Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WIELOSTRONNY PARTNERSKI PROJEKT SZKÓŁ „Understanding and celebrating European Folklore” Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Święcanach Niniejszy projekt został.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WIELOSTRONNY PARTNERSKI PROJEKT SZKÓŁ „Understanding and celebrating European Folklore” Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Święcanach Niniejszy projekt został."— Zapis prezentacji:

1 WIELOSTRONNY PARTNERSKI PROJEKT SZKÓŁ „Understanding and celebrating European Folklore” Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Święcanach Niniejszy projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Wspólnoty Europejskiej w ramach Programu Comenius. Treści samego projektu lub materiałów nie odzwierciedlają stanowiska Komisji Europejskiej czy Agencji Narodowej w danej sprawie, a w związku z tym ani Komisja Europejska, ani Agencja Narodowa nie ponosi za nie odpowiedzialności.

2 Comenius to jeden z czterech europejskich programów sektorowych Programu „Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme). Zadaniem programu jest:  rozwijanie wśród dzieci i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz rozumienia jej wartości,  pomaganie młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego. Szczegółowe informacje na temat programu Comenius można znaleźć na stronie internetowej: http://www.comenius.org.pl

3 Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Understanding and celebrating European Folklore”, który będzie realizowany w latach 2012 – 2014.

4 Celem projektu jest dokonanie porównania oraz zbadanie podobieństw i różnic między państwami uczestniczącymi poprzez zgłębianie siedmiu aspektów folkloru europejskiego:  Festiwale  Festiwale – uroczystości w trakcie wizyt oraz podczas międzynarodowych dni kultury każdego z państw  Muzyka  Muzyka – poznawanie różnych instrumentów w trakcie projektu, uczniowie będą uczyć się jak na nich grać oraz spróbują stworzyć hymn dla projektu używając najbardziej tradycyjnych instrumentów z każdego państwa, występy podczas wizyt oraz międzynarodowych dni kultury  Medycyna  Medycyna – zbieranie informacji na temat tego gdzie dokonały się przełomowe odkrycia, ze szczególnym uwzględnieniem tych odkryć, które są związane z państwami biorącymi udział w projekcie  Religia  Religia – zbieranie informacji dotyczących kulturowych aspektów religii związanych ze świętowaniem, tradycjami, a także zrozumienie kluczowych przesłań każdej z religii wyznawanych w państwach uczestniczących w projekcie

5  Jedzenie  Jedzenie – stworzenie książki kucharskiej, która będzie na każdej stronie zawierać przepisy na dania pochodzące z różnych państw, ale składające się z tych samych składników. Dzielenie się wiedzą na temat potraw i tradycji związanych z jedzeniem pomiędzy szkołami i społecznościami podczas wizyt oraz w trakcie międzynarodowych dni.  Przesądy  Przesądy – zdobywanie informacji na temat częstych przesądów i różnych zabobonów w każdym z państw oraz pokazanie ich poprzez przedstawienia wykonywane w trakcie wizyt np. przedstawienie o przesądach związanych z czarnym kotem w Anglii czy o meduzie we Włoszech.  Baśnie i legendy  Baśnie i legendy – stworzenie książki w wersji elektronicznej zawierającej legendy i bajki państw uczestniczących

6 SŁOWENIA POLSKATURCJA GRECJA WIELKABRYTANIA HOLANDIA HISZPANIA REPUBLIKA CZESKA

7 Dla uczniów: poznanie innych krajów, kultur oraz mentalności i stylu życia obywateli; większe zainteresowanie innym krajami i kulturami; większa tolerancja wobec innych kultur i obywateli innych krajów; większa motywacja do nauki języków obcych; poprawienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim; lepsze umiejętności społeczne i zdolność pracy w grupie; zyskanie praktycznej znajomości technologii informacyjno – komunikacyjnych; udział w kilkudniowych wyjazdach do krajów partnerskich; zawarcie znajomości z rówieśnikami z innych krajów.

8 Dla nauczycieli i szkoły: nawiązanie międzynarodowej współpracy, zawarcie znajomości z nauczycielami z innych krajów; wymiana doświadczeń, wymiana informacji o systemach edukacyjnych i sposobach nauczania w partnerskich szkołach; udział w kilkudniowych wyjazdach do krajów partnerskich; podniesienie prestiżu szkoły poprzez udział w projekcie; promowanie naszego kraju, regionu, lokalnych tradycji wśród innych partnerskich krajów; dofinansowanie projektu i działań koniecznych do jego realizacji w kwocie 20 000 €.

9 Integralną częścią projektu są wizyty w partnerskich placówkach finansowane z funduszu Unii Europejskiej. Planowane mobilności: 11.2012 Czechy, Uście nad Łabą 02.2013 Grecja, Saloniki 04.2013 Słowenia, Benedikt 05.2013 Turcja, Stambuł 06.2013 Wielka Brytania, Londyn 11.2013 Holandia, Ede 02.2014 Polska, Skołyszyn 05.2014 Hiszpania, Malaga

10 udział w festiwalach, imprezach i uroczystościach w szkołach; poznawanie zwyczajów, tradycji, języków; kreatywne zajęcia plastyczne; przygotowywanie występów, pokazów i przedstawień z udziałem uczniów; organizowanie wystaw; opracowywanie folderów, plakatów, informatorów; gazetek; wideokonferencje; współpraca poprzez platformę e – Twinning; dokumentowanie projektu poprzez zdjęcia, filmy, prezentacje; promowanie projektu w prasie lokalnej i mediach.

11 Strona internetowa mająca na celu zaprezentowanie wszystkich efektów pracy Trzy magazyny elektroniczne Hymn projektu Logo projektu Płyta CD z muzyką nagrana podczas projektu Książeczka z przepisami zawierająca pomysły ze wszystkich państw Książka z legendami i baśniami

12 Na stronie internetowej szkoły będziemy zamieszczać informacje z kolejnych etapów realizacji projektu. Niniejszy projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Wspólnoty Europejskiej w ramach Programu Comenius. Treści samego projektu lub materiałów nie odzwierciedlają stanowiska Komisji Europejskiej czy Agencji Narodowej w danej sprawie, a w związku z tym ani Komisja Europejska, ani Agencja Narodowa nie ponosi za nie odpowiedzialności.


Pobierz ppt "WIELOSTRONNY PARTNERSKI PROJEKT SZKÓŁ „Understanding and celebrating European Folklore” Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Święcanach Niniejszy projekt został."

Podobne prezentacje


Reklamy Google