Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Park Planty, rozciągający się na terenach przyległych do Pałacu Branickich jest idealnym miejscem na niedzielne spacery z rodziną, romantyczne randki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Park Planty, rozciągający się na terenach przyległych do Pałacu Branickich jest idealnym miejscem na niedzielne spacery z rodziną, romantyczne randki."— Zapis prezentacji:

1

2 Park Planty, rozciągający się na terenach przyległych do Pałacu Branickich jest idealnym miejscem na niedzielne spacery z rodziną, romantyczne randki oraz chwile wytchnienia w gorące dni. Spacer alejami Plant umilają pięknie przystrzyżone żywopłoty, kompozycje rabat kwiatowych, okazałe tuje oraz zadbane sadzawki.

3 Najciekawszym stawem jest Staw Serce zlokalizowany w pobliżu fontanny. Główną atrakcją parku są podświetlane fontanny w Alei Zakochanych. W okresie letnim fontanny tworzą zmienne strumienie wody o różnych kształtach, a w weekendowe i świąteczne wieczory dodatkowo można podziwiać je w niesamowitej grze świateł.

4 C ZASEM WARTO ROZEJRZEĆ SIĘ DOOKOŁA Na terenie parku nie brakuje również ławeczek, na których można odpocząć podziwiając zieleń parku lub czytając książkę. Miasto Białystok zadbało również o możliwość korzystania z bezpłatnego Internetu w centrum Parku

5 Stawy na Dojlidach w Białymstoku to miejsce wypoczynku dla całej rodziny, swoją powierzchnię dzielą pomiędzy trzy gminy - Białystok, Supraśl i Zabłudów. W ciągu ostatnich lat sporo się tutaj zmieniło. Dzięki wsparciu finansowemu Białegostoku unowocześniono obiekt, powstały nowe ławeczki, plac zabaw dla dzieci, są tu również dwa boiska sportowe. Do siatkówki plażowej oraz do piłki nożnej z dwoma bramkami.

6 Możemy tu skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego. Do wyboru dostaniemy między innymi rowery wodne, kajaki, łódki mniejsze i większe oraz jachty. Warto skorzystać z oferty, ponieważ sam zalew na Dojlidach jest duży, zatem będziemy mieli sporo miejsca do odpoczynku na wodzie.

7 Kolejnym tematem do aktywnego odpoczynku jest oczywiście pływanie. Sama woda jest czysta a zbiornik dopuszczony do użytku przez sanepid. Zejście do wody przy plaży jest pozbawione mułu, dzięki czemu wchodząc do wody nie będziemy czuli dyskomfortu pod stopami. Średnia głębokość zbiornika wynosi 2m. W okresie letnim przy plaży otwarty jest mini bar, czasem przy wejściu można również kupić lody. Również w największym sezonie przy plaży miejskiej na Dojlidach rozłożony jest pływający dmuchany plac zabaw dla najmłodszych.

8 Akcent ZOO to białostocki ogród zoologiczny. Mieści się on w Parku Konstytucji 3 Maja. Zoo nie jest duże, mimo to jednak trzeba przyznać, że jest bardzo ładne: z boku pośród drzew posiada niewielki staw, a wzdłuż głównej alejki ławki, na których można sobie usiąść i popatrzeć na pływające kaczki.

9  Zwierzęta w Zoo można obejrzeć bezpłatnie i w dowolnym czasie. Z uwagi na kształt obiektu i usytuowanie dookoła niego głównej alejki dla zwiedzających obiekt dostępny jest przez cały rok. Obecnie trwają prace modernizacyjne białostockiego ogrodu zoologicznego, mające na celu poprawienie standardu życia zwierząt. Odnowione białostockie ZOO będzie miejscem, w którym mieszkańcy z chęcią będą spędzać wolny czas.

10 Od niedawna zwiedzający mogą zobaczyć nowy wybieg dla misia. Został on dostosowany do potrzeb najmłodszych dzieci poprzez wstawione przeszklone okna¸ przez które nawet najmniejsze dziecko widzi zwierzę. Na kolejne etapy modernizacji trzeba będzie chwilę poczekać, ale władze miasta zapewniają, że będzie warto.


Pobierz ppt "Park Planty, rozciągający się na terenach przyległych do Pałacu Branickich jest idealnym miejscem na niedzielne spacery z rodziną, romantyczne randki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google