Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA O PROJEKCIE EDUKACYJNYM Z JĘZYKA POLSKIEGO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA O PROJEKCIE EDUKACYJNYM Z JĘZYKA POLSKIEGO."— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA O PROJEKCIE EDUKACYJNYM Z JĘZYKA POLSKIEGO

2 Członkami projektu z języka polskiego prowadzonego przez panią Anetę Miążek są: Jura Aleksandra, Rut Marcelina, Połeć Maria, Rurarz Roksana, Stępień Wiktoria, Urban Aleksandra, Wiśniewska Julia, Wiśniewska Weronika oraz Tomasz Chudzik.

3 . Aby nasze artykuły miały poprawną formę, zapoznaliśmy się z wymogami formalnymi różnych gatunków publicystycznych. Każdy z nas miał przydzielone zadanie, wybrane przez siebie lub naszego opiekuna, z którego musiał się wywiązać. Na jednym ze spotkań zorganizowaliśmy „burzę mózgów”. Każdy pomysł wydawał się być dobry, ale wybraliśmy tylko te najlepsze, i te które na pewno zainteresują czytelników. Aby nasze artykuły miały poprawną formę, zapoznaliśmy się z wymogami formalnymi różnych gatunków publicystycznych.

4 *Gatunek publicystyczno-literacki, przedstawia rzeczywiste zdarzenie i towarzyszące mu okoliczności, autor reportażu opowiada o zdarzeniach, których był świadkiem lub których przebieg zna z relacji świadków, dokumentów lub innych źródeł. *Ze względu na tematykę wyróżniamy reportaże: społeczno-obyczajowe, podróżnicze, wojenne, sądowe, polityczne, popularnonaukowe. *Ze względu na formę publikacji i związane z nią środki ekspresji mówi się o reportażu literackim, radiowym, telewizyjnym, filmowym i fotoreportażu. *Wywiad – rozmowa ma strukturę, w której naprzemiennie zadaje się pytania (lub wypowiada zdania mające funkcję pytań) i uzyskuje na nie odpowiedzi. *Wywiad jako gatunek prasowy cechuje się tym, że ma za zadanie zbieranie informacji pozostających w kręgu zainteresowania opinii publicznej. Wywiad należy do tzw. gatunków interakcyjnych, opartych na dialogu. *Ogólna nazwa drukowanej wypowiedzi publicystycznej, od notatki informacyjnej na temat polityczny, społeczny, kulturalny, sportowy – po krótki esej. Dobry artykuł powinien być przejrzysty kompozycyjnie, zawierać logiczny wywód, w którym kolejne argumenty stanowią potwierdzenie tezy lub opis sytuacji. Gatunki publicystyczne reporta ż : wywiad: artykuł:

5 Roksana i Wiktoria miały bardzo przyjemne zadanie. Polegało ono na przeprowadzeniu sondy na dowolny temat, ale nie była to byle jaka sonda! Na pytania odpowiadały maluchy z naszego przedszkola. Wypowiedzi były zaskakujące, zresztą sami ocenicie!

6 Wakacje już niedługo, za nami wiele ważnych, trudnych, ale i przyjemnych momentów. Mamy nadzieję, że Ola swoim artykułem pokrótce odświeży Wam pamięć na temat wydarzeń roku szkolnego 2012/2013.

7 Roksana i Wiktoria świetnie komunikowały się z przedszkolakami, podczas przeprowadzania sondy. Pomyśleliśmy, że równie dobrze pójdzie im z naszym gościem specjalnym. Zastanawiacie się, kto to taki? Zobaczycie sami już niebawem!

8 Ola, nasz mol książkowy, równie dobrze spełniła swoje zadanie. Z odrobiną Waszej pomocy opracowała recenzje wybranych lektur, zachęca również do przeczytania jednej ze swoich ulubionych książek. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba!

9 Marcelina, choć sama nie wierzy w horoskopy, specjalnie dla Was przeprowadziła sondę wśród młodzieży i opracowała artykuł, w którym pokrótce przybliży Wam znaczenie Waszych znaków zodiaku!

10 Na pewno nie raz borykaliście się z problemem ułożenia sztućców, bądź zastanawialiście się, jak poprawnie zachowywać się na przyjęciach. Już nie macie się czym martwić. Julia wykonała swoje zadanie idealnie i mamy nadzieję, że rozjaśni Wam trochę zasady savoir – vivreu.

11 Gratka dla miłośników łamania szarych komórek! Weronika specjalnie dla Was opracowała krzyżówkę związaną tematycznie z językiem polskim. Na zachętę dodamy, że pierwsza osoba, która rozwiąże naszą niebanalną łamigłówkę, otrzyma od nas specjalną nagrodę!

12 Hej przygodo! Wielkimi krokami nadchodzą upragnione przez nas wszystkich wakacje. Nie chcecie się nudzić? Julia i Tomek w swoim artykule podsuną Wam kilka ciekawych pomysłów na to, jak można aktywnie wypoczywać w wolnych chwilach.

13 Marysia w trakcie swojego zadania miała okazję pobawić się w detektywa! Z zeszytów uczniów wybrała najdziwniejsze i najśmieszniejsze uwagi. Mamy nadzieję, że spodobają się Wam i wywołają uśmiech na Waszych twarzach.

14 Nadanie nazwy gazetce i opracowanie szaty graficznej pisma było dla nas nie lada wyzwaniem.Dzięki wspaniałym zdjęciom zrobionym przez uczennicę naszej szkoły, Nikolę Ubysz, nasza strona tytułowa wgląda naprawdę niebanalnie. Wam też się podoba?


Pobierz ppt "PREZENTACJA O PROJEKCIE EDUKACYJNYM Z JĘZYKA POLSKIEGO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google