Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZŁUDZENIA OPTYCZNE. TO SIĘ RUSZA! Jeżeli przyjrzymy się obrazom to będzie nam się wydawać, że się ruszają. Jednak są to nieruchome obrazy, a jedynie skonstruowane.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZŁUDZENIA OPTYCZNE. TO SIĘ RUSZA! Jeżeli przyjrzymy się obrazom to będzie nam się wydawać, że się ruszają. Jednak są to nieruchome obrazy, a jedynie skonstruowane."— Zapis prezentacji:

1 ZŁUDZENIA OPTYCZNE

2 TO SIĘ RUSZA! Jeżeli przyjrzymy się obrazom to będzie nam się wydawać, że się ruszają. Jednak są to nieruchome obrazy, a jedynie skonstruowane tak, aby nasze oczy wysyłały błędny sygnał do mózgu, który będzie sugerował, że bryły się poruszają.

3 ILE NÓG MA TEN SŁOŃ?

4 JAK TO MOŻLIWE? Paradoks tej bryły zaczynamy dostrzegać, kiedy spojrzymy na bryłę jako całość. Więc co jest z nią nie tak? Jest ona stworzona z trzech prostopadłościanów połączonych ze sobą końcami. W trójwymiarze, połączenie w przedstawiony sposób, możliwe byłoby tylko, przy dwóch kątach. W dwóch wymiarach nic nas jednak nie ogranicza i to właśnie nienaturalne połączenie prostopadłościanów w zamkniętą bryłę tworzy widoczny paradoks.

5 JAKIEGO KOLORU SĄ TE KROPKI? Wszystkie kropki są koloru białego, jednak nasze oko zlewa ze sobą czarny i biały powodując, że kropki oddalone od punktu skupienia wzroku stają się czarne.

6 KONFLIKT MIĘDZY OKIEM A MÓZGIEM

7 POWIDOK Wpatrujemy się prze 30 sekund na kropkę znajdującą się na zdjęciu 1 (po lewej) po czym szybko przenosimy wzrok na kropkę na zdjęciu 2 (po prawej). OMG TO ZDJĘCIE JEST KOLOROWE :OOOO

8 KOOONIEC! Dzięki za obejrzenie prezentacji.


Pobierz ppt "ZŁUDZENIA OPTYCZNE. TO SIĘ RUSZA! Jeżeli przyjrzymy się obrazom to będzie nam się wydawać, że się ruszają. Jednak są to nieruchome obrazy, a jedynie skonstruowane."

Podobne prezentacje


Reklamy Google