Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HOLOKAUST. Ludobójstwo około 6 milionów europejskich Żydów dokonane w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HOLOKAUST. Ludobójstwo około 6 milionów europejskich Żydów dokonane w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę."— Zapis prezentacji:

1 HOLOKAUST

2 Ludobójstwo około 6 milionów europejskich Żydów dokonane w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę.

3 Hitler był zdania że Żydzi i inne narody to podludzie i podjął bezprecedensową próbę wymordowania całych narodów przy użyciu metod przemysłowych. Dokładny jej przebieg ustalono na Konferencji w Wannsee, 20 stycznia 1942.

4

5 Liczba żydowskich ofiar Holocaustu jest szacowana na prawie 6 milionów. Z tego prawie połowa (około 3,3 mln) to Polscy żydzi. Około 2 mln spośród wszystkich zabitych ofiar stanowiły dzieci.

6

7 Ludność żydowska była pozbawiana wszelkich praw, majątków potem była wysiedlana do gett, z których wywożono ją do obozów koncentracyjnych i obozów zagłady.

8 Podczas pobytu w obozach ludzie nie mieli zapewnionych chociażby podstawowych warunków do życia. Nie dostawali odpowiednich porcji żywieniowych przez co bardzo szybko umierali z głodu i wycieńczenia. W obozach panowały też groźne choroby.

9 Władze Niemiec na wiele sposobów pozbywały się setek Żydów. Jednym ze sposobów była wstępna selekcja przed bramami obozów.

10 Wywożono ludzi do lasów lub na inne odległe od miast tereny i tam, po zmuszeniu do samodzielnego wykopania dołów, rozstrzeliwano ich.

11 Kolejnym ze sposobów unicestwiania ludności były komory gazowe. Wpuszczano do niej paredziesiąt wybranych osób, zamykano i uruchamiano silnik spalinowy od czołgu. Opary były zabójcze dla znajdujących się w pomieszczeniu osób.

12 Zabijano nie tylko przy użyciu oparów. Stosowano także gazy z cyklonu B, które miały swoje zastosowanie jako środki owadobójcze.

13 Głównie dzieci, lecz dorosłych także, wykorzystywano do przeprowadzania eksperymentów biologicznych, chirurgicznych i wielu innych. Znany z tego był głównie dr Josef Mengele oraz dr Himmler.

14 W dzisiejszych czasach, to co działo się zaledwie 70 lat temu, teraz ukazywane jest w książkach i filmach. Mimo tego rzeczy jakie miały miejsce podczas holokaustu są wręcz nie do pojęcia. Dopiero odkrywanie takich zbrodni pokazuje rzeczywistą naturę człowieka i to co jest w stanie wyrządzić innej osobie.

15 Od 2005 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia – rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz- Birkenau w 1945 roku.

16 THE END Pracę wykonały: Ada Skręta Kornelia Sztemborska


Pobierz ppt "HOLOKAUST. Ludobójstwo około 6 milionów europejskich Żydów dokonane w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę."

Podobne prezentacje


Reklamy Google