Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Złudzenia Optyczne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Złudzenia Optyczne."— Zapis prezentacji:

1 Złudzenia Optyczne

2 To się rusza! Jeżeli przyjrzymy się obrazom to będzie nam się wydawać, że się ruszają. Jednak są to nieruchome obrazy, a jedynie skonstruowane tak, aby nasze oczy wysyłały błędny sygnał do mózgu, który będzie sugerował, że bryły się poruszają.

3 Ile Nóg Ma ten słoń?

4 Jak to możliwe? Paradoks tej bryły zaczynamy dostrzegać, kiedy spojrzymy na bryłę jako całość. Więc co jest z nią nie tak? Jest ona stworzona z trzech prostopadłościanów połączonych ze sobą końcami. W trójwymiarze, połączenie w przedstawiony sposób, możliwe byłoby tylko, przy dwóch kątach. W dwóch wymiarach nic nas jednak nie ogranicza i to właśnie nienaturalne połączenie prostopadłościanów w zamkniętą bryłę tworzy widoczny paradoks.

5 Jakiego koloru są te kropki?
Wszystkie kropki są koloru białego, jednak nasze oko zlewa ze sobą czarny i biały powodując, że kropki oddalone od punktu skupienia wzroku stają się czarne.

6 Konflikt Między Okiem a Mózgiem

7 POWIDOK Wpatrujemy się prze 30 sekund na kropkę znajdującą się na zdjęciu 1 (po lewej) po czym szybko przenosimy wzrok na kropkę na zdjęciu 2 (po prawej). OMG TO ZDJĘCIE JEST KOLOROWE :OOOO

8 Koooniec! Dzięki za obejrzenie prezentacji.


Pobierz ppt "Złudzenia Optyczne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google