Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ulubione książki z dzieciństwa naszych dziadków. Promowanie czytelnictwa Uczniowie klasy IV i V, biorący udział w projekcie „Szkoła z klasą”, zdecydowali.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ulubione książki z dzieciństwa naszych dziadków. Promowanie czytelnictwa Uczniowie klasy IV i V, biorący udział w projekcie „Szkoła z klasą”, zdecydowali."— Zapis prezentacji:

1 Ulubione książki z dzieciństwa naszych dziadków

2 Promowanie czytelnictwa Uczniowie klasy IV i V, biorący udział w projekcie „Szkoła z klasą”, zdecydowali się zachęcić uczniów naszej szkoły do sięgnięcia po książki, które z ogromną pasją czytali nasi dziadkowie.

3 Ulubione książki z dzieciństwa naszych dziadków W tym celu przeprowadzili wywiady ze swoimi dziadkami na temat ich ulubionych książek z dzieciństwa.

4 Ulubione książki z dzieciństwa naszych dziadków Okazało się, że nasi dziadkowie najczęściej sięgali po powieści Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy” oraz „W pustyni i w puszczy”.

5 Henryk Sienkiewicz

6 „W pustyni i w puszczy”

7 „Krzyżacy”

8 Książka opowiada o Bitwie pod Grunwaldem – mówi babcia Oliwi; Ja najbardziej zapamiętałam porwanie Danusi – mówi kolejna babcia.

9 Babcie chętnie też sięgały po „Anię z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery

10 Wywiad Maksa Śpiewaka z babcią Janiną Formelą Max: Czy w dzieciństwie lubiłaś czytać książki? Pani Janina: Kiedy umiałam już czytać, to bardzo często sięgałam po ciekawą książkę. Max: Czy pamiętasz tytuły książek jakie przeczytałaś? Pani Janina: Pamiętam wiele tytułów bajek i baśni,np.: „Calineczka”,”Kopciuszek” itp.

11 Wywiad Maksa Śpiewaka z babcią Janiną Formelą Max: Jaki tytuł nosiła książka, która podobała się Tobie najbardziej? Babcia: Najbardziej zapamiętałam „Anię z Zielonego Wzgórza”. Max: O czym była ta powieść? Babcia: Opowiada historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom. Bohaterka to osoba wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.

12 Wywiad Maksa Śpiewaka z babcią Janiną Formelą Max: Co podobało Ci się najbardziej w tej książce? Babcia: Najbardziej podobały mi się przygody tytułowej bohaterki Ani na Zielonym Wzgórzu. Pamiętam, że Ania była rudowłosa i pofarbowała się na zielono. Innego zaś razu upiła swoją przyjaciółkę Dianę winem, myśląc, że to sok i wiele, wiele innych przygód niesfornej Ani.

13 Wywiad Maksa Śpiewaka z babcią Janiną Formelą Max: Czy dziś sięgasz po ciekawą książkę? Babcia: Dziś wolę czytać gazety. Jestem już starszą osobą i bardzo szybko męczą mi się oczy,pomimo tego, że noszę już okulary. Lecz czasami zdarza się, że zaciekawi mnie jakaś książka i wtedy nie odpuszczam.

14 Wywiad Maksa Śpiewaka z babcią Janiną Formelą Max: Dziękuję za rozmowę. Babcia: Mnie również było miło powspominać dawne czasy. Dziękuję!

15 Dużym zainteresowaniem naszych babć cieszyły się też książki „Czerwony kapturek”

16 I „Nasza szkapa”

17 „Szkoła z klasą” W ramach projektu uczniowie klasy IV i V przez następny tydzień odwiedzą klasy I-III i będą czytać uczniom bajki, aby zachęcić je do częstszego sięgania po książki.

18 Dzień babci i dziadka Więcej informacji na temat wywiadów przeprowadzonych z dziadkami oraz tych nagranych na telefony będzie można znaleźć na stronie internetowej naszej szkoły http://skrzeszewo.com.pl/

19 Dzień babci i dziadka


Pobierz ppt "Ulubione książki z dzieciństwa naszych dziadków. Promowanie czytelnictwa Uczniowie klasy IV i V, biorący udział w projekcie „Szkoła z klasą”, zdecydowali."

Podobne prezentacje


Reklamy Google