Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Im. Matki Teresy z Kalkuty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Im. Matki Teresy z Kalkuty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie."— Zapis prezentacji:

1 im. Matki Teresy z Kalkuty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie

2 Uroczyste zawiązanie wspólnoty Caritas w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie miało miejsce 28 stycznia 2016r. W uroczystości wzięli udział m.in. zastępca dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marcin Gochnio, Burmistrz Miasta Garwolin p. Tadeusz Mikulski, ks. Julian Jóźwik - wieloletni dyrektor siedleckiego Caritas.

3

4 „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” (A.Einstein)

5 W listopadzie 2015r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tym razem dwójka dzieci będąca pod opieką Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej otrzymała gry planszowe, ale też słodycze i inne zabawki. Do akcji włączyli się uczniowie naszej szkoły i zebrane pieniądze (475zł) przeznaczyli dla 8-letniej Amelki i 12-letniej Karoliny.

6

7

8

9

10

11 12 grudnia 2015r. wolontariusze z Zespołu Szkól Ponagimnazjalnych nr 2 w Garwolinie wzięli udział w zorganizowaniu piernikowej kwesty na ulicach miasta na rzecz podopiecznych hospicjum „Empatia” Ubrani w mikołajkowe czapki, z koszami pełnymi własnoręcznie upieczonych świątecznych pierników zbierali datki. Podczas czterogodzinnej akcji zebrano 1591,24zł.

12

13 W akcji „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” pomogliśmy 4 rodzinom z terenu naszego powiatu, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej oraz 14 uczniom naszej szkoły.

14 Od kilku lat uczniowie naszej szkoły odwiedzają pensjonariuszy Domu Seniora „Kaśmin” w Drożdżówce. Życzeniom świątecznym towarzyszą kolędy, dzielenie się opłatkiem i drobne upominki wykonane przez uczniów. W tym roku były to choinki.

15

16 Jałmużna wielkopostna 2016r. to kolejna akcja, w którą zaangażowali się członkowie Szkolnego Koła Caritas. Dzięki hojności uczniów i pracowników szkoły udało nam się zebrać 505,56zł. Kwotę tę przeznaczyliśmy dla 6-letniego Wojtusia Muchy, podopiecznego fundacji „Zdążyć z pomocą”. W czasie tegorocznych rekolekcji szkolnych przekazaliśmy także rodzicom chłopca zebrane w trakcie roku szkolnego nakrętki, dzięki którym chłopiec będzie mógł wyjechać na turnus rehabilitacyjny.

17

18

19

20 W naszej szkole ułożyliśmy 9,54m jednozłotówek. Zebraliśmy w ten sposób 429zł.

21

22

23

24

25 Członkowie Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili kwestę wśród uczniów i pracowników szkoły. Zebrane pieniądze (330zł) przeznaczone zostały na zakup zabawek dla dzieci będących pod opieką OTOP.

26

27 Wymarzone prezenty przekazaliśmy na ręce pani Magdaleny Książek z OTOP, mając nadzieję, że przyniosą one dzieciom radość i uśmiech.

28


Pobierz ppt "Im. Matki Teresy z Kalkuty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google