Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komunikacja interpersonalna to wymiana informacji między jej uczestnikami. Nośnikami danych mogą być słowa (komunikacja werbalna), gesty, teksty, obrazy,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komunikacja interpersonalna to wymiana informacji między jej uczestnikami. Nośnikami danych mogą być słowa (komunikacja werbalna), gesty, teksty, obrazy,"— Zapis prezentacji:

1

2 Komunikacja interpersonalna to wymiana informacji między jej uczestnikami. Nośnikami danych mogą być słowa (komunikacja werbalna), gesty, teksty, obrazy, dźwięki czy też sygnały elektryczne albo fale radiowe. Ważne jest, aby były one zrozumiałe dla nadawcy i odbiorcy.

3 Ludzie porozumiewali się za pomocą : Gestów Chrząknięć Stukania o kamienie, bębny Mimikę twarzy Sygnały dymne Malowidła naścienne

4 Wynalezienie pisma W połączeniu z technologią wytwarzania coraz to praktyczniejszych materiałów piśmienniczych – od tabliczek glinianych, poprzez papirusowe zwoje po papier, pismo umożliwiło także przysyłanie wiadomości na dalsze odległości. Specjaliści od szybkiego i pewnego dostarczania fizycznych wiadomości – kurierzy – z pewnością pojawili się wkrótce po wynalezieniu pisma. Poczta podróżowała różnymi sposobami. Od gołębi pocztowych, kurierów na koniach i psich zaprzęgach, po balony, statki i łodzie podwodne, kolej, samochody i samoloty. 1838 - Telegraf Wynalazek elektryczności oznaczał nowa erę w technikach komunikacji, tworząc możliwość prawie natychmiastowej (praktycznie z prędkością światła) komunikacji na dłuższe odległości. Razem z telegrafem gwałtownie zaczęły rozwijać się gazety, które mogły oferować swoim czytelnikom wiadomości już nie sprzed kilku dni, ale sprzed kilkunastu godzin. Gdy pierwsze kable podmorskie skróciły czas podróży informacji przez oceany, dawniej liczony w tygodniach lub miesiącach, na świecie po raz pierwszy zaczęto używać określenia ‘globalna wioska’. Telegrafy były uznawane za dokumenty prawnie wiążące w transakcjach handlowych.

5 1848 – Telefon Telefon jest starszy od telegrafu tylko o dekadę – Antonio Meucci skonstruował pierwszy telefon w 1848. W latach 70. XIX wieku wynalazek ten spopularyzował Amerykanin Aleksander Bell, popularnie lecz błędnie uznawany za wynalazcę tego urządzenia. Prawdziwsze jest stwierdzenie, że Bell wynalazł nie telefon, ale firmę telekomunikacyjną. Ułatwiło to w znacznym stopniu komunikacje na odległość. Dzisiaj każdy nosi ze soba telefon komórkowy w kieszeni aby mogł w sposób szybki i latwy skomunikowac się z ludzmi. 1896 – Radio Ojcem teorii, które doprowadziły do stworzenia radia był fizyk James Maxwell, którego praca dotycząca fal elektromagnetycznych została opublikowana w 1873 roku. Eksperymenty Heinricha Hertza z lat 1886-1888 przetarły drogę wynalazcom radia. Wynalazcom – gdyż, choć pierwszy patent otrzymał w Wielkiej Brytanii w 1896 Guglielmo Marconi, pretendentem do tego miana był też Mikołaj Tesla, który otrzymał patent w USA w 1897, jednak stracił go w 1907 na rzecz Marconiego. Patent ten został mu przywrócony po jego śmierci w 1943 roku. Transmisje radiowe przyczynily się do tego ze ludzie dowiadywali się o roznych sytuacjach dziejacych się zarówno w ich otoczniu jak i na swiecie.

6 1927 – Telewizja Pierwsze eksperymenty z przesyłaniem obrazów na odległość są niewiele późniejsze od wynalazku radia – już w 1884 Paul Gottlieb Nipkow opatentował pierwszy system elektromechanicznego przesyłania obrazu.Przez telewizje ludzie mogą otrzymac informacje o tym co się dzieje na swiecie w dosc interesujacy i przejzysty sposób. Inernet W dzisiejszych czsach internet jest skarbnica wiedzy z ktorej każdy w szybki sposób może skorzystać. Dzieki niemu mamy dostęp do Sypea i przeróznych portali spolecznoscciowych. Komunikacja poprzez internet jest dostepna dla kazdego i w wielu przypadkach jest tansza.

7 http://e-lekcje.org/pomoce-naukowe/etyczna- komunikacja.html http://e-lekcje.org/pomoce-naukowe/etyczna- komunikacja.html http://histmag.org/Komunikacja-od-mowy- do-Internetu-744 http://histmag.org/Komunikacja-od-mowy- do-Internetu-744 Styrna Wiktoria1E


Pobierz ppt "Komunikacja interpersonalna to wymiana informacji między jej uczestnikami. Nośnikami danych mogą być słowa (komunikacja werbalna), gesty, teksty, obrazy,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google