Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Muzeum odlewnictwa Muzeum w Gliwicach jest jednym z najstarszych tego typu obiektów na Górnym Śląsku (w latach 1905–1945). Obecnie Oddział Odlewnictwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Muzeum odlewnictwa Muzeum w Gliwicach jest jednym z najstarszych tego typu obiektów na Górnym Śląsku (w latach 1905–1945). Obecnie Oddział Odlewnictwa."— Zapis prezentacji:

1 Muzeum odlewnictwa Muzeum w Gliwicach jest jednym z najstarszych tego typu obiektów na Górnym Śląsku (w latach 1905–1945). Obecnie Oddział Odlewnictwa Artystycznego mieści się na terenie dawnej KWK Gliwice (Nowe Gliwice), w budynku dawnej maszynowni. Główna część ekspozycji autorstwa Mirosława Nizio składa się z czterech kubików nawiązujących kształtem do pieców hutniczych. Wewnątrz umieszczono eksponaty oraz multimedialne prezentacje dotyczące historii odlewnictwa artystycznego w Gliwicach oraz dziejów hutnictwa i przemysłu na Śląsku.

2

3 Na wystawie ”Słusznie słyną dziś Gliwice” znajdują się wyjątkowo bogate zbiory XIX-wiecznych odlewów żeliwnych powstałych w Królewskiej Odlewni Żelaza w Gliwicach. Odział Odlewnictwa Artystycznego zwiedzać można klasycznie, w towarzystwie przewodnika albo z audio- przewodnikami, dostępnymi również w języku angielskim. Najmłodsi na wystawie znajdą karty z zagadkami, dzięki którym staną się Poszukiwaczami Żeliwnych Skarbów.

4 W ramach Gim-Gry wybraliśmy się do Muzeum Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach, gdzie robiliśmy odlewy postaci historycznych. Pani prowadząca warsztaty opowiadała o znajdujących się w tym miejscu postaciach, obrazach czy też figurach. Otrzymywaliśmy karty z podobiznami postaci historycznych lub rysunkami przedmiotów, a następnie szukaliśmy ich na terenie Muzeum. Grupa, która najszybciej wykonała zadanie, wygrała. Nagrodą dla grupy zwycięzców były odlewy lwa zrobione z gipsu. Warsztaty były bardzo ciekawym doświadczeniem.

5 Prezentację wykonali uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach Jakub Brych Michał Kaziewicz Martyna Król Michał Mormul Anna Wilińska


Pobierz ppt "Muzeum odlewnictwa Muzeum w Gliwicach jest jednym z najstarszych tego typu obiektów na Górnym Śląsku (w latach 1905–1945). Obecnie Oddział Odlewnictwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google