiej listy produktów objętych badaniem

12 Główne przyczyny niedoboru mikroelementów Straty w artykułach żywnościowych Zwiększone zużycie Zwiększone zapotrzebowanie długość przechowywania przetwórstwo nawozy i środki owadobójcze palenie tytoniu alkohol stres działanie trucizn wysyłanych w środowisku przyjmowanie leków choroby starzenie się dojrzewanie wysiłek fizyczny/ sportowcy ciąża /macierzyństwo choroby

13 Czy suplementacja jest potrzebna? zapewnia odpowiednie dawki mikroelementów ( np. witaminy D: RDA=1000IU = 10 szklanek mleka lub 50 żółtek jaj) zapobiega chorobom chronicznym ważna w chorobach na podłożu genetycznym: około 50 różnych chorób wynikających ze zmniejszonego powinowactwa enzymów do specyficznych witamin, można je kontrolować lub eliminować przez zwiększenie dawki. Jest to najlepsze ubezpieczenie – poprawa zdrowia bez ryzyka działań ubocznych.

14 D ziałanie COLVITY P ielęgnuje od wewnątrz skórę właściwą, poprzez zapobieganie ucieczce wody z jej głębokich warstw, czyniąc ją gładką, sprężystą i jedwabistą, Dzięki kwasowi alginowemu zwężają się naczynka i leczy tzw. „rumień” S tosowana regularnie spowalnia procesy starzenia tkanek, W ydatnie poprawia kondycję skóry, włosów, paznokci,

15 D ziałanie COLVITY c.d. Wskazana dla rehabilitantów po urazach mechanicznych narządów ruchu i stawów. Regeneruje struktury tkanki łącznej właściwej, chrzęstnej, kostnej, struktury kolagenowe gałki ocznej i włosów, Wskazana dla osób aktywnych, spalających białko w pracy fizycznej, w treningu budującym masę mięśniową, Wspomaga odchudzanie……

16 Dawkowanie: 2 – 4 kapsułki dziennie, najlepiej po lub w trakcie posiłku z uwagi na obecność witaminy E. Osoby z nadczynnością tarczycy – nie powinny przekraczać 2 kapsułek dziennie, natomiast dla osób z niedoczynnością tarczycy i narażonych na promieniowanie RTG zaleca się od 6 do 12 kapsułek dziennie, Oni potrzebują aktywnego biologicznie jodu.

17 Dla porównania, przyswajalność białek kolagenowych z ogólnej masy przyjmowanej w pokarmie, wynosi 38 - 48%. (jajko) D awka 2-4 kapsułek dziennie Colvity jest małą porcją wolnych aminokwasów, które są przyswajalne przez nasz organizm w 99%. J est to dla znacznej części systematycznych użytkowników dawka skuteczna.

18 procesy starzenia się naszego organizmu. COLVITA dzięki swoim unikalnym właściwościom, jako pierwsza na świecie jest w stanie opóźnić:

19 Stosując COLVITĘ wykonujemy krok w kierunku najnowocześniejszych metod pielęgnacji ciała i utrzymania zdrowia !!!

20 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "C olvita – eliksir młodości Zbigniew Liss… ja ją poznałem, a teraz ….."

Podobne prezentacje


Reklamy Google