Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze Nadleśnictwo - Nadleśnictwo Radziwiłłów. Gdzie się znajduje? Pozostałości dawnych rozległych puszcz: Bolimowskiej, Korabiewskiej i Jaktorowskiej,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze Nadleśnictwo - Nadleśnictwo Radziwiłłów. Gdzie się znajduje? Pozostałości dawnych rozległych puszcz: Bolimowskiej, Korabiewskiej i Jaktorowskiej,"— Zapis prezentacji:

1 Nasze Nadleśnictwo - Nadleśnictwo Radziwiłłów

2 Gdzie się znajduje? Pozostałości dawnych rozległych puszcz: Bolimowskiej, Korabiewskiej i Jaktorowskiej, które łączyły się kiedyś z Puszczą Kampinoską i Lasami Spalskimi – to dzisiaj tereny Nadleśnictwa Radziwiłłów. Wspaniała przyroda, bogata historia, niepowtarzalne krajobrazy, obecność rezerwatów przyrody i Bolimowskiego Parku Krajobrazowego sprawiają, że teren naszego Nadleśnictwa jest dla nas najpiękniejszy i możemy się nim pochwalić. Jeśli dodamy do tego życzliwych pracowników, z którymi często mamy kontakt, to będziemy mieli pełen obraz naszego Nadleśnictwa.

3 Co oferuje? Ogromnym bogactwem lasów naszego Nadleśnictwa jest Rezerwat Puszcza Mariańska. Pracownicy Nadleśnictwa dbają o to, żeby było to nie tylko piękne, ale również interesujące miejsce. Umieszczono tam atrakcyjne tablice, z których i starsi i młodsi mogą się wiele dowiedzieć.

4 Warto poszukać tablicy „Ptasi zegar”, aby dowiedzieć się, jakie ptaki można usłyszeć o danej porze dnia.

5 Takie piękne widoki znajdzie się tylko w Rezerwacie Puszcza Mariańska na terenie Nadleśnictwa Radziwiłłów

6 Rzeki takie jak Rawka, Korabiewka czy Grabinka w otoczeniu lasów Nadleśnictwa Radziwiłłów są niezwykle piękne i zachęcają do leśnych wypraw.

7 Czym byłby las bez zwierząt? Lasy naszego Nadleśnictwa są bardzo bogate pod względem licznych gatunków roślin i zwierząt. Wiele z nich jest objętych ochroną.

8 Dlaczego warto odwiedzić nasze Nadleśnictwo? Tereny te zachęcają do spacerów i wypraw pieszych i rowerowych – co roku m. in. Nadleśnictwo Radziwiłłów organizuje rajdy rowerowe. Rzeka Rawka otoczona lasami jest doskonała do wypraw kajakowych. Nie brakuje tu oznakowanych tras pieszych i rowerowych. Nadleśnictwo Radziwiłłów dba o liczne ścieżki edukacyjne. Można przy okazji obejrzeć lokalne zabytki i dowiedzieć się o bogatej historii, np. Puszcza Mariańska jest bardzo ciekawym historycznie miejscem. Tutaj, w leśnych ostępach powstał pierwszy Zakon Marianów, a niebawem o. Stanisław Papczyński – założyciel zakonu, zostanie ogłoszony świętym.

9 Ciekawostka: Nie wszyscy wiedzą, dlaczego ulica, przy której znajduje się siedziba Nadleśnictwa, nazywa się Senatorówka. Dawno temu, na życzenie cara Mikołaja II, zauroczonego naszymi lasami, zbudowano tutaj drewnianą willę. Zamieszkał w niej senator Gotowcew, dlatego willę nazwano „senatorówką”. Willa stoi do dziś i jest własnością Nadleśnictwa Radziwiłłów. Przebywał tu znany pisarz Jarosław Iwaszkiewicz, który uczył córkę senatora języka polskiego. Był tu także pensjonat „Uzdrowisko”. Na pamiątkę ulicę również nazwano Senatorówka.

10 Zapraszamy do Nadleśnictwa Radziwiłłów! Pracują tu same życzliwe osoby, które już wiele nas nauczyły. Zawsze można ich spotkać na różnych imprezach lokalnych. Kochają dzieci i mają dla nich dużo cierpliwości. Chętnie odpowiadają na wszystkie pytania i dzielą się gadżetami przyrodniczymi. Nasza szkoła często odwiedza przyjazne Nadleśnictwo. Prezentację przygotowali: Adam Niewczas Filip Mrówczyński Bartosz Majchrzak Uczniowie klasy Va Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Puszczy Mariańskiej Kategoria: szkoły podstawowe IV-VI


Pobierz ppt "Nasze Nadleśnictwo - Nadleśnictwo Radziwiłłów. Gdzie się znajduje? Pozostałości dawnych rozległych puszcz: Bolimowskiej, Korabiewskiej i Jaktorowskiej,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google