Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Subkultury ..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Subkultury .."— Zapis prezentacji:

1 Subkultury .

2 SUBKULTURA EMO Kiedy „emo” używamy w odniesieniu do cech i osobowości danej osoby, większość definicji emo określa osobą jako bardzo emocjonalną, wrażliwą, zamkniętą w sobie, ponurą i cichą. Muzyka i poezja emo zawiera wiele odniesień do nieodwzajemnionej miłości i problemów emocjonalnych w związkach. Bycie melodramatycznym lub nadmiernie emocjonalnym jest również łączone z byciem emo.

3

4 RASTAMANI Prawdziwi rastamani nie palą tytoniu, chemicznej marihuany, nie piją alkoholu, są wegetarianami oraz nie używają soli. Kochają pokój i nie stosują przemocy. Rastamani noszą dredy, słuchają reggae, ragga, dub, ska, raggajungle, dancehall. Specjalny drasscode w ubiorze mający pokazywać szacunek dla filozofii rasta. Ubranie zawiera tzw. Trzy kolory rasta, są to liczące od góry: zielony, żółty i czerwony – prezentowane na znaczkach, plakatach, ubiorach, naszywkach, itd.

5

6 SUBKULTURA GOTYCKA Subkultura gotycka postrzegana jest jako „mroczna” i dla osób z zewnątrz często niezrozumiała. W powszechnej opinii króluje stereotyp wiecznie zasmuconego, samookaleczającego się gota. Członków tej kultury cechuje pewien dystans do świata, werbalne uwielbienie śmierci, namiętna czasem i romantyczna postawa życiowa. Bardzo długo wyznacznikiem tych osób była wszechobecna czerń w ubiorze i dodatkach mieszana z innymi kolorami, np. czerwonym.

7

8 DRESIARZE W początkowym okresie grupę tą charakteryzowała słuchana muzyka: disco, disco polo. Obecnie wyróżniki te są jednak mniej widoczne. Dresiarze są grupą, której przypisuje się kult pieniądza, brak poszanowania kultury i norm współżycia społecznego objawiający się m.in. Używaniem ordynarnego, pełnego wulgaryzmów języka oraz akceptowaniem przemocy i przęstępstwa dla zaspokojenia własnych potrzeb.

9

10 SKATE’OWCY Ogólnie skaterzy są pozytywnie nastawieni do świata i nie wyznają żadnej ideologii. Dla nich najważniejsza jest dobra zabawa i opanowanie coraz to nowszych i trudniejszych trików. Spotykają się na placach, albo specjalnie dla nich przygotowanych skateparkach i spędzają tam całe dnie. Nie są agresywni, lecz ich ekstremalne zabawy nie są przychylnie odbierane przez społeczeństwo i często są przeganiani z miejsc, w których ćwiczą.

11

12 SUBKULTURA GRUNGE Grunge’owcy to ludzie wyobcowani, którzy w dość ostry i zdecydowany sposób negujący otaczają ich rzeczywistość. Są naładowani frustracją i nienawiścią do świata i samego siebie, często ten stan doprowadza do samookaleczeń, uzależnienia od narkotyków i samobójstw. Starają się być niewidoczni i nie absorbować swoją obecnością ludzi wokół siebie. Styl grunge’owca wyraża się w niedbalstwie i nieprzesadnym umiłowaniu czystości.

13

14


Pobierz ppt "Subkultury .."

Podobne prezentacje


Reklamy Google