Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Turcja i Azerbejdżan Klasa 2 „B”. Klimat Turcji Klimat : Morski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Turcja i Azerbejdżan Klasa 2 „B”. Klimat Turcji Klimat : Morski."— Zapis prezentacji:

1 Turcja i Azerbejdżan Klasa 2 „B”

2

3 Klimat Turcji Klimat : Morski

4 Klimat Azerbejdżanu Klimat: podzwrotnikowy

5 Turcja Turcja to kraj tak rozległy (powierzchnia jest ponad 2,5 razy większa od Polski), że w każdym regionie życie codzienne, a także tradycje, obyczaje i krajobraz są trochę inne. To kraj, który z jednej strony zaskakuje przyjezdnych swą europejskością i nowoczesnością (luksusowe hotele, przyjaźni mieszkańcy, wygodne i nowoczesne drogi, lotniska, dworce, metro), a z drugiej strony nawołujący codziennie z meczetu muezzin przypomina, że to kraj o zupełnie innej kulturze. Codzienne życie jest bardzo zblizone do tego, które prowadzi się w Polsce. Oczywiście w większych ośrodkach, bo są też zaniedbane obszary wiejskie.

6

7

8 Krajobraz w Turcji

9 Turcy Turcy znani są z gościnności i życzliwego traktowania przedstawicieli innych kultur. Generalnie są tolerancyjni, chętni do pomocy nawet przypadkowo spotkanym osobom, żywo zainteresowani drugim człowiekiem. Gość jest dla Turków osobą niezwykle ważną – zwłaszcza w rodzinach tradycyjnych. Są wspaniałymi gospodarzami dla turystów. Mają oni elastyczne podejście do czasu: są zrelaksowani, spóźnianie się nie jest w Turcji niemile widziane.

10

11

12 Zwierzęta w Turcji

13

14

15

16

17 Zabytki w Turcji

18 TURCJA DAWNIEJ

19 TURCJA DZIŚ

20 Azerbejdżan W całej swej historii Azerbejdżan był państwem wielonarodościowym i wielowyznaniowym. Znajdziemy tu wpływy perskie, arabskie, tureckie, mongolskie, rosyjskie. Ma to znaczenie w życiu codziennym ludzi zamieszkujących te ziemie. Stolica Azerbejdżanu - Baku to prawdziwy tygiel wielu grup etnicznych. Azerbejdżan, to piękny kraj zajmujący pd.-wsch. część Kaukazu na styku Europy i Azji. Góry zajmują ponad połowę terytorium kraju. To kraina ogromnych możliwości rozwoju albowiem posiada bogate złoża surowców naturalnych i korzystne warunki do rozwoju rolnictwa. Życie codzienne mieszkańców Azerbejdżanu skupia się wokół pracy w różnych gałęziach przemysłu, przetwórstwa, hodowli, rolnictwa. To młode państwo, bardzo prężnie rozwijacjące się, jest członkiem wszystkich stowarzyszeń międzynarodowych i organizacji humanitarnych.

21

22

23 Krajobrazy w Azerbejdżanie

24

25

26 Zwierzęta w Azerbejdżanie

27

28

29

30

31 Zabytki w Azerbejdżanie

32 AZERBEJDŻAN DAWNIEJ

33 AZERBEJDŻAN DZIŚ

34

35

36

37

38

39 Pięć filarów islamu: Wyznanie wiary Modlitwa Jałmużna Post Pielgrzymka do Mekki

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53 KONIEC


Pobierz ppt "Turcja i Azerbejdżan Klasa 2 „B”. Klimat Turcji Klimat : Morski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google