Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ocena efektów funkcjonowania mobilnego miasteczka ruchu drogowego oraz informacja o sieci miasteczek stacjonarnych przedstawiona przez WORD w Rzeszowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ocena efektów funkcjonowania mobilnego miasteczka ruchu drogowego oraz informacja o sieci miasteczek stacjonarnych przedstawiona przez WORD w Rzeszowie."— Zapis prezentacji:

1 Ocena efektów funkcjonowania mobilnego miasteczka ruchu drogowego oraz informacja o sieci miasteczek stacjonarnych przedstawiona przez WORD w Rzeszowie Rzeszów, 29-09-2011r.

2 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie jest w posiadaniu, na podstawie umowy użyczenia mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Mobilne miasteczko zostało zakupione ze środków Unii Europejskiej, pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w ramach Projektu: „Kampanie społeczne promujące bezpieczne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego”. Przedmiotowy Projekt jest realizowany przez Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury.

3 Mobilne miasteczko ruchu drogowego to kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze. W skład miasteczka wchodzą: mini znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, maty gumowe imitujące asfalt (podłoże, które służy do tworzenia dróg, rond, skrzyżowań),a także rowery. Dodatkowo obok miasteczka można ustawić rowerowy tor przeszkód, który służy do nauki i doskonalenia techniki i umiejętności jazdy na rowerze.

4 Mobilne miasteczko może być wykorzystywane na boiskach szkolnych, placach szkolnych betonowych i asfaltowych. Można przeprowadzać na nim: praktyczną naukę korzystania z dróg przez pieszych naukę jazdy na rowerze praktyczną część egzaminu na kartę rowerową zawody rowerowe oraz turnieje BRD

5 Od marca br. WORD w Rzeszowie był współorganizatorem dziesięciu imprez z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego z wykorzystaniem mobilnego miasteczka. 09.04.2011r. Impreza sportowo-rekreacyjna na rzeszowskim Rynku pn. „Rzeszów na Rower”, zorganizowana przez Urząd Miasta Rzeszowa – przeprowadzono, we współpracy z Wojewódzką Inspekcją Transportu Drogowego w Rzeszowie, na miasteczku praktyczną naukę zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym 16-17.04.2011r. W ramach imprezy „Dni Fit Days”, organizowanej przez firmę WOMAK alfa Sp. z o.o., na terenie parkingu Galerii Handlowej Nowy Świat w Rzeszowie przeprowadzono, we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie, egzaminy na kartę rowerową. 29.04.2011r.Przeprowadzono Gminny Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym w Zespole Szkół w Świlczy, z wykorzystaniem elementów mobilnego miasteczka ruchu drogowego (rowerowego toru przeszkód, rowerów, kasków, sygnalizacji świetlnej)

6 04 – 05.06.2011r. W ramach imprezy „Świat Matki i Dziecka”, zorganizowanej przez firmę WOMAK alfa Sp. z o.o., na terenie parkingu Galerii Handlowej Nowy Świat w Rzeszowie przeprowadzono, we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie, egzaminy na kartę rowerową 19.06.2011r. W ramach VI Festynu Parafialnego – Pikniku Rodzinnego w Zaczerniu, zorganizowanego przez Parafialny Zespół CARITAS przeprowadzono konkurs z wykorzystaniem rowerowego toru przeszkód 22.06.2011r. Na krośnieńskim Rynku, w ramach happeningu pn. „Bezpieczne Wakacje”, zorganizowanego przez Biuro Poselskie Pani Elżbiety Łukacijewskiej przeprowadzono na miasteczku, we współpracy z Komendą Miejską Policji w Krośnie, praktyczną naukę zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym 24.06.2011r.Na parkingu Hali Podpromie w Rzeszowie, w ramach akcji GDDKiA o/Rzeszów pn. „Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa – Weekend bez ofiar” przeprowadzono na miasteczku, we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie, praktyczną naukę zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym

7 24.06.2011r. Na rzeszowskim Rynku, w ramach happeningu pn. „Bezpieczne Wakacje”, organizowanego przez Biuro Poselskie Pani Elżbiety Łukacijewskiej we współpracy z Euroregionalnym Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych w Rzeszowie przeprowadzono we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie, praktyczną naukę zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym 24.07.2011r. W ramach „Dni Grodziska 2011”, organizowanych przez Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym przeprowadzono, praktyczną naukę zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym 27.08.2011r.Na leżajskim Rynku, w ramach happeningu pn. „Bezpieczne Wakacje”, organizowanego przez Biuro Poselskie Pani Elżbiety Łukacijewskiej we współpracy z Euroregionalnym Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych w Rzeszowie przeprowadzono we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie, praktyczną naukę zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym

8 Dzięki miasteczku 16 dzieci uzyskało kartę rowerową, a wszystkie chętne dzieci, biorące udział w imprezach z wykorzystaniem mobilnego miasteczka ruchu drogowego mogły sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz doskonalić technikę jazdy na rowerze na Rowerowym Torze Przeszkód pod pieczą Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Krośnie oraz Inspektorów z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Rzeszowie. W sumie zostało przeszkolonych 206 dzieci.

9 W okresie pierwszego półrocza 2011 r. zostały wybudowane dla dzieci i młodzieży dwa stacjonarne miasteczka ruchu drogowego: w Głogowie Małopolskim, zlokalizowane przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kolbuszowej przy Szkole Podstawowej Nr 2.

10 Na stacjonarnym miasteczku ruchu drogowego w Rzeszowie przy ul. Dojazd Staroniwa, w okresie wakacji letnich odbyły się egzaminy na kartę rowerową i motorowerową. Głównym organizatorem i pomysłodawcą przedmiotowej inicjatywy był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Egzaminy zostały przeprowadzone we współpracy z Zarządem Okręgowym PZMot w Rzeszowie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Dwanaścioro dzieci zdobyło kartę rowerową i trzydzieści jeden motorowerową.

11 Dziękuję za uwagę. Sekretarz PWR BRD Marek Poręba


Pobierz ppt "Ocena efektów funkcjonowania mobilnego miasteczka ruchu drogowego oraz informacja o sieci miasteczek stacjonarnych przedstawiona przez WORD w Rzeszowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google