Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum im.ks. Hugo Kwiotka w Prószkowie Każdy człowiek potrzebuje przyjaciół, kogoś, kto będzie go wspierał. Ludzie nie są stworzeni do życia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum im.ks. Hugo Kwiotka w Prószkowie Każdy człowiek potrzebuje przyjaciół, kogoś, kto będzie go wspierał. Ludzie nie są stworzeni do życia."— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum im.ks. Hugo Kwiotka w Prószkowie Każdy człowiek potrzebuje przyjaciół, kogoś, kto będzie go wspierał. Ludzie nie są stworzeni do życia w samotności. Każdy potrzebuje wsparcia i przynależy do różnego rodzaju grup. Największy jednak wpływ na życie i rozwój człowiek wywiera grupa rówieśnicza

2 Przynależność do określonej grupy może mieć pozytywny, ale także negatywny wpływ na młodzież. Przynależność do paczki przyjaciół, którzy się wzajemnie wspierają i rozwijają swoje pasje, z pewnością będzie korzystnie oddziaływać na młodego człowieka.

3 negatywny wpływ Są jednak grupy, na przykład gangi, których członkowie lojalność w stosunku do kolegów mogą przypłacić życiem.

4 pozytywny wpływ Grupy rówieśnicze są formalne i nieformalne. Grupy formalne – np. klasy szkolne, organizacje młodzieżowe, organizacje samorządowe, koła naukowe. Mają za zadanie np. wychowanie młodzieży i wpojenie jej określonych wartości.

5 negatywny wpływ Nieformalne grupy rówieśnicze np. przyjaciele, paczki, grupy koleżeńskie, bandy. Przyjaciele to ściśle dobrane i wyselekcjonowane osoby, które mają ogromny wpływ na młodą osobę, Członek paczki musi dostosować się do norm przyjętych w grupie. Często spędzają czas na chuligańskich wybrykach, a później schodzą na drogę przestępstwa.

6 Grupa podwórkowa jak nie dać się wciągnąć Grupa podwórkowa – to grupa młodych ludzi, najczęściej kilkunastoletnich, zamieszkujących sąsiednie bloki, domy pomiędzy którymi znajduje się podwórko. Większość czasu młodzież ta spędza w obrębie tegoż podwórka na różnych organizując sobie rozmaite zajęcia.

7 negatywny wpływ Blokers – to człowiek, który mieszka najczęściej na osiedlu. Większość swego czasu spędza na klatce schodowej bloku lub na ławce ze swoimi kolegami. Kultura blokersów jest najczęściej oparta na muzyce hip-hopu, tańcu brakdance oraz grafitti.

8 negatywny wpływ Blokersi są nastawieni agresywnie do otaczającej rzeczywistości. Używają wulgarnego języka i mają częste konflikty z prawem. Nadużywają alkoholu, kultywują siłę fizyczną, lubią napadać na słabszych, często ze znaczną przewagą liczebną.

9

10

11 Jak nie dać się wciągnąć Poprzez asertywną postawę Asertywność to: umiejętność wyrażania własnego zdania, emocji nienaruszając praw innych umiejętność odmawiania w sposób nieuległy i nieraniący innych, bez zachowań agresywnych umiejętność przyjmowania krytyki, ocen i pochwał wrażliwość na innych ludzi, stanowczość, obrona własnych praw

12 Jak nie dać się wciągnąć Osoba asertywna nie poddaje się naciskowi otoczenia i jeżeli jest przekonana o słuszności swojego celu – realizuje go. Otwarcie wyraża swoje myśli, prawdziwe poglądy, niczego nie ukrywa i ma wewnętrzną odwagę do mówienia o sobie bez fałszu i zakłamań. Człowiek zachowujący się asertywnie ma świadomość prawa do bycia sobą.

13 Subkultury Emo Jak nie dać się wciągnąć

14 Jak nie dać się wciągnąć Widzą świat bez koloru. Często są smutni, rozmyślają i rozważają, użalają się ad sobą i uważają, że wszystko jest beznadziejne. Zdarza się, że ich ulubioną rozrywką jest cięcie się żyletkami.

15 Subkultury emo Jak nie dać się wciągnąć

16

17 Subkultury goth Jak nie dać się wciągnąć

18 Często wśród gotów ukazuje się zainteresowanie okultyzmem, literaturą, sztuką, wampiryzmem, mitologią nordycką czy – zwłaszcza w krajach słowiańskich – mitologią słowiańską Gotyk jest dość trudny do scharakteryzowania, członków tej subkultury cechuje pewien dystans do świata, namiętna czasem i romantyczna postawa życiowaokultyzmemmitologią nordyckąsłowiańskichmitologią słowiańską

19 Subkultury goth Jak nie dać się wciągnąć

20

21

22 Subkultury punk Jak nie dać się wciągnąć

23 Jak nie dać się wciągnąć Negacja wszelkich form rządów doprowadziła do przyjęcia przez znaczną część punków ideologii anarchistycznej w jej licznych odmianach.

24 Subkultury punk Jak nie dać się wciągnąć

25 Subkultury ymamba Jak nie dać się wciągnąć

26

27

28 szalikowcy

29 Szalikowcy Jak nie dać się wciągnąć Dla chuliganów najistotniejsza rzeczą jest rywalizacja z innymi kibicami (tj. chuliganami takimi jak oni sami) poprzez walkę. Walczą w imię swojego klubu chcąc udowodnić że są najlepsi.

30 Supkultura wamp Jak nie dać się wciągnąć

31 Jak nie dać się wciągnąć

32 Subkultura metalowa nie opiera się na żadnej konkretnej ideologii. Metalowcy dążą jedynie do niezależności osobistej. Dla nich najważniejsza jest ich muzyka. Teksty piosenek przepełnione są okultyzmem i pochwałą zła

33

34 Jak nie dać się wciągnąć Subkultura ta, nazwana przez prasę brytyjską punk skins, zaczęła rozwijać się najintensywniej w środowisku pseudokibiców piłki nożnej, rozpoczęła się też moda wśród skinheadów na neofaszystowską czy też neonazistowską ideologię

35 Prezentację przygotowali uczniowie Publicznego Gimnazjum im. ks. Hugo Kwiotka w Prószkowie pod opieką pedagoga Moniki Kowalczyk


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum im.ks. Hugo Kwiotka w Prószkowie Każdy człowiek potrzebuje przyjaciół, kogoś, kto będzie go wspierał. Ludzie nie są stworzeni do życia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google