Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Już na samym początku warsztatów czekały na nas intrygujące zadania. Mieliśmy narysować swoje skojarzenia z kręgiem kulturowym islamu. Efekty okazały.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Już na samym początku warsztatów czekały na nas intrygujące zadania. Mieliśmy narysować swoje skojarzenia z kręgiem kulturowym islamu. Efekty okazały."— Zapis prezentacji:

1

2 Już na samym początku warsztatów czekały na nas intrygujące zadania. Mieliśmy narysować swoje skojarzenia z kręgiem kulturowym islamu. Efekty okazały się bardzo ciekawe…

3 Kolejnym punktem programu było poznawanie charakterystycznych arabskich przedmiotów. Gdy już wymyśliliśmy przeznaczenie narzędzia do parzenia kawy, mieliśmy okazję poczytać Koran.

4 Wyznaczenie położenia Mekki nie byłoby możliwe bez oprzyrządowania, jakim okazał się być specjalny dywan z wmontowanym kompasem, używany do modlitwy.

5 Poznanie arabskiego alfabetu nie było wcale takie trudne jak mogłoby się wydawać. Po przestudiowaniu pomocy naukowych ruszyliśmy do pracy, tablica była wprost oblegana.

6

7 Najzabawniejsze okazały się lekcje o tradycyjnych, arabskich strojach. Zakładanie arafatki dało nieoczekiwane efekty, ale w końcu wszyscy nauczyli się poprawnego wiązania jej na głowie.

8

9

10 Zajęcia kończyła degustacja herbaty połączona z oglądaniem wideoklipów. Zdobyty po długich bojach sprzęt spisał się znakomicie i wszyscy mieli okazję spróbować herbaty. Jak to bywa na degustacji, jednym smakowało bardzo, innym trochę mniej…

11 Serdecznie dziękujemy stowarzyszeniu ARABIA.pl i Polskiemu Komitetowi ds. UNESCO za zorganizowanie wspaniałych warsztatów, na których mieliśmy okazję świetnie się bawić i wiele nauczyć.


Pobierz ppt "Już na samym początku warsztatów czekały na nas intrygujące zadania. Mieliśmy narysować swoje skojarzenia z kręgiem kulturowym islamu. Efekty okazały."

Podobne prezentacje


Reklamy Google