Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W PIĄTEK 11 WRZEŚNIA MIJA 14 LAT OD ZAMACHÓW TERRORYSTYCZNYCH W STANACH ZJEDNOCZONYCH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W PIĄTEK 11 WRZEŚNIA MIJA 14 LAT OD ZAMACHÓW TERRORYSTYCZNYCH W STANACH ZJEDNOCZONYCH."— Zapis prezentacji:

1 W PIĄTEK 11 WRZEŚNIA MIJA 14 LAT OD ZAMACHÓW TERRORYSTYCZNYCH W STANACH ZJEDNOCZONYCH.

2 11 września terroryści porwali cztery samoloty. Dwa z nich uderzyły w bliźniacze wieże kompleksu World Trade Center w Nowym Jorku, trzeci w gmach Pentagonu w Waszyngtonie; czwarty (miał uderzyć budynek Kapitolu w Waszyngtonie) rozbił się w Pensylwanii po akcji pasażerów, którzy podjęli walkę z porywaczami. w Pensylwanii po akcji pasażerów, którzy podjęli walkę z porywaczami.

3 W wyniku zamachu zginęło prawie trzy tysiące osób, wśród nich także Polacy. W ataku na WTC zginęło w sumie 2,7 tys. osób, w tym sześcioro Polaków. Kolejny z porwanych samolotów uderzył w gmach Pentagonu - zginęło 184 osoby.

4  8.46 – pierwszy z samolotów uderza w Wieżę Północną World Trade Center. 9.03 – drugi z porwanych samolotów uderza w Wieżę Południową World Trade Center 9.59 – Wieża Południowa WTC runęła. 10.26 – Wieża Północna WTC zawaliła się. 17.20 – będący w pobliżu budynek WTC 7 również się zapadł, mimo że nie uderzył w niego żaden samolot. Uciekając, czułem jak stąpam między zwłokami Barry Jennings, przeżył atak na World Trade Center

5 Jennings nigdy tych pytań nie zada ani na nie odpowie. Zmarł w szpitalu w wieku 53 lat z przyczyn dotąd niewyjaśnionych Co było przyczyną śmierci koordynatora ds. sytuacji wyjątkowych? Tego do dziś nie wiadomo. Historia ta została owiana tajemnicą. WTC miało dwie wieże - północną i południową. Wieża północna mała 115 pięter, natomiast południowa 110.


Pobierz ppt "W PIĄTEK 11 WRZEŚNIA MIJA 14 LAT OD ZAMACHÓW TERRORYSTYCZNYCH W STANACH ZJEDNOCZONYCH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google