Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Książka Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Książka Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce”"— Zapis prezentacji:

1 Książka Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce”
Przygotował: Paweł Cyrocki

2 Astrid Lindgren Astrid Lindgren (ur. 14.11.1907; zm. 28.01.2002)
Ceniona szwedzka autorka literatury dla dzieci; W swoim dorobku literackim ma ponad dwadzieścia powieści i opowiadań skierowanych do młodego czytelnika; Laureatka wielu nagród, m.in. Orderu Uśmiechu, tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego, Right Livelihood Award; Najpopularniejsze w Polsce książki: Pippi Pończoszanka, Detektyw Blomkvist, Dzieci z Bullerbyn, Bracia Lwie Serce.

3 Historia „Braci Lwie Serce”
Bohaterowie książki Karol i Jonatan Lew – to bracia, których łączy wyjątkowa więź. Historia mówi o trudnych dla młodego człowieka tematach. Punkt zwrotny historii – niespodziewana śmierć Jonatana. Miejsce akcji opowiadania – cudowna kraina Nangijala, tu nie ma bólu i cierpienia, można palić ogniska, opowiadać bajki, a czas płynie tam zupełnie inaczej niż na ziemi, którą znamy. Czarny charakter – Tengil; potężny i okrutny, chce zawładnąć całą krainą. Zadanie dla bohaterów – położyć kres nieszczęściom mieszkańców Doliny Dzikich Róż, dowiedzieć się, kto jest zdrajcą, pokonać potężnego wroga i uwolnić Orwara z Groty Katli.

4 Książka „Bracia Lwie Serce”:
Jeżeli szukasz: - powieści wartościowej, - pełnej pięknych opisów, - zawierającej prawdy życiowe, - skierowanej do dzieci i dorosłych, to !!!Przeczytaj!!! Książka „Bracia Lwie Serce”: - wyjaśni wiele istotnych zagadnień, które do tej pory nie były jasne. - może stać się inspiracją do trudnej rozmowy o śmierci, chorobie, o miłości i rodzinie. - przekazuje wiele wartości: uczy dobrego zachowania, stawiania czoła przeciwnościom losu, pokazuje, czym jest odwaga i pomoc otrzymana lub ofiarowana.

5 Moje wrażenia Książka przedstawia bardzo ciekawą i wciągającą historię. Już od pierwszych stron czytelnikowi trudno oderwać się, aż do przeczytania ostatniego zdania. Wydarzenia opisane są lekko i z odrobiną humoru, a przedstawiony świat miesza jawę i sen. Historia braci Lew jest pełna bólu, cierpienia, ale także wielkiej radości. Mówi o wielu trudnych, ale ważnych tematach: o śmierci, o wolności, o przywiązaniu, braterskiej miłości i przyjaźni oraz o wielkiej odwadze w różnych sytuacjach. Dzięki tej historii czytelnik-dziecko znajduje odpowiedzi na wiele trudnych pytań o chorobę czy śmierć, które chociaż nie napisane wprost, można znaleźć między zdaniami. Język, którym napisana jest książka jest łatwy dla czytelnika, nie ma tu trudnych słów czy wyrażeń. Poznajemy bohaterów, ich cechy, charaktery pokazane w przeżywanych przygodach. Od Karola i Jonathana możemy się wiele nauczyć - pokazują nam, jak zachować się w trudnych sytuacjach i jak być dobrym człowiekiem. Bardzo polubiłem bohaterów tej książki i bardzo chciałbym mieć takie rodzeństwo lub przyjaciela, z którym łączyłaby mnie taka więź.

6 Nie trzeba być dorosłym, silnym człowiekiem.
Wystarczy mieć dobre serce i wierzyć we własne siły.

7 Dziękuję Pomoc w przygotowaniu prezentacji: Kamila Łęczycka, Wojtiuk Aneta, [Wpis na blogu- „Bracia Lwie Serce” Astrid Lindgren],Kulturalny Kącik, wyszukano: lwie-serce-astrid-lindgren.html Koniec


Pobierz ppt "Książka Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google