Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jazda konna Autor: Anna Prusak. Menu: Początki jazdy konnej Początki jazdy konnej Początki jazdy konnej Początki jazdy konnej Jazda w stylu western Jazda.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jazda konna Autor: Anna Prusak. Menu: Początki jazdy konnej Początki jazdy konnej Początki jazdy konnej Początki jazdy konnej Jazda w stylu western Jazda."— Zapis prezentacji:

1 Jazda konna Autor: Anna Prusak

2 Menu: Początki jazdy konnej Początki jazdy konnej Początki jazdy konnej Początki jazdy konnej Jazda w stylu western Jazda w stylu western Jazda w stylu western Jazda w stylu western Ujeżdżenie Ujeżdżenie Ujeżdżenie Stęp, kłus Stęp, kłus Stęp, kłus Stęp, kłus Galop, cwał Galop, cwał Galop, cwał Galop, cwał Skoki przez przeszkody Skoki przez przeszkody Skoki przez przeszkody Skoki przez przeszkody Zawody konne Zawody konne Zawody konne Zawody konne Sprzęt do jazdy Sprzęt do jazdy Sprzęt do jazdy Sprzęt do jazdy

3 Początki jazdy konnej Na początku jazdy uczysz się podstawowych zasad obchodzenia się z koniem takie jak: czyszczenie konia, zakładanie ogłowia, czy siodłanie. Na początku jazdy uczysz się podstawowych zasad obchodzenia się z koniem takie jak: czyszczenie konia, zakładanie ogłowia, czy siodłanie. Twoja pierwsze jazdy nie będą raczej za ciekawe. Początki zawsze są trudne i nudne. Każda stajnia ma inny program szkoleniowy. Na pierwszych lekcjach nauczysz się także popędzać konia, skręcać i kłusować.

4 Jazda w stylu western Jazda konna w stylu western to styl jazdy konnej wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych. Jest to zupełnie inny stylu z porównaniu z angielską szkołą. Podstawowa różnica polega na tym, że typowe pomoce podczas jazdy, takie jak łydka, ręka, sam dosiad, działają impulsowo. Jest także siodło westernowe, które Jazda konna w stylu western to styl jazdy konnej wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych. Jest to zupełnie inny stylu z porównaniu z angielską szkołą. Podstawowa różnica polega na tym, że typowe pomoce podczas jazdy, takie jak łydka, ręka, sam dosiad, działają impulsowo. Jest także siodło westernowe, które jest o wiele cięższe i dużo się różni. jest o wiele cięższe i dużo się różni. Westernowiec zakłada wówczas dżinsy, długą koszulę i kapelusz. Westernowiec zakłada wówczas dżinsy, długą koszulę i kapelusz.

5 Ujeżdżenie Celem tej dyscypliny jest wywołanie w widzach wrażenia, że koń sam w siebie porusza się pęknie, lekko i harmonijnie. Do ujeżdżenia zaliczamy step, kłus, galop, cwał. Celem tej dyscypliny jest wywołanie w widzach wrażenia, że koń sam w siebie porusza się pęknie, lekko i harmonijnie. Do ujeżdżenia zaliczamy step, kłus, galop, cwał. Ujeżdżanie to takie szkolenie konia, które doskonali jego ruchy Ujeżdżanie to takie szkolenie konia, które doskonali jego ruchy naturalną równowagę. naturalną równowagę.

6 Stęp, kłus Stęp to czterotaktowy, najwolniejszy chód konia. Stęp to czterotaktowy, najwolniejszy chód konia. Wyróżniamy: Wyróżniamy: - stęp zebrany, - stęp zebrany, - stęp pośredni, - stęp pośredni, - stęp wyciągnięty, - stęp wyciągnięty, - stęp swobodny, - stęp swobodny, - stęp hiszpański. - stęp hiszpański. Wyróżnia się trzy rodzaje jazdy kłusem: Wyróżnia się trzy rodzaje jazdy kłusem: kłus anglezowany, kłus ćwiczebny i kłus kłus anglezowany, kłus ćwiczebny i kłus w półsiadzie. w półsiadzie. Kłus to chód dwutaktowy konia. Kłus to chód dwutaktowy konia.

7 Galop, cwał Galop jest chodem trzytaktowym konia. Wyróżniamy: galop pośredni, galop zebrany, galop roboczy, galop wyciągnięty, galop wyścigowy. Galop jest chodem trzytaktowym konia. Wyróżniamy: galop pośredni, galop zebrany, galop roboczy, galop wyciągnięty, galop wyścigowy. „Kto dosiadł konia, ten dosiadł wiatr - Galopem przez życie” „Kto dosiadł konia, ten dosiadł wiatr - Galopem przez życie” Cwał-najszybsza odmiana chodu końskiego; występują 4 takty uderzeń kopyt. Cwał-najszybsza odmiana chodu końskiego; występują 4 takty uderzeń kopyt.

8 Skoki przez przeszkody Nauka skakania w przypadku konia i jeźdźca wygląda podobnie, ale początkujący jeździec nigdy nie powinien dosiadać niedoświadczonego konia. W każdej dyscyplinie słabszy uczy się od lepszego. Nauka skakania w przypadku konia i jeźdźca wygląda podobnie, ale początkujący jeździec nigdy nie powinien dosiadać niedoświadczonego konia. W każdej dyscyplinie słabszy uczy się od lepszego. W skokach bardzo ważna jest pewność siebie, dlatego niedoświadczony jeździec powinien trenować na wyszkolonym koniu, a początkujący skoczek pod doświadczonym jeźdźcem. Aby koń i jeździec czuli się pewnie szkolenie nie może przebiegać zbyt szybko. W skokach bardzo ważna jest pewność siebie, dlatego niedoświadczony jeździec powinien trenować na wyszkolonym koniu, a początkujący skoczek pod doświadczonym jeźdźcem. Aby koń i jeździec czuli się pewnie szkolenie nie może przebiegać zbyt szybko.

9 Zawody konne Do zawodach konnych zaliczamy: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, wyścigi konne, WKKW, woltyżerka, powożenie. Do zawodach konnych zaliczamy: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, wyścigi konne, WKKW, woltyżerka, powożenie. Są również zawody w stylu western. Takie jak: western riding, cutting, barrel racing, reining, trail class. Są również zawody w stylu western. Takie jak: western riding, cutting, barrel racing, reining, trail class.

10 Sprzęt do jazdy Sprzęt do jazdy konnej dla jeźdźca: toczek, bryczesy, rękawiczki do jazdy konnej, kamizelka do jazdy konnej, palcat, oficerki. Sprzęt do jazdy konnej dla jeźdźca: toczek, bryczesy, rękawiczki do jazdy konnej, kamizelka do jazdy konnej, palcat, oficerki. Dla konia: ogłowie, siodło, kantar, podkowy, ochraniacze do jazdy konnej, derka. Dla konia: ogłowie, siodło, kantar, podkowy, ochraniacze do jazdy konnej, derka.

11 KONIEC


Pobierz ppt "Jazda konna Autor: Anna Prusak. Menu: Początki jazdy konnej Początki jazdy konnej Początki jazdy konnej Początki jazdy konnej Jazda w stylu western Jazda."

Podobne prezentacje


Reklamy Google