Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dni przed świętami. Zazwyczaj to czas przygotowań do świąt.Zobaczmy listę rzeczy do kupienia u przeciętnego człowieka: -Choinka -(Często) nowe ozdoby.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dni przed świętami. Zazwyczaj to czas przygotowań do świąt.Zobaczmy listę rzeczy do kupienia u przeciętnego człowieka: -Choinka -(Często) nowe ozdoby."— Zapis prezentacji:

1

2 Dni przed świętami. Zazwyczaj to czas przygotowań do świąt.Zobaczmy listę rzeczy do kupienia u przeciętnego człowieka: -Choinka -(Często) nowe ozdoby do choinki -Prezenty dla rodziny -Karp -Opłatek -Pierogi -Oraz inne -Wędliny-Chleb -Owoce i warzywa -Bakalie -Nowy obrus Jak widzicie tego jest dużo. Można do stać głupawki.Przejdźmy więc do następnej strony.

3 Tydzień przed świętami Wtedy ubieramy najczęściej choinkę.Chcemy żeby była jak najładniejsza.Dlatego kupujemy jak najładniejsze ozdoby lub spełniamy wymagania żon.Tak to się nazywa prawa ręka ;). W tym lubi też pomagać dziecko.Jeśli chce,najlepiej jest kupić bombki, które po pierwszym upadku się nie biją.Tylko jak zobaczyć która jest ta dobra? Jest tylko jeden sposób:pokupować wszystkie i dać je na tortury :D.Ale oczywiście można też dziecku zaufać i (nawet) świetnie się przy tym bawić.

4 Jeden dzień przed świętami Kilka dni póżniej porozwieszaliśmy nasze Las Vegas i teraz mamy bardzo spięty dzień.Żona przygotowuje potrawy wigilijne i dekoracje oraz co pierwsze podać.Polećmy jej najpierw pieprz i sól.Ale nie żartujmy z pań, bo przecież nie chcemy zrobić przykrości paniom, które włosy sobie z nóg wyrywają (z dwóch powodów:Bo są zestresowane i,dlatego bo męża nie było stać na nowy depilator). Dziecko oczywiście bawi się, fałszuje kolędy i zastanawia się co takiego dostanie od (naszego tatiniego) Mikołaja ;). A mąż pali fajkę, przerzuca kanały,gapi się na tyłeczek żonki i rozmyśla jak tu podłożyć prezenty, by dziecko nie zobaczyło. Ależ harmider!

5 Dzień Wigili-ranek A więc w końcu nastał ten dzień ! Śnimy, że będziemy spać do 10.30,a gdy się obudzimy będzie już po Wigili.Jednak wracamy do świata rzeczywistego.Budzimy się, idziemy do kuchni, a tam widzimy żonę, która wre się do pracy.Widzimy także uradowane i podniecone dziecko, które wysyłamy na podwórko na rundkę dookoła domu.My jesteśmy zmęczeni i jednocześnie zestresowani na myśl o swiętach.

6 Wigilia-po południe A, więc już prawie czas na to wydarzenie.Żona kończy gotowanie, a dziecko rundkę dookoła podwórka.Wtedy czas na poważną sprawę:w co się ubrać? Panowie chętnie ubrali by się w jakieś dżinsy i sweter.Dziecko najchętniej pidżamę, bo jest najwygodniejsza.Na szczęście nasza kochana żona wybiera dla każdego ubranie:dla siebie wybiera zamszowe buty nowe dżinsy i koszulę świąteczną, dla męża spodenki, kapciuszki i bluzeczkę z świątecznym obrazkiem, a dla dziecka buty na obcasach i wieczorową sukienkę.Takie są właśnie skutki przygotowań do świąt.

7 Wigilia-nastała właśnie ta godzina!! I właśnie nastała ta godzina ! Choinka elegancko ubrana, kartki powysyłane, jedzenie nastole i.....zaraz,a gdzie opłatek? Rozglądamy się i dostrzegamy w kąciku ust dziecka kawałek opłatka.O cholera!! Iskąd wziąść teraz opłatek?......zaraz......nie....a może........to bez sensu.......Mamy! Biegniemy szybko do pobliskego punktu parafialnego i błagamy na kolanach sprzedawczynię, która już prawie zamyka, by sprzedała opłatek.Oczywiście nam się udaje i pędzimy do domu.Iledwo zdążyliśmy.Więc dzielimy sie opłatkiem, zasiadamy do stołu i.......

8 Wigilia-ciąg dalszy!!....i zjadamy co się da.Przy okazji słuchamy opowieści rodziny.Jedni mówią o swoich chorobach, drudzy o majątkach...my się nudzimy jak mops.I w końcu nastaje okazja, by podłożyć prezenty.Po 10 min. już kładziemy ostatni prezent dla synka, gdy nagle wszyscy się na nas patrzą, a my podnosimy się i mówimy:,,Dla małego Toma od Św.Mikołaja”. I wszyscy rzucają się na prezenty.Gdy w końcu udaje nam się przebrnąć przez tłum, zauważamy prezent dla siebie.Dostajemy w prezencie kartkę z życzeniami oraz dwie książki:,,Wigilia-poradnik dla zestresowanych’’ oraz,,Jak być wzorowym tatą’’. Wieczorem nareszcie sprzątamy wszystko i zasypiamy bardzo szybko.

9 Pierwszy dzień Świąt Budzimy się o 9.00, bo żonka chce wybrać się na zakupy.Zawozimy ją bez uprzedzenia, że sklepy są zamknięte i z tego powodu ona robi nam awanturę.Och, co za koszmar! Więc wracamy do domu, żona przypala garnki, dziecko bawi się używanym robotem, którego dostało, a my przerzucamy kanały.W końcu zostawiamy na kanale tanecznym, porywamy żonę dotańca, a dziecko podniecone zaczyna śpiewać wraz z telewizorem.Niestety poskończonym tańcu przypalił się obiad, ale żona i dziecko zadowolone.Tak upływa nam dzień na oglądaniu odgrzewanych kotletów, a najlepiej to jakby jeszcze były z ziemniaczkami.W końcu zasypiamy i śnimy o tancerkach w bikini, kóre niosą wielką świnię, czyli naszą teściową.

10 Drugi dzień świąt ! ! ! Nareszcie przed ostatni dzień świąt.Z tej okazji żonie,dziecku i sobie kupiłeś pare łyżew.Wybieracie się na lodowisko, a potem na gofry.Mmmmm.....pychota!!! Lecz dziecko jest zmęczone i musicie wracać.Nagle jak na złość żona dostrzega otwarte centrum handlowe i tak cały dzień spędzacie na zakupach i rozglądaniu się za wyprzedażą.Co za miłe uczczenie świąt.

11 Podsumowanie Więc podsumujmy:Święta śa radosnym dniem, ale imęczącym dla żon, mężów i nawet dzieci.No, bo niby za jakie grzechy musiał jechać do centrum handlowego i nie pozwolono mu się popatrzeć na zabawki ? Nikt tego nie wie.Ale nie martwcie się.Ta historia nie zdarzyła się naprawdę.To wyobraźnia małej 12-latki.Chi chi zamurowało nie? No dobra ale i tak życzę WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!


Pobierz ppt "Dni przed świętami. Zazwyczaj to czas przygotowań do świąt.Zobaczmy listę rzeczy do kupienia u przeciętnego człowieka: -Choinka -(Często) nowe ozdoby."

Podobne prezentacje


Reklamy Google