Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Baśnie, bajki i legendy Anna Rak Fragmenty legend pochodzą z portalu: www.bajkowyzakatek.eu Anna Rak Fragmenty legend pochodzą z portalu: www.bajkowyzakatek.eu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Baśnie, bajki i legendy Anna Rak Fragmenty legend pochodzą z portalu: www.bajkowyzakatek.eu Anna Rak Fragmenty legend pochodzą z portalu: www.bajkowyzakatek.eu."— Zapis prezentacji:

1 Baśnie, bajki i legendy Anna Rak Fragmenty legend pochodzą z portalu: Anna Rak Fragmenty legend pochodzą z portalu: PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”

2 Dziewczynka z zapałkami H.Ch. Andersen

3 Trzy małe świnki J. Greenway %2582e+%25C5%259Bwinki.jpg

4 Brzydkie kaczątko H. Ch. Andersen

5 Czerwony Kapturek J. i W. Grimm

6 Kopciuszek J. i W. Grimm

7 Księżniczka na ziarnku grochu H. Ch. Andersen

8 Legenda o Popielu „Dawno temu, w grodzie zwanym Kruszwica, nad jeziorem Gopło mieszkał książę Popiel. Był to władca lubiący hulanki i polowania, a nie dbający o swój lud.”

9 Legenda Wars i Sawa „Wars i Sawa żyli długo i szczęśliwie, otoczeni miłością i wzajemnym szacunkiem. Po latach wokół ich chaty powstała duża osada rybacka, a ludzie na pamiątkę postanowili nazwać ja Warszawą..”

10 Legenda o Warszawskiej Syrence „Jeżeli wrócę, to tylko z mieczem i tarczą, aby was bronić. Ale pojawię się tylko wtedy, gdy niebezpieczeństwo będzie tak wielkie, że sami sobie nie poradzicie. Po tych słowach syrena zniknęła na zawsze.”

11 Legenda Bazyliszek „Przed artystą pojawił się mały smok o głowie koguta i ogonie węża. Jedno spojrzenie w oczy potwora spowodowało, że człowiek przemienił się w kamień. Zlęknione dzieci ukryły się za skrzyniami stojącymi w piwnicy. Nie było drogi ucieczki, gdyż bazyliszek, bo tak nazywano takie potwory, nerwowo dreptał po całym pomieszczeniu.”

12 Legenda Złota Kaczka „Pieniądze nie dają szczęścia, jeśli nie można się nimi z nikim podzielić. Nie mógłbym tak żyć, bo nigdy nie byłbym naprawdę szczęśliwy.”

13 Legenda o Smoku Wawelskim „Dawno temu, gdy polskimi ziemiami rządził król Krak, w Krakowie pojawił się smok. Było to ogromne zwierzę, o zielonej skórze, długim ogonie i paszczy wypełnionej ostrymi zębami. Smok zadomowił się w jamie pod zamkiem i żądał, aby raz w tygodniu składano mu ofiarę w postaci krowy.”

14 Legenda Pan Twardowski „- Mam Cię teraz panie Twardowski. Dusza twa do mnie należy. Warunków umowy w końcuś dotrzymał. Karczma ta Rzym się nazywa!” https://jarmila09.files.wordpress.com/2011/07/pan-twardowski_okc582adka.jpg

15 Legenda Poznańskie Koziołki „Od tamtej pory na poznańskim ratuszu, zawsze w południe ukazują się dwa koziołki i bodąc się różkami, przypominają o wydarzeniu sprzed lat.” Dotyczy przedmiotu: edukacja wczesnoszkolna Typ szkoły/etap edukacyjny: szkoła podstawowa/edukacja wczesnoszkolna Opracowany przez: Anna Rak Prawa autorskie: Miasto Interaktywne Sp. z o.o


Pobierz ppt "Baśnie, bajki i legendy Anna Rak Fragmenty legend pochodzą z portalu: www.bajkowyzakatek.eu Anna Rak Fragmenty legend pochodzą z portalu: www.bajkowyzakatek.eu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google