Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z perspektywą przez wieki. Perspektywa czasów prehistorycznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z perspektywą przez wieki. Perspektywa czasów prehistorycznych."— Zapis prezentacji:

1 Z perspektywą przez wieki

2 Perspektywa czasów prehistorycznych

3 Kompozycja (pasowa) – rodzaj kompozycji znany już w starożytnym Egipcie, mający na celu oddanie głębi obrazu. Postacie pogrupowane są w poziome rzędy (pasy), pasy niższe przedstawiają sceny bliższe zaś pasy wyższe przedstawiają osoby dalsze.

4 W starożytnym Egipcie

5 PERSPEKTYWA KULISOWA (Obiekty dalsze są zasłonięte przez obiekty znajdujące się bliżej)

6 Perspektywa kulisowa

7 Perspektywa ta wykorzystuje zjawisko optyczne, które polega na złudzeniu, że pewne kolory zdają się być bliżej lub dalej od obserwatora, choć w rzeczywistości są tak samo oddalone. Kolory zimne wydają się oddalać, a ciepłe zbliżać.

8 Perspektywa malarska inaczej barwna

9 PERSPEKTYWA LINIOWA (linearna) – perspektywa czołowa z jednym punktem zbieżności i perspektywa krawędziowa z dwoma/lub trzema punktami zbieżności

10 Perspektywa liniowa zbieżna

11 Perspektywa liniowa krawędziowa

12 PERSPEKTYWA POWIETRZNA (uzyskanie efektu przestrzenności z wykorzystaniem kolorów – Czym dalej tym jaśniej i chłodniej)

13 Perspektywa powietrzna efekt sfumato

14 Dziękujemy za uwagę W prezentacji wykorzystano materiały ze stron : http://pl.wikipedia.org/wiki/Perspektywa http://www.galeriaperspektywa.pl/krajobrazy-c-1.html http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Ibscha.jpg&filetimestamp=2008 0716182749 http://katolik.webd.pl/index.php?id=87&id2=79 http://www.globtroter.pl/zdjecia/komentarz/31354,,swietna,perspektywa,powi etrzna,,.html http://picasaweb.google.com/artfolie


Pobierz ppt "Z perspektywą przez wieki. Perspektywa czasów prehistorycznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google