Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biuro Ochrony Rządu. Spis treści  Struktura i działanie  Formy działania i zakres uprawnień  Możliwości zatrudnienia  Informacje ogólne  Zarobki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biuro Ochrony Rządu. Spis treści  Struktura i działanie  Formy działania i zakres uprawnień  Możliwości zatrudnienia  Informacje ogólne  Zarobki."— Zapis prezentacji:

1 Biuro Ochrony Rządu

2 Spis treści  Struktura i działanie  Formy działania i zakres uprawnień  Możliwości zatrudnienia  Informacje ogólne  Zarobki  Ciekawostki

3 Struktura i działanie Do głównych zadań Biura Ochrony Rządu należy ochrona osób i obiektów ważnych ze względu na dobro i interes państwa oraz prowadzenie rozpoznania pirotechniczno – radiologicznego obiektów Sejmu i Senatu. Do osób, które zostały wymienione powyżej należą: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Prezes Rady Ministrów, wiceprezes Rady Ministrów, minister właściwy do spraw wewnętrznych oraz minister właściwy do spraw zagranicznych, byli prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej.

4 Formy działania i zakres uprawnień Biuro Ochrony Rządu wypełnia ustawowe zadania poprzez:  planowanie zabezpieczenia osób, obiektów i urządzeń,  rozpoznanie i analizę potencjalnych zagrożeń,  zapobieganie powstawaniu zagrożeń,  koordynowanie realizacji działań ochronnych,  wykonywanie bezpośredniej ochrony,  zabezpieczanie obiektów i urządzeń,  doskonalenie metod swojej pracy. Zakres uprawień obowiązuje te same prawa, które posiada organ władzy jakim jest policja. Między innymi jest to: stosowanie przymusu bezpośredniego, użycie broni palnej, legitymowanie itp.

5 Możliwości zatrudnienia Służbę w BOR może pełnić osoba :  nie karana za popełnienie przestępstw;  korzystająca z pełni praw publicznych;  gotowa podporządkować się dyscyplinie służbowej;  potrafiąca dostosować się do trudnych warunków pełnienia służby. W dalszym postępowaniu kwalifikacyjnym bierzę się pod uwagę takie cechy ( wymagania na wysokim poziomie ) jak:  wiek do 28 lat;  wzrost co najmniej 175 cm;  posiadanie prawa jazdy;  praktyczne umiejętności zawodowe;  czynne uprawianie sportów przydatnych w służbie, zwłaszcza: - sportów walki, wodnych i samochodowych; - strzelectwa.  znajomość języków obcych;  ukończenie specjalistycznych kursów przydatnych w służbie.

6 Informacje ogólne Funkcjonariusze BOR-u wykorzystywani są do zadań rutynowych jak i zadań specjalnych. W czasie wizyty osób bardzo ważnych dla narodu zagranicznego, głównymi ochroniarzami są borowcy. „BORowiki” pełnią nie tylko służbę w normalnych warunkach jak to można zobaczyć w telewizji, lecz są wysyłani również do takich miejsc jak Afganistan czy Irak. Biuro Ochrony Rządu przez wiele osób uważane jest za najbardziej tajemniczą instytucje w Polsce. Funkcjonariusze BOR-u przechodzą liczne szkolenia dotyczące prowadzenia pojazdów w sytuacjach ekstremalnych, posługiwania się bronią palną oraz czynności zapewniających ochronę innych.

7 Zarobki Dokładnej informacji na temat zarobków funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu nie można znaleźć, ale z tego co można wyczytać są one spore. Osoba taka zarabia od 7 do 12 tysięcy złotych, ma zapewnione miejsce zamieszkania oraz wyżywienie. Wypełnianie takiego zawodu zapewnia bardzo wysoką emeryturę. Jednak zdaniem wielu, w tej pracy nie chodzi o pieniądze, tylko o ochronę innych oraz wrażenia.

8 Ciekawostki  BOR zatrudnia ponad tysiąc osób, z czego dokładnie 118 to profesjonaliści od prowadzenia samochodów.  Szkolenie kierowcy rządowej limuzyny trwa zazwyczaj ponad rok.  Droga do prezydenckiego domu wypoczynkowego w Ustroniu pozwala „normalnemu” kierowcy rozpędzić się maksymalnie do 60km/h, natomiast kolumna funkcjonariuszy BOR zderzak w zderzak, pokonuje tą drogę z prędkością 100km/h.  Mimo bardzo niebezpiecznej jazdy, w ciągu ostatnich kilkunastu lat, kierowcy BOR-u uczestniczyli tylko w dwóch wypadkach drogowych.  W wywiadzie z BORowcami, pewien funkcjonariusz z sarkazmem powiedział: -Ludzie nie powinni wiedzieć trzech rzeczy: jak się robi kiełbasę, uprawia politykę i jak funkcjonuje BOR. I niech tak zostanie!

9

10 Źródła www.google.pl www.bor.pl http://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi

11 Prezentacje przygotował: Maciej Dolewa


Pobierz ppt "Biuro Ochrony Rządu. Spis treści  Struktura i działanie  Formy działania i zakres uprawnień  Możliwości zatrudnienia  Informacje ogólne  Zarobki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google