Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Książki naszych marzeń”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Książki naszych marzeń”"— Zapis prezentacji:

1 „Książki naszych marzeń”
Zapraszam na prezentację!

2 Pinokio Lektura pt. „Pinokio” jest bardzo ciekawą i pouczającą książka. Opisane są w niej przygody i przeżycia Pinokia, który na koniec staję się prawdziwym chłopcem. Ta powieść jest naprawdę wspaniała, polecam ją również dlatego że, nadaje się dla dzieci jak i dorosłych.

3 Akademia pana Kleksa Książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę i wydana w 1946 roku. Jest to historia dwunastoletniego, niesfornego rudego Adasia Niezgódki, który zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami – wszyscy o imionach zaczynających się na literę A. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza – uczonego szpaka, który wymawia jedynie końcówki wyrazów.

4 Opowieści z Narnii Książka " Opowieści z Narnii Lew, czarownica i stara szafa " bardzo mi się spodobała, ponieważ jest to lektura dla ludzi którzy kochają przygody. W tekście możemy zauważyć, że cały wątek książki polega na uwolnieniu krainy Narnii z panowania złej czarownicy, która zamieniła piękną krainę w lodową pustkę. Lew Aslan, były władca tego miejsca razem z czwórką rodzeństwa chce uwolnić krainę ze złego władania. Udało mu się to, a dzieci zostały władcami krainy.

5 Ania z Zielonego Wzgórza
Ania z Zielonego Wzgórza jest książką, którą naprawdę warto przeczytać. Ukazuje ona losy sieroty imieniem Ania, która ma niesamowitą wyobraźnię. Dzięki niej rozwiązuje swoje problemy, a także potrafi pogodzić się z niektórymi rzeczami. Książka pani Montgomery pokazuje, że nie należy się nigdy poddawać, używać swej wyobraźni podczas kłopotów, oraz uczy bycia kreatywnym.

6 Dzieci z Bullerbyn Bullerbyn to malutka wioska, w której wychowuje się siódemka dzieci. Główna bohaterka - Lisa mieszka wraz z braćmi Lassem i Bossem w Zagrodzie Środkowej. Zagrodę Północną zamieszkują Britta i Anna, zaś Zagrodę Południową Olle oraz jego mała siostrzyczka Kerstin. I to jest w zasadzie najważniejsze, co o samej fabule można powiedzieć.  Kto chce wiedzieć więcej, koniecznie musi książkę przeczytać. Naprawdę warto!  Jest to książka, do której jeszcze nie raz będę powracać. Pełna ciepła i niebanalnego poczucia humoru, przedstawia szczęśliwe i pełne przygód dzieciństwo mieszkańców małej wioski. Z pozoru jest to prosta historyjka widziana oczami kilkuletniej Lisy. Tak naprawdę jednak „Dzieci z Bullerbyn” są dla mnie piękną opowieścią o dzieciństwie, marzeniach i beztrosce. 

7 Przygody Tomka Sawyera
„Przygody Tomka Sawyera” to książka spod pióra Marka Twaina. Akcja książki rozgrywa się w Saint Petersburgu. Głównymi bohaterami są: Tomek Saywer i Huck Finn. W rolach drugo planowych są takie postacie jak: ciotka Tomka Polly, Sid, Becky.  Książka jest interesująca ponieważ są chwile grozy. Kiedy Tomek z Hackiem poszli na cmentarz rozegrał się mrożący krew w żyłach moment książkii.  Zainteresowała mnie również tym, że przedstawia codzienność naszego życia. Walkę opiekunki urwisa który jest ciekawy świata. Przedstawia życie młodego chłopaka który jest ciekawy i odważny. Chce z jak najlepszej strony pokazać się dziewczynie i poznać z nimi bliższe więzi.

8 O psie, który jeździł koleją
Książka "O psie, który jeździł koleją" opisuje życie dzielnego psa, Lampo, który jeździł koleją po całym kraju. Autorem tej książki jest Roman Pisarski. To opowieść o wielkiej przyjaźni i wierności. Akcja rozgrywa się głównie we Włoszech... To prawdziwa historia, jakże wzruszająca i interesująca. Każdemu zakręci się łezka w oku.

9 Chłopcy z Placu Broni To powieść dla młodzieży, napisana przez Ferenca Molnara. Akcja książki rozgrywa się pod koniec XIX w. w Budapeszcie. Autor opisuje w swej powieści historię dwóch grup chłopców. którzy chcą walczyć o miejsce do zabawy. Przywódcą jednej z grup jest Janosz Boka. Do jego bandy należą między innymi Ernest Nemeczek i Gereb. Druga grupa to Czerwonoskórzy, pod wodza Feriego Acza. Chłopcy bardzo poważnie traktują walkę o Plac, ich zabawy coraz bardziej przypominają wojnę. Ta wojna ma swojego bohatera. Niepozorny Nemeczek, traktowany przez kolegów z politowaniem, poświęca się dla nich, walczy mimo przeziębienia i przyczynia się do zwycięstwa nad Czerwonoskórymi.

10 Autor: Alicja Wyciślik, 5b
Dziękuję za oglądanie! Autor: Alicja Wyciślik, 5b


Pobierz ppt "„Książki naszych marzeń”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google