Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

65 lat minęło – jak jeden dzień…. „Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, Tam dobre serca mają, Źli ludzie - wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "65 lat minęło – jak jeden dzień…. „Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, Tam dobre serca mają, Źli ludzie - wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają”"— Zapis prezentacji:

1 65 lat minęło – jak jeden dzień…

2

3 „Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, Tam dobre serca mają, Źli ludzie - wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają”

4 WCZORAJ…

5

6 1947 r. Przedszkole Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nr 5 w Mietniowie. Komitet organizacyjny w składzie: Józef Sosin, Emilia Leśniak, Zofia Kurek, Zofia Windak, Stefania Mikuła, Józefa Iskra zakłada przedszkole w Mietniowie pod nazwą: Przedszkole Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nr 5 w Mietniowie.

7 Helena Łukasik Kierowniczką przedszkola zostaje pani Helena Łukasik

8 Wanda Dzióbek Kucharką jest pani Wanda Dzióbek Dzielnie wspierają ją Rodzice, którzy przynoszą produkty żywnościowe przeznaczane na posiłki dla dzieci.

9

10

11 1948 r. Komitet Rodzicielski pozyskuje fundusze, z urządzanych zabaw dla dorosłych. Przeznacza je na remont nowej sali, do której zostaje przeniesione przedszkole.

12

13 1950 r. Zofia Batko Kierowniczą przedszkola zostaje Zofia Batko

14 1955 r. Przedszkole Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nr 5 w Mietniowie otrzymuje nową nazwę: PRZEDSZKOLE PAŃSTWOWE W MIETNIOWIE

15 1957 r. Zostaje utworzona dziewięciogodzinna grupa przedszkolna. Zwiększa się również liczba personelu o pomoc wychowawczą i sprzątaczkę

16

17 1955 r. Franciszek Konopka Emilia Leśniak Przewodniczącym Komitetu Rodzicielskiego zostaje Franciszek Konopka, który bardzo aktywnie pracuje dla dobra przedszkola, pomaga mu pani Emilia Leśniak (mama Marii Idzi obecnego kierownika Zespołu Regionalnego „Mietniowiacy”). 1959 r. Amatorski zespół teatralny składający się z rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola wystawia sztukę pt. „Ożenić się nie mogę” na podstawie utworu Aleksandra Fredry. Za uzyskane fundusze zakupiono dla przedszkola: powłoczki na koce, regały na leżaki, projektor. Zofia Romaniec Przewodniczącą Komitetu Rodzicielskiego zostaje Zofia Romaniec.

18 1961 r. A pt. „Wilk syty i owca cała”, Franię. A matorski zespół teatralny rodziców przedstawia kolejną sztukę pt. „Wilk syty i owca cała”, a za zgromadzone fundusze zakupiono pralkę elektryczną – Franię.

19 1965 r. W wiosenną garderobę W sali przedszkola odbywa się kurs kroju i szycia. Lalki otrzymują w prezencie nową wiosenną garderobę.

20

21 1968 r. Ludwika Iskra Pani Ludwika Iskra zgadza się wydzierżawić część ogrodu do zabaw dla dzieci. Komitet Rodzicielski zakupuje urządzenia ogrodowe i zobowiązuje się wykonać część ogrodzenia.

22 1970 r. Zostaje wydana decyzja na zagospodarowanie placu zabaw dla dzieci tj. wykonanie ogrodzenia i założenie urządzeń.

23

24

25 1975 r. D D yrekcja Szkoły Podstawowej w Mietniowie przekazuje mieszkanie służbowe pod adaptację na pomieszczenia przedszkolne. Dobudowane zostaje oddzielne wejście i klatka schodowa. Kuchnia, jadalnia, magazyn artykułów żywnościowych i skład opału powstają w przyziemiu budynku. 1980 r. W W ramach prac społecznych zostają dobudowane nowe pomieszczenia: dodatkowa sala zabaw i szatnia w przyziemiu.

26

27

28

29

30 P P rzekazuje dzieciom najważniejsze wartości: dobro, przyjaźń, miłość do Ojczyzny, przywiązanie do domu rodzinnego.

31

32 P P asją pracy z przedszkolakami zaraża inne koleżanki – swoje uczennice. Renata Nowak Jedną z nich jest Renata Nowak (Popiołek) – przyszła dyrektor przedszkola.

