Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Ur. 20.04.1933 r. w D ł ugo łę ce na Podlasiu. Zm. 31.07.2008r. W Piastowie od 1969 r. Honorowe Obywatelstwo Miasta Piastowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Ur. 20.04.1933 r. w D ł ugo łę ce na Podlasiu. Zm. 31.07.2008r. W Piastowie od 1969 r. Honorowe Obywatelstwo Miasta Piastowa."— Zapis prezentacji:

1 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Ur. 20.04.1933 r. w D ł ugo łę ce na Podlasiu. Zm. 31.07.2008r. W Piastowie od 1969 r. Honorowe Obywatelstwo Miasta Piastowa otrzymał 17.07.1987 r.

2 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski W roku 1952 ukończył Liceum Ogólnokształcące w Knyszynie. Nie dostał się na wymarzoną medycynę, pomimo trzykrotnego złożenia egzaminu z wynikiem pozytywnym. Zamiast na uczelni znalazł się w Batalionie Górniczym. Po wojsku ukończył Studium Nauczycielskie, a następnie, w 1968 r., filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku.

3 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Pracę w zawodzie nauczycielskim rozpoczął w 1959r. w Siedliskach k. Ełku. Po roku został kierownikiem Szkoły Podstawowej w Oraczach, a następnie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ełku. W 1969 r. ze względów rodzinnych przeniósł się do Piastowa i rozpoczął pracę nauczyciela języka polskiego w pruszkowskim LO im. Tadeusza Kościuszki. W roku 1973 powołany został na stanowisko dyrektora LO im. Adama Mickiewicza w Piastowie.

4 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Po 5 latach naznaczonych sukcesami pedagogicznymi i wychowawczymi, kiedy szkoła odnotowywała czołowe wskaźniki na Mazowszu, awansowany został na stanowisko miejskiego inspektora oświaty.

5 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski W 1988 r. przeszedł na emeryturę, nie żegnając się jednakże z zawodem nauczyciela. Chętnie uzupełnia braki kadrowe poszczególnych szkół. Ostatnio uczył historii w Społecznej Szkole Podstawowej Nr 85 i Gimnazjum Piastowskiego Towarzystwa Oświatowego.

6 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski W latach 1974-88 był radnym Miejskiej Rady Narodowej w Piastowie. Pracował w Komisji Oświaty i Kultury, gdzie był wiceprzewodniczącym odpowiedzialnym za działalność instytucji kulturalnych. Gdy w mieście powstała kilkunastoosobowa Społeczna Rada Kultury, został jej przewodniczącym. W latach 80. nadzorował budowę Szkoły Podstawowej Nr 5 i remont kapitalny Szkoły Podstawowej Nr2.

7 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski 1975 r. wstąpił do piastowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej i został skierowany do wyciszenia silnych wtedy sporów wewnętrznych w tej organizacji. W latach 1975-84 pełnił funkcję prezesa Zarządu, później był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.

8 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Nieprzemijaj ą cym hobby Teodora Pop ł awskiego by ł sport, a szczególnie siatkówka i organizacja imprez sportowych.

9 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Mimo tak dużego zaangażowania w sprawy miasta i kultury dał się poznać jako wspaniały mąż i kochający dziadek.

10 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Mężowi … Odszedłeś … dokąd? Zadaję sobie pytanie. Jeszcze tu byłeś wczoraj Dziś tylko portret na ścianie. Dziś tylko szlafrok w łazience Nie przeczytana gazeta. Wodzę oczami bez celu I … to puste miejsce w fotelu. Jak tu z żywymi iść na przód Co zalecał poeta, Kiedy w domu tak pusto i nikt na mnie nie czeka. Gdzie poszukam ratunku Gdzie głos serca uciszę. Boże dopomóż – wezmę różaniec Może odpowiedź usłyszę? El ż bieta Pop ł awska - ż ona

11 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski ODZNACZENIA:

12 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Honorową Odznaką PCK IV stopnia ODZNACZENIA:

13 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Honorow ą Odznak ą Za Zas ł ugi dla Miasta Sto ł ecznego Warszawy ODZNACZENIA:

14 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Odznaka Honorową XX- lecia OBP ODZNACZENIA:

15 Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Opracowała: Izabela Popławska i Anna Kubecka – uczennice klasy 6A Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie. Opiekunowie projektu: Jolanta Popławska i Justyna Czarnecka Serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie Popławskiej za udostępnione materiały.


Pobierz ppt "Teodor Stanis ł aw Pop ł awski Ur. 20.04.1933 r. w D ł ugo łę ce na Podlasiu. Zm. 31.07.2008r. W Piastowie od 1969 r. Honorowe Obywatelstwo Miasta Piastowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google