Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DRESIARZE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DRESIARZE."— Zapis prezentacji:

1 DRESIARZE

2 Dresiarze to subkultura, która pojawiła się w Polsce poprzez zmiany społeczno – polityczne zachodzące w naszym kraju w latach 90. Dresiarze nie zawracają sobie głowy żadnymi ideologiami, jedyną wartością w ich życiu są łatwo i szybko zarobione pieniądze.

3 Strój dresiarza to przede wszystkim dres lub inny sportowy strój znanej firmy oraz grube, złote łańcuchy zawieszone na szyi i nadgarstku.

4 Ulubiona marką samochodową dresiarza jest BMW
Ulubiona marką samochodową dresiarza jest BMW. Dresiarze słuchają głośnej muzyki w której dominuje bas -techno lub house, choć pierwotnie dresiarze słuchali disco-polo.

5 Dresiarze to osoby z zawodowym lub średnim wykształceniem, często bezrobotni, dlatego też ich głównym zajęciem jest zaczepianie słabszych osób i wyłudzanie od nich pieniędzy lub drobne kradzieże.

6 Dresiarze mieszkają przeważnie w biednych dzielnicach miast lub na wsiach. Spotykają się na osiedlach blokowych, gdzie zachowują się wulgarnie, pija i palą papierosy.

7 Dresiarze często też uczęszczają na siłownię, którą organizują zazwyczaj w blokowej piwnicy lub innym do niczego innego nie przydatnym pomieszczeniu.

8 Dresiarze są grupą, której przypisuje brak poszanowania zasad kultury i norm współżycia społecznego, objawiający się m.in. używaniem ordynarnego, pełnego wulgaryzmów języka oraz akceptowaniem przemocy i przestępstwa dla zaspokojenia własnych potrzeb.


Pobierz ppt "DRESIARZE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google