33 DZISIAJ…

34

35 2003 r. N owym dyrektorem przedszkola zostaje mgr Renata Popiołek, która od 1988 roku pracuje w przedszkolu jako nauczycielka.. Pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego.

36

37

38 …uczy, bawi i wychowuje

39 J J ako dyrektor przedszkola jest przykładem na to, że w każdym z nas jest małe dziecko.

40

41

42  P spotkania z rodzicami i innymi członkami rodziny  P rzedszkole organizuje spotkania z rodzicami i innymi członkami rodziny w ramach zajęć otwartych oraz uroczystości rodzinnych. Na stałe w kalendarz imprez przedszkolnych wpisują się dzień babci i dziadka oraz dzień mamy i taty.

43  P poznają polskie obrzędy i tradycje  P rzedszkolaki poznają polskie obrzędy i tradycje spotykając się przy wigilijnym stole, na śniadaniu wielkanocnym, biorąc udział w obrzędzie powitania wiosny, uczestnicząc w uroczystościach kościelnych i narodowych.

44  P przedstawienia teatralne  P rzedszkole przygotowuje przedstawienia teatralne, w których biorą udział wszystkie dzieci. Najważniejsze z nich to: Jasełka, „Boże Narodzenie w Wielickiej Kopalni”, „Kopciuszek” oraz „Od ziarenka do bochenka.”

45  Przedszkole aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym:  Szkołą Podstawową w Mietniowie  Kołem Gospodyń Wiejskich w Chorągwicy  Strażą Pożarną w Chorągwicy  Parafią św. Michała Archanioła w Pawlikowicach  Zespołem Regionalnym „Mietniowiacy”  Mieszkańcami Mietniowa i sąsiednich wsi

46

47  P uczestniczy w zajęciach w ramach różnych programów edukacyjnych. do prowadzenia eksperymentu nauki czytania w przedszkolu. N Przedszkolak – Mały Polak – Europejczyk – Obywatel Świata”  P rzedszkole uczestniczy w zajęciach w ramach różnych programów edukacyjnych. W 1975 r. placówka w Mietniowie jako jedna z sześćdziesięciu w kraju została wytypowana do prowadzenia eksperymentu nauki czytania w przedszkolu. N auczycielki z naszego przedszkola współautorkami programu wychowawczo – dydaktycznego „Przedszkolak – Mały Polak – Europejczyk – Obywatel Świata”

48  P bierze udział w licznych konkursach i przeglądach  P rzedszkole bierze udział w licznych konkursach i przeglądach, osiągając wspaniałe wyniki. Organizujemy również podobne imprezy dla przedszkolaków z gminy Wieliczka:  przegląd tańców europejskich „Cała Europa tańczy i śpiewa”,  przegląd „Podróż po Polsce”,  konkurs twórczości „Strofy solnego miasta”.

49  J esteśmy dumni z osiągnięć naszych absolwentów. Zainteresowanie losami naszych wychowanków nie kończy się wraz z ostatnim dniem pobytu ich w przedszkolu. Coraz częściej sami wychowankowie i ich rodzice dają znać o sobie. Zapraszają nas na koncerty, przedstawienia taneczne i teatralne. Rozwijając swoje talenty podkreślają, że to w Rozśpiewanym Roztańczonym Przedszkolu w Mietniowie uczyli się: śpiewać, tańczyć, słuchać muzyki, wcielać się w różne role aktorskie. Przedszkole od wielu, wielu lat wspiera rozwój dzieci w tych obszarach.

50

51 JUTRO…

52 D NOWE PRZEDSZKOLE!!! D o pełni szczęścia potrzebujemy przestrzeni, którą zapewni nam NOWE PRZEDSZKOLE!!!

53

54 Dziękujemy za uwagę Opracowanie: Małgorzata Półtorak Beata Górska


Pobierz ppt "65 lat minęło – jak jeden dzień…. „Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, Tam dobre serca mają, Źli ludzie - wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google