Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komunikacja może oznaczać celową wymianę poglądów w dialogu, ale też przypadkowy sygnał. Od kiedy w 1970 Frank Dance podał 126 definicji stosowanych ich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komunikacja może oznaczać celową wymianę poglądów w dialogu, ale też przypadkowy sygnał. Od kiedy w 1970 Frank Dance podał 126 definicji stosowanych ich."— Zapis prezentacji:

1

2 Komunikacja może oznaczać celową wymianę poglądów w dialogu, ale też przypadkowy sygnał. Od kiedy w 1970 Frank Dance podał 126 definicji stosowanych ich liczba stale rośnie.

3 Od samego początku nasza planeta i jej ukształtowanie miały fundamentalne znaczenie w sposobie komunikowania się ludzi. Nawet we współczesnych czasach satelitów i Internetu, Ziemia odgrywa zasadniczą rolę w przekazywaniu informacji.

4 Ludzie nauczyli się komunikować ze sobą za pomocą różnorodnych środków: od wyrazu twarzy, poprzez gesty, takie jak podanie ręki. po wydawane przez siebie dźwięki, na przykład śmiech. Istnieją również bardziej wyszukane sposoby porozumiewania się między ludźmi. Aby nawiązać kontakt z drugim człowiekiem, nauczy­liśmy się mówić i pisać. Gdy to nie wystarcza, pomagamy sobie obrazem lub muzyką.

5 W dzisiejszych czasach człowieka wspomaga także technika. Na co dzień korzystamy z książek, gazet, telefonów, przekazu telewizyjnego lub radiowego. Trudno też wyobrazić sobie dziś życie bez komputerów, taśmy magnetycznej oraz płyty kompaktowej.

6 W przeszłości komunikacja nieodzownie łączyła się z podróżowaniem, stąd niedgodności terenu, takie jak wysokie góry, pustynie czy zbiorniki wodne potrafiły dotkliwie utrudniać komunikowanie się między ludźmi.

7


Pobierz ppt "Komunikacja może oznaczać celową wymianę poglądów w dialogu, ale też przypadkowy sygnał. Od kiedy w 1970 Frank Dance podał 126 definicji stosowanych ich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google