Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze ulubione Rasy psów HAU, HAU !!!. WYŻEŁ NIEMIECKI DŁUGOWŁOSY Dzięki długiej, gęstej szacie, talentowi tropicielskiemu, zamiłowaniu do aportowania,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze ulubione Rasy psów HAU, HAU !!!. WYŻEŁ NIEMIECKI DŁUGOWŁOSY Dzięki długiej, gęstej szacie, talentowi tropicielskiemu, zamiłowaniu do aportowania,"— Zapis prezentacji:

1 Nasze ulubione Rasy psów HAU, HAU !!!

2 WYŻEŁ NIEMIECKI DŁUGOWŁOSY Dzięki długiej, gęstej szacie, talentowi tropicielskiemu, zamiłowaniu do aportowania, wybitnemu węchowi i wrodzonej ciętości wyżeł niemiecki długowłosy nadaje się raczej do pracy w lesie aniżeli w polu. Jak większość ras długowłosych, ma zamiłowanie do wody, jest silny i odporny, przy czym lepiej znosi chłód niż upały. Jest łatwy w prowadzeniu, pojętny i ma wszystkie cechy wskazujące na wielostronną użyteczność. Przywiązuje się do swego pana, wobec obcych nieufny, co czyni z niego doskonałego stróża.

3 ALASKAN MALAMUTE Alaskan Malamute to jedna z ras psów, należąca do grupy szpiców i psów pierwotnych, zaklasyfikowana do sekcji północnych psów pociągowych.

4 AKBASH Akbash to rasa tureckiego psa pasterskiego nieuznawana przez FCI. Nazwa pochodzi od zbitki słów języka tureckiego aka – biały i basza – głowa. Takie psy nazywane są w Turcji coban kopegi – psy pasterskie.

5 BASSET ARTEZYJSKO-NORMANDZKI Basset artezyjsko-normandzki to jeden z najstarszych psów krótkonożnych. Rasa powstała poprzez skrzyżowanie dwóch podobnych w typie psów: basseta normandzkiego (o cięższej konstrukcji) i basseta artezyjskiego (delikatniejszego, zwanego tez bassetem d'Artois).

6 BEAGLE Jedna z ras psów, należąca do grupy psów gończych, posokowców i psów ras pokrewnych. Zaklasyfikowana do sekcji psów gończych, w podsekcji psy gończe małe.

7 BERNARDYN DŁUGOWŁOSY Jedna z ras psów, należąca do sekcji psów molosowatych w typie górskim. Według klasyfikacji FCI podlega próbom pracy.

8 Jest jedną z ras psów, należącą do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych, zaklasyfikowana do sekcji psów aportujących. GOLDEN RETRIEVER

9 NOWOFUNDLAND Jedna z ras psów, pochodząca z Nowej Fundlandii. Według klasyfikacji FCI należy do grupy II. Według aktualnego stanu wiedzy rasa pochodzi z Nowej Fundlandii i powstała w wyniku krzyżówek psów zamieszkujących wyspę Indian Beotuk z dużymi psami do polowań na niedźwiedzie, które na wyspę przywieźli około 1100 roku Wikingowie.

10 OWCZAREK NIEMIECKI Jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich i zaganiających, zaklasyfikowana do sekcji psów pasterskich (owczarskich).

11 POLSKI OWCZAREK PODHALAŃSKI Jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich i zaganiających, zaklasyfikowana do sekcji psów pasterskich (owczarskich).

12 YORKSHIRE TERRIER Jedna z ras psów, należąca do grupy terierów, zaklasyfikowana do sekcji terierów miniaturowych. Według klasyfikacji FCI nie podlega próbom pracy.

13 Słynne psy Pies Barney Barney – terier szkocki, pies prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a W. Busha i pierwszej damy Laury Bush. Barry to słynny pies ratowniczy, bernardyn, żył w latach 1800 - 1814. Służył w schronisku na Przełęczy Świętego Bernarda. Przypisuje się mu uratowanie ponad 40 osób. To my !

14 To my ! Cywil – owczarek niemiecki, którego przygody zostały zekranizowane w jednym z najsłynniejszych seriali PRLu „Przygody psa Cywila”. Cywil przyszedł na świat w Zakładzie Tresury Psów Lassie – sławny pies z serii filmów fabularnych. Pierwszy z filmów - „Lassie wróć” został nakręcony w 1943 roku.

15 To my ! Łajka - suczka, mieszaniec, kosmonautka, wystrzelona 3 listopada 1957 na orbitę okołoziemską w radzieckim satelicie Sputnik 2. Ważyła ona około 6 k. Szarik to jeden z najsłynniejszych owczarków niemieckich w historii polskiej telewizji. Znany z serialu „Czterej pancerni i pies”.

16 PIES TO NAJLEPSZY PRZYJACIEL CZŁOWIEKA DBAJCIE O NAS !!!


Pobierz ppt "Nasze ulubione Rasy psów HAU, HAU !!!. WYŻEŁ NIEMIECKI DŁUGOWŁOSY Dzięki długiej, gęstej szacie, talentowi tropicielskiemu, zamiłowaniu do aportowania,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google