Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Baśnie mają charakter ponadczasowy.  Wszyscy czytali, czytają i będą czytali baśnie.  Każda dziewczynka chce być księżniczką, a chłopiec dzielnym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Baśnie mają charakter ponadczasowy.  Wszyscy czytali, czytają i będą czytali baśnie.  Każda dziewczynka chce być księżniczką, a chłopiec dzielnym."— Zapis prezentacji:

1

2  Baśnie mają charakter ponadczasowy.  Wszyscy czytali, czytają i będą czytali baśnie.  Każda dziewczynka chce być księżniczką, a chłopiec dzielnym rycerzem, królem.  Baśnie to magia, która łączy pokolenia..  Czytając baśnie dzieci przenoszą się w krainę marzeń, rodzice odpoczną i spędzą czas z własnymi pociechami, a dziadkowie, z łezką w oku, wspomną własne dzieciństwo.

3 Bracia Grimm Czas na fryzjera ! Loczki są niemodne !

4 Śnieżka Gdzie się podziały moje krasnoludki?

5 Roszpunka Oszczędzaj energię – świeć włosami! Uwaga, Roszpunka atakuje !

6 Śpiąca królewna Co za śpioch! Ty tu odpoczywaj, a ja idę pograć na komputerze.

7 Dziecko Maryi – ulubiona baśń Idy

8 HANS CHRISTIAN ANDERSEN  Wybitny duński pisarz i poeta.  Żył w latach 1805-1875.  Zasłynął głównie jako autor baśni : np. „Brzydkie kaczątko”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Księżniczka na ziarnku grochu” itd.

9 BRZYDKIE KACZĄTKO  Jest to historia łabędzia, który wykluł się z wysiedzianego przez kaczkę jaja.  Ze względu na swoją brzydotę został odrzucony przez mieszkańców zagrody.  Opuścił więc zagrodę, ale nigdzie nie znalazł pomocy ani zrozumienia, aż do momentu, gdy wyrósł z niego piękny łabędź.

10 DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI  Ta historia opowiada o dziewczynce z biednej rodziny, która sprzedawała zapałki na ulicy.  Zmarznięta postanawia się ogrzać, więc zapala zapałki. W ich świetle widzi: ciepły kominek, stół pełen jedzenia i choinkę z prezentami, a na samym końcu swoją babcię, która zabiera ją do nieba, gdzie już nigdy nie zazna zimna i głodu. A

11 KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU  Ta historia opowiada o królewiczu, który chciał poślubić prawdziwą królewnę.  Pewnej nocy zapukała do zamku nieznajoma.  Matka królewicza chciała sprawdzić, czy to królewna. Położyła ją do spania na 20 materacach, a pod spód położyła ziarnko grochu.  Rano wstała obolała, a to znaczyło, że to prawdziwa królewna.

12 Charles Perrault

13 Czerwony Kapturek Nigdy nie rozmawiaj z nieznajomymi !!! …,a zwłaszcza z wilkami

14 Kopciuszek Nie chwal dnia przed zachodem słońca, nie oceniaj książki po okładce, a człowieka po wyglądzie.

15 Shrek współczesna baśń, która przed ekranem łączy pokolenia…

16 Nasze ulubione teksty 1 Zainwestuj w tik- taki… 3 Ale zostaw moje guziczki… 4 Daleko jeszcze… 2 Niebieski kwiat i kolce, niebieski kwiat i kolce. Wszystko byłoby dobrze gdybym nie był daltonistą… 5 Fajna koszula, męskich nie było? 6 O, ja tak tego nie zostawię! Mam smoka i nie zawaham się go użyć…

17 KRZYŚ Arciszewski KAROL Szynkiewicz Z małą pomocą rodziców i Pani Doroty Urbańskiej IDA Zawadzka


Pobierz ppt " Baśnie mają charakter ponadczasowy.  Wszyscy czytali, czytają i będą czytali baśnie.  Każda dziewczynka chce być księżniczką, a chłopiec dzielnym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google