Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Ten obcyTen obcy 2. Charakterystyka bohaterów. Charakterystyka bohaterów. 3. O czym jest książka?O czym jest książka? 4. Moje odczucia.Moje odczucia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Ten obcyTen obcy 2. Charakterystyka bohaterów. Charakterystyka bohaterów. 3. O czym jest książka?O czym jest książka? 4. Moje odczucia.Moje odczucia."— Zapis prezentacji:

1

2 1. Ten obcyTen obcy 2. Charakterystyka bohaterów. Charakterystyka bohaterów. 3. O czym jest książka?O czym jest książka? 4. Moje odczucia.Moje odczucia. 5. To właśnie tam się wszystko działo… To właśnie tam się wszystko działo… 6. Jak czyta się tę książkę? Jak czyta się tę książkę? 7. Czy polecam tę powieść? Czy polecam tę powieść?

3 Książka opowiada o przygodach, grupy przyjaciół: Uli, Mariana, Pestki i Julka. Dorastająca młodzież często spotyka się na wysepce, gdzie dyskutuje o ważnych dla niej sprawach i zwierza się ze swoich problemów.

4 Ula Zalewska jest córką doktora Zalewskiego. Po śmierci matki jej wychowaniem zajęły się ciotki. Julek Miler to bohater książki "Ten obcy". Zenek Wójcik jest postacią trudną do jednoznacznej oceny. Marian Pietrzyk jest najstarszym z grupy przyjaciół. Pochodzi z Warszawy i spędza wakacje u swych dziadków w Olszynach.

5 Pewnego dnia na ich wyspie pojawia się nowa postać. Ranny w nogę chłopiec Zenek, jest skryty i małomówny. Niewiele opowiada o swoim życiu, ale wyjawia, że poszukuje wujka. Zostaje na wyspie i szybko zyskuje sympatię reszty towarzystwa. Zenek jest odważny i śmiały, nie boi się miejscowych chuliganów i chętnie udziela pomocy. Nowi przyjaciele chętnie wysłuchują jego opowieści o podróżowaniu autostopem i wybaczają mu nawet kradzież owoców. Niestety przekracza granicę zaufania kradnąc pieniądze. Tajemniczy gość opuszcza wyspę, ale na prośbę Julka wraca. Zwierza się Uli, która wysłuchawszy historii chłopca postanawia mu pomóc. Otóż okazało się, że Zenek miał wyjątkowo trudne życie, musiał cały czas zmagać się z wiecznie pijanym ojcem, który nigdy go nie zaakceptował. Dzięki staraniom Uli i jej taty, Zenkowi udaje się odszukać wujka. Wyjeżdżając do niego i żegnając się z nowymi przyjaciółmi Zenek ukradkiem wręcza Uli liścik, w którym wyznaje że ja kocha.

6 Kiedy czytałam tę powieść miałam mieszane uczucia, raz historia przyjaciół mnie rozbawiała, a raz doprowadzała do smutku. Wzruszająca była opowieść Zenka o swoim ojcu. Książka bardzo mi się podobała, na pewno nie jednokrotnie do niej wrócę. Polecam te powieść nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Historia Zenka na pewno zaciekawi każdego.

7 Na przedstawionym obok rysunku znajduje się wyspa, na której toczyła się akcja powieści „ Ten Obcy „

8 Tę książkę czyta się bardzo łatwo. Nie zawiera ona trudnych wyrazów. Imiona bohaterów są proste.

9 Zdecydowanie, tak. Bardzo podobała mi się ta opowieść. Każdemu, kto chce doznać trochę wspaniałych emocji, polecam przeczytanie tej książki.

10 Prezentację wykonała : Patrycja Przygucka Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach imienia Władysława Reymonta Źródła: - Wyszukiwarka Google - Grafika Google


Pobierz ppt "1. Ten obcyTen obcy 2. Charakterystyka bohaterów. Charakterystyka bohaterów. 3. O czym jest książka?O czym jest książka? 4. Moje odczucia.Moje odczucia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google