Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorka: Sylwia Palonek Dobrze wyposażony pojazd w środki bezpieczeństwa Wyposażenia auta powinno zawierać; Apteczkę, Gaśnice, Kamizelkę odblaskową trójkąt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorka: Sylwia Palonek Dobrze wyposażony pojazd w środki bezpieczeństwa Wyposażenia auta powinno zawierać; Apteczkę, Gaśnice, Kamizelkę odblaskową trójkąt."— Zapis prezentacji:

1

2 Autorka: Sylwia Palonek

3 Dobrze wyposażony pojazd w środki bezpieczeństwa Wyposażenia auta powinno zawierać; Apteczkę, Gaśnice, Kamizelkę odblaskową trójkąt.

4 Bezpieczny rowerzysta Rowerzysta powinien sprawdzić przed jazdą stan swojego roweru( hamulce, dopasować krzesełko). Używający pojazdu jedno śladowego(rowera) powinien założyć na siebie: odblaski oraz kask na głowę. Każdy rowerzysta na dłuższe wycieczki zabiera plecak, w plecaku powinien mieć apteczkę, żeby w razie wypadku się opatrzyć.

5 Bezpieczny pojazd przewożący dzieci Każdy pojazd wyjeżdżający na wycieczkę powinien być sprawdzony przez policję. Policja sprawdza; stan techniczny pojazdu oraz wyposażenie wewnętrzne( gaśnica itp.) stan trzeźwości kierowcy.

6 Ostrożność kierowców w miejscach gdzie znajdują się dzieci Znak ten obowiązuje w ruchu drogowym, którego znaczenie i zakres obowiązywania określone jest w przepisach o ruchu drogowym. Ten znak znajduje się w miejscach przeznaczonych dla dzieci( np. przy; szkole, placu zabaw itp.).

7 Bezpieczeństwo pieszych Każdy pieszy przechodzący przez ulice w nocy powinien zaopatrzyć się w odblaski. Stosować się do sygnalizacji świetlnej, nie przechodź na czerwonym świetle, ponieważ przechodzenie na czerwonym świetle zagraża naszemu życiu!!!

8 Wyposażenie techniczne auta Każde auto powinno mieć poduszki powietrzne(żeby pasażer i kierowca nie uderzyli w przednią szybę, po czołowym zderzeniu z innym autem). Auto powinno mieć przegląd co rok( w przegląd wlicza się: sprawdzenie sprawności hamulca, zawieszenia itp.).

9 Przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym Auta powinny uważać na pieszych, oraz stosować się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej. Nie przekraczać prędkości wyznaczonej na tej drodze, żeby nie narażać innych kierowców na wypadek.

10 Bezpieczne miasto Służby drogowe powinny umieszczać znaki na: Skrzyżowaniach, Przejazdach kolejowych, Osiedlach zamkniętych( tam gdzie są dzieci) Na drogach z pierwszeństwem itp. Miasta powinny być oznakowane, żeby nie było wielu wypadków na drogach.

11 Uprzejmość na drodze Kierowca samochodu powinien być uprzejmy dla wszystkich kierowców, a najbardziej dla nauki jazdy. Każdy się uczył jeździć, więc nie powinien trąbić tylko po prostu ominąć.

12 Przejazd kolejowy Każdy przejazd powinien być oznaczony znakiem lub barierkami które jak jedzie pociąg to zatrzymują ruch.

13 W szkole są organizowane wykłady o bezpieczeństwie na drodze Co roku policja lub straż miejska, przyjeżdżają do szkoły by uświadomić o rzeczach których niektóre dzieci nie wiedziały. Te służby ostrzegają dzieci żeby nie przechodziły na czerwonym świetle.

14 Koniec


Pobierz ppt "Autorka: Sylwia Palonek Dobrze wyposażony pojazd w środki bezpieczeństwa Wyposażenia auta powinno zawierać; Apteczkę, Gaśnice, Kamizelkę odblaskową trójkąt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